АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -1°C
Харьков: -1°C
Днепр: 0°C
Одесса: 0°C
Чернигов: -1°C
Сумы: -2°C
Львов: -1°C
Ужгород: 0°C
Луцк: 0°C
Ровно: 0°C

У Нікополі з небуття повернули імена героїв

У Нікополі з небуття повернули імена героїв
У Нікополі з небуття повернули імена героїв

28 квітня у прес-центрі Нікопольської міськрайонної організації Національної спілки журналістів України, створеному при редакції газети «Проспект Трубников» відбулась прес-конференція з приводу увічнення нікопольських воїнів, які загинули під час Другої світової війни.

 

 

Протягом останніх п’яти років, за підтримки генерального директора ТОВ ВНЦ «Трубосталь» Олександра Фельдмана, науково-пошуковою групою у складі директора з безпеки та режиму ТОВ ВНЦ «Трубосталь» Олега Мільченка, заступника директора Нікопольського краєзнавчого музею з наукової роботи Мирослава Жуковського та юриста ТОВ ВНЦ «Трубосталь» Романа Мільченка вперше проведено пошук і збір документальних матеріалів і довідок про працівників Нікопольського Південнотрубного заводу та інших мешканців міста, котрі загинули під час Другої світової війни та були до сьогодні невідомі. Згідно чинного законодавства України, полеглі у війні з нацизмом герої підлягають увічненню.

Генеральний директор ТОВ ВНЦ «Трубосталь» Олександр Фельдман під час прес-конференції наголосив, що Друга світова війна торкнулась кожної нікопольської родини. Наші батьки, діди та прадіди, не жаліючи власного життя, боролись із нацистською навалою, захищаючи наше майбутнє. Тому ми повинні пам’ятати про подвиг героїв та увіковічити імена кожного з них.

Заступник директора Нікопольського краєзнавчого музею з наукової роботи Мирослав Жуковський розповів, що проведення масштабної пошукової роботи стало можливим після видання багатотомної «Книги пам’яті України». У цьому виданні були надруковані мільйони прізвищ та імен тих, хто загинув у складі Збройних Сил СРСР,  які загинули у боях чи ворожому полоні, безвісти зникли на фронті чи померли від поранень під час Другої світової війни. У цих списках значилося більше 5 тисяч мешканців Нікополя і Нікопольського району.

За розпорядженням міського голови Андрія Фісака у Нікополі створена і діє комісія з питань увічнення мешканців міста – військовослужбовців Збройних Сил СРСР, які загинули під час Другої Світової війни 1941-1945 рр., на чолі з заступником міського голови Ольгою Коник.

Наразі встановлено трагічну долю 62 нікопольців, які загинули у боротьбі з нацистськими окупантами у 1941-1945рр. Більшість із них увічнено на «Стіні Пам’яті» меморіалу «Вічна Слава» - 24 особи і на пам’ятнику воїнам-трубникам – 10 осіб. Також з’явилось ще одне прізвище раніше невідомого нікопольського героя на пам’ятнику загиблим підпільникам.

Напередодні 71 річниці  Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні  у Нікополі з небуття повернули імена чотирьох героїв. На «Стіні Пам’яті» меморіалу «Вічна Слава»  увічнили Якова Каца та Хаїма Гольдштейна. А на пам’ятнику воїнам-трубникам  з’явились імена Павла Гладкочуба і Тимофія Ємельянова.

Проведення пошукової роботи для увічнення пам’яті про інших нікопольських воїнів продовжується.

nikopolnews.net


Теги статьи: Никополь

Дата и время 09 мая 2016 г., 12:44     Просмотры Просмотров: 1053
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Не поделили дорогу. На Днепропетровщине водителю разбили голову битой
Адепты «Белого братства», крышуемые полицией, устроили войну за наркорынок
В Никополе задержаны адепты "Белого братства", распространявшие наркотики

Перед смертью позвонила маме: появились детали жуткого убийства 13-летней школьницы
Ударили ножом 6 раз: на Днепропетровщине нашли мертвой пропавшую девочку
В Никополе водитель насмерть сбил ребенка на переходе и сбежал

Хакер, устроивший атаку вирусом Petya, вежливо «продинамил» суд
Директор предприятия “погорел” на взятке в $12 тысяч
В горсовете Никополя стреляли два депутата

Депутату Никополя за стрельбу грозит 4 года, активистам за то, что посыпали его мукой, – 7 лет тюрьмы
Михаил Подоляк: “Кефирные депутаты”
Горячая сессия горсовета в Никополе: кефир, зеленка и стрельба. Подробности

Комментарии:

comments powered by Disqus
13 декабря 2018 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы введение военного положения?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.524704