АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 9°C
Харьков: 13°C
Днепр: 14°C
Одесса: 13°C
Чернигов: 8°C
Сумы: 11°C
Львов: 9°C
Ужгород: 13°C
Луцк: 9°C
Ровно: 9°C

У Нікополі з небуття повернули імена героїв

У Нікополі з небуття повернули імена героїв
У Нікополі з небуття повернули імена героїв

28 квітня у прес-центрі Нікопольської міськрайонної організації Національної спілки журналістів України, створеному при редакції газети «Проспект Трубников» відбулась прес-конференція з приводу увічнення нікопольських воїнів, які загинули під час Другої світової війни.

 

 

Протягом останніх п’яти років, за підтримки генерального директора ТОВ ВНЦ «Трубосталь» Олександра Фельдмана, науково-пошуковою групою у складі директора з безпеки та режиму ТОВ ВНЦ «Трубосталь» Олега Мільченка, заступника директора Нікопольського краєзнавчого музею з наукової роботи Мирослава Жуковського та юриста ТОВ ВНЦ «Трубосталь» Романа Мільченка вперше проведено пошук і збір документальних матеріалів і довідок про працівників Нікопольського Південнотрубного заводу та інших мешканців міста, котрі загинули під час Другої світової війни та були до сьогодні невідомі. Згідно чинного законодавства України, полеглі у війні з нацизмом герої підлягають увічненню.

Генеральний директор ТОВ ВНЦ «Трубосталь» Олександр Фельдман під час прес-конференції наголосив, що Друга світова війна торкнулась кожної нікопольської родини. Наші батьки, діди та прадіди, не жаліючи власного життя, боролись із нацистською навалою, захищаючи наше майбутнє. Тому ми повинні пам’ятати про подвиг героїв та увіковічити імена кожного з них.

Заступник директора Нікопольського краєзнавчого музею з наукової роботи Мирослав Жуковський розповів, що проведення масштабної пошукової роботи стало можливим після видання багатотомної «Книги пам’яті України». У цьому виданні були надруковані мільйони прізвищ та імен тих, хто загинув у складі Збройних Сил СРСР,  які загинули у боях чи ворожому полоні, безвісти зникли на фронті чи померли від поранень під час Другої світової війни. У цих списках значилося більше 5 тисяч мешканців Нікополя і Нікопольського району.

За розпорядженням міського голови Андрія Фісака у Нікополі створена і діє комісія з питань увічнення мешканців міста – військовослужбовців Збройних Сил СРСР, які загинули під час Другої Світової війни 1941-1945 рр., на чолі з заступником міського голови Ольгою Коник.

Наразі встановлено трагічну долю 62 нікопольців, які загинули у боротьбі з нацистськими окупантами у 1941-1945рр. Більшість із них увічнено на «Стіні Пам’яті» меморіалу «Вічна Слава» - 24 особи і на пам’ятнику воїнам-трубникам – 10 осіб. Також з’явилось ще одне прізвище раніше невідомого нікопольського героя на пам’ятнику загиблим підпільникам.

Напередодні 71 річниці  Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні  у Нікополі з небуття повернули імена чотирьох героїв. На «Стіні Пам’яті» меморіалу «Вічна Слава»  увічнили Якова Каца та Хаїма Гольдштейна. А на пам’ятнику воїнам-трубникам  з’явились імена Павла Гладкочуба і Тимофія Ємельянова.

Проведення пошукової роботи для увічнення пам’яті про інших нікопольських воїнів продовжується.

nikopolnews.net


Теги статьи: Никополь

Дата и время 09 мая 2016 г., 12:44     Просмотры Просмотров: 870
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Михаил Подоляк: “Кефирные депутаты”
Горячая сессия горсовета в Никополе: кефир, зеленка и стрельба. Подробности
На Днепропетровщине водитель лишился пальцев при загадочных обстоятельствах

В дороги Днепропетровской области вложат миллиард: где залатают ямы, а где положат новый асфальт
В Днепропетровской области депутат избил до смерти своего подчиненного за пьянство
В Никополе из-за взрывов открыли еще 2 производства. Судьи заявляют об угрозах

На Днепропетровщине взорвали депутата
В Никополе от взрыва у гаражей пострадал депутат
В Никополе массово увольняются хирурги и анестезиологи

В Никополе дети получили тяжелые травмы от петарды, которую нашли на помойке
На Днепропетровщине в руках подростков взорвалась пиротехника: Дети в больнице
Взрыв в Никопольском суде: подозреваемым в убийстве «забыли» продлить арест

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Что нужно сделать с Савченко?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.062044