АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -9°C
Харьков: -10°C
Днепр: -8°C
Одесса: 2°C
Чернигов: -12°C
Сумы: -10°C
Львов: -7°C
Ужгород: -6°C
Луцк: -7°C
Ровно: -7°C

Вони брехуни, - ветеран-фронтовик про комуністичну владу

Вони брехуни, - ветеран-фронтовик про комуністичну владу
Вони брехуни, - ветеран-фронтовик про комуністичну владу

Станіславу Тарадаю було 17 років і він збрехав, що йому 18, та добровільно пішов на фронт під час ІІ Світової війни. Не за Сталіна, не за червоні ганчірки. Був у Прибалтиці, командиром стрілецього відділення. Буд двічі поранений і прожив до останнього дня із осколком в грудях.  Отримав медаль "За відвагу". Усі його нагороди зберігаються у нас вдома.

Дід, по маминій лінії, не сприймав комуністичну владу. Йому не дали ступінь інвалідності. А на залізниці, де працював після війни, начальники ще й пили кров за оздоровчі путівки. Дід написав скаргу у міністерства-установи - і відтоді керівництво "заповажало" його. Але ніхто "в луччіє врємєна" не надав йому ступінь інвалідності, зважаючи на серйозну травму. Лише у 1997 році його усе-таки уважили ІІ ступенем, хоча й тоді лікарка натякнула про стежку, що потрібно торувати. Дід шпарко вдарив паличкою об стіл і вже й мови не було про хабарі. Мама пригадує, як він прийшов додому після візиту до медустанови і не міг довго заспокоїтися після виховної бесіди.

Він мав старенький транзистор і ловив хвилю "Голосу Америки". "Щойно переступає поріг хати і каже: "Вони брешуть ці покидьки". Отак відгукувався про комуністичну владу", - веде далі мама.

Тарадай добився, аби станцію Бистра, що неподалік силікатного заводу, визнали межею міста Житомира, провели туди телефонну лінію. Сусіди й досі згадують про нього як принципового та відповідального чоловіка. Він ніколи не мовчав, коли бачив несправедливість.  

А був ще один наш родич з Вінничини, якого схопили в полон і комуністи навіть папірчика не дали із зазначеним фактом участі у війні. Чоловік кожного 9 травня плакав.

Справжніх ветеранів так мало, більше посіпак та п’явок, що за рахунок їхнього імені прагнуть нажитися. Завдяки здобуттю України незалежності наш люд хто довідався, а хто поглибив знання і про інший бік фронту, який виборював Україну до 60-х років минулого століття. Це бійці УПА. У Житомирі їх наразі мешкає п’ятеро (один нещодавно переїхав з Коростишева до сестри). До одного з них мала честь навідатися і я. Пан Степан у свої роки досі виглядає галантно. Коли моя племінниця разом з однокласниками кілька років тому вперше завітала до нього, він не стримував сліз: "Нарешті про нас згадали".

Давайте і ми згадаємо героїв, які не прославляли КПСС та ката Сталіна, а дійсно боролися за рідну Україну. Вони ніколи в житті не спекулювали святими поняттями батьківщини, бо це апріорі має захищатися і плекатися. Слава Україні! Героям Слава! 

Олена ГАЛАГУЗА


Теги статьи: Коммунисты

Дата и время 06 мая 2016 г., 20:08     Просмотры Просмотров: 1096
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Портников: Симоненко идет на выборы, чтобы вновь попытаться затащить украинцев в имперскую ловушку
Операция “Возвращение”: Зачем Компартия выдвигает Петра Симоненко на выборы
Симоненко заявил об участие в выборах

Одна пуля в две головы. 75 лет назад коммунистами расстреляна элита украинской нации
"Ленин смог, сможем и мы". В России прошли акции протеста против повышения пенсионного возраста
"Минируют под детьми!" Симоненко на росТВ оконфузился фейком об Украине

Журналисты показали элитный коттедж главного коммуниста Украины Симоненко
Прошли те времена, когда коммунисты спонсировали партии – Бужанский
Замешан Симоненко: в Украине накрыли "логово" российских коммунистов

СБУ проводит обыски в доме коммуниста Симоненко
Получат ли право на реабилитацию в Украине палачи «большого советского террора»?
В Украине вступил в силу закон о реабилитации жертв коммунистического режима

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.686891