АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 4°C
Харьков: 0°C
Днепр: 1°C
Одесса: 5°C
Чернигов: 2°C
Сумы: 0°C
Львов: 3°C
Ужгород: 5°C
Луцк: 3°C
Ровно: 3°C

Показова неефективність: ДУС оприлюднила фінансові показники своїх ДП

Показова неефективність: ДУС оприлюднила фінансові показники своїх ДП
Показова неефективність: ДУС оприлюднила фінансові показники своїх ДП

На запит «Ні корупції!» Державне управління справами (ДУС) оприлюднило фінансові показники підпорядкованих йому державних підприємств за 2014 і 2015 роки.

Жодне з державних підприємств не може похвалитися високими прибутками, а деякі відверто збиткові.

І це на фоні того, що генеральні директори цих підприємств отримують ринкові зарплати, про що вже писав «Ні корупції!». Хоча в самому ДУС не захотіли розповідати, скільки отримують керівники підконтрольних йому ДП, установ та організацій.

У чому сила ДУС?

Державне управління справами створив тодішній президент Леонід Кучма начебто з благородною метою – щоб зменшити управлінські витрати та скоротити обслуговуючий апарат. Так, 23 лютого 2000 року з’явилося спеціальне держуправління як єдиний орган з матеріально-технічного, соціально-побутового, лікувально-профілактичного забезпечення діяльності Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Ради національної безпеки і оборони України, інших державних органів, вищих посадових осіб зарубіжних країн.

Новоутвореному Державному управлінню справами передали в управління кількадесят об’єктів державної власності, щоб успішно виконувати покладені на нього завдання.

Згідно з Указом Президента «Про Положення про Державне управління справами» від 17 грудня 2002 року N 1180/2002, підпорядковується ДУС безпосередньо Президентові України.

Серед основних завдань ДУС:

– створювати належні матеріально-технічні і господарсько-побутові умови для керівництва країни;

– забезпечувати транспортом Президента, нардепів, членів КМУ, Секретаря Ради національної безпеки і оборони України, Главу АПУ і його заступників та керівників інших державних органів;

– забезпечувати організаційне, фінансове та медичне забезпечення офіційних заходів;

– забезпечувати будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання адміністративних і господарських об’єктів;

– підтримувати функціонування державних резиденцій та державних дач, їх будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання;

– забезпечувати належні житлові умови та умови праці керівникам держави;

– забезпечувати надання лікувально-профілактичної допомоги та санаторно-курортне обслуговування, умови для відпочинку особам, обслуговування яких здійснюється Державним управлінням справами;

– організовувати виготовлення державних нагород України;

– розпоряджатися переданим йому майном, затверджувати кошториси підприємств,
установ, організацій, яким кошти Державного бюджету України
надаються через Державне управління справами;

– здійснювати внутрішній контроль за повнотою надходжень та аналізувати ефективність використання бюджетних коштів.

Державна арифметика

На офіційному сайті ДУС розміщено повний перелік підприємств, установ та організацій, що підпорядковуються управлінню. Серед них підприємства, установи та організації сфери обслуговуваннясанаторно-курортні установипідприємства та установи сфери культури,національні парки та заповідникипідприємства та організації виробничої сфери діяльностіта медичні установи.

На запит «Ні корупції!» у ДУС надали інформацію щодо фактичних показників їхнього чистого прибутку (збитку) за 2014 і 2015 роки підпорядкованих йому ДП, установ та організацій, що були складені на основі звітності про результати фінансово-господарської діяльності цих підприємств.

Отже, проаналізуємо показники деяких ДП, установ і організацій, що підпорядковуються ДУС. ДП «Укрпромресурс», що займається операціями з нерухомістю, здаванням приміщень в оренду на наданням послуг юридичним особам, у 2014-му працювало у збиток, а торік підприємство вийшло в нуль.

У 2014 році чистий прибуток «Мистецього Арсеналу», де відбуваються чи не всі найголовніші мистецькі події країни, склав 18,3 тис грн., торік прибуток збільшився до 25 тис грн.

ДП «НЦДКС «Український дім» по фінансових показниках у 2014 році вийшов у нуль, а 2015-й рік закінчив зі збитком 527 тис. грн.

ДП «Аптека» у 2014 і 2015 роках працювала на чистий мінус. Так само збитково два роки поспіль працювали ДП «СК «Пуща-Озерна», ДП «Укржитлосервіс» (по суті, великий державний ЖЕК, що обслуговує будинки в Дарницькому, Печерському, Шевченківському та Дніпровському районах Києва), ДП «Санаторій «Збруч», ДП «Українські інформаційні та телекомунікаційні мережі» та ДП «Комунар».

Для розуміння – ДП «Комунар» було засноване у 1937 році для обслуговування керівників наркоматів та державних установ. На сьогодні підприємство розміщується в нежилих приміщеннях загальною площею 769,5 кв. метра на вулиці Інститутській, 16 у Києві. З квітня 2003 року розпочав роботу новий структурний підрозділ підприємства – Медико-косметичний центр «12 місяців здоров’я».

Тут живе “12 місяців здоров’я».

Це такий собі недешевий в самому центрі Києві СПА-салон, з перукарськими, косметичними, оздоровчими, а віднедавна і стоматологічними послугами. І він ЗБИТКОВИЙ – на відміну від будь-якої рядової перукарні, що працює на околиці столиці.

Готель «Україна», розташований у самому центрі столі, у 2014 році наробив збитків для ДУС на суму 7 604,1 тис грн., натомість у 2015-му заробив чистого прибутку лише 95 тис грн.

Будівельне управління ДУС у 2015 році принесло прибуток 28 тис. грн., а до того був чистий збиток.

ДП «Житомирський лікеро-горілчаний завод» у 2014 році заробив чистого прибутку 3 834, тис грн., натомість, уже у 2015 році прибуток скоротився в рази – до 512 тис грн. Для порівняння – це майже стільки, скільки ДП «Житомирський лікеро-горілчаний завод» заробив унаслідок виконання лише однієї угоди з поставки горілки для Адміністрації Президента України у 2015 році.

ДП «Гарант-сервіс» у 2014 році працювало зі збитком у 1 593, 00 тис грн. Цього року підприємство заробило для ДУС 934,0 тис грн. Як уже повідомляв «Ні корупції!», попри невисокі зарплати працівників «Гарант Сервісу», у 2015 році на проведення заходів та офіційних прийомів за участю Президента України Петра Порошенка це держпідприємство отримало з бюджету майже півтора мільйони гривень.

А, до речі, НКА «Київські солісти», від якого у ДУС мали намір позбавитися ще у 2014 році, впевнено збільшує чистий прибуток. З 1,1 тис грн у 2014-му до 70,0 тис грн у 2015-му році.

Коли ДУС наведе лад серед своїх неефективних підприємств?

Колишній юний керівник ДУС Сергій Березенко ще у 2014 році розповідав, як його «шокували масштаби господарства, що входять до складу ДУС, а функціонування деяких з них взагалі було незрозумілим.

Сергій Березенко. Фото: УНІАН

«Зараз під управлінням ДУС 44 діючих підприємства, і лише 20 із них ведуть виразну госпдіяльність, генерують результат. Решта придумані для якихось проектів. Дуже часто ці підприємства створювалися під освоєння бюджетних коштів. Причому, схеми з освоєння державних грошей відпрацьовувалися до автоматизму. Гроші виділялися як безпосередньо на ДУС, так і транзитно – через інші міністерства. Тому реальний бюджет Держуправління справами не знав ніхто. І сьогодні, щоб виявити ці приховані фінпотоки, доводиться порівнювати обсяги фінансування за кодами, в рамках різних програм, відразу за трьома-п’яти міністерствам», – говорив тоді Березенко і обіцяв вже найближчим часом провести інвентаризацію державного майна і направити на приватизацію.

«В цей перелік, швидше за все, увійдуть санаторії Держуправління справами. Є у нас такі неприбуткові бази відпочинку не тільки на Західній Україні, наприклад, у Тернополі, в Росії – Єсентуках, Кисловодську. Тому від цих санаторіїв, зокрема, що знаходяться на території РФ, потрібно позбавлятися. Адже ми прекрасно розуміємо, в якій ситуації опинилися. Росія може у нас їх просто відібрати, що за фактом було зроблено з кримськими об’єктами. Так що поки працює правове поле, потрібно підготувати ці об’єкти до приватизації. Хоча вони не особливо працюючі, але інвестиційно привабливі», – заявив Березенко у 2014 році і обіцяв продати ці об’єкти на конкурсній основі вже в 2015 році.

Як уже повідомляв «Ні корупції!», Державне управління справами нині визначає перелік державного майна, яке перебуває в управлінні ДУС та не використовується для забезпечення діяльності Президента України і чекає згоди Президента на його продаж. Попередню інвентаризацію робили у 2014 році, одначе і тоді нічого не продали, оскільки без згоди Президента цього  зробити не можливо.

Таким чином, великий корабель ДУС продовжує своє не зовсім зрозуміле плавання за наші з вами гроші.

Валентина Новицька, «Ні корупції!»


Теги статьи: ДусяДУС

Дата и время 09 мая 2016 г., 21:54     Просмотры Просмотров: 5129
Комментарии Комментарии: 0


Похожие статьи

Прем’єру Ізраїлю на час візиту зняли найдорожчий номер у найдорожчому готелі
Скандальные застройки и темный бизнес: как экс-глава ДУСя Андрей Кравец нажился на грязных схемах
Журналисты узнали подробности о новом «завхозе Зеленского» Сергее Борзове

Зеленський призначив екс-директора команди КВН «Вінницькі перці» керівником Держуправління справами
"Винницкий перец" с бесплатной квартирой за 10 миллионов. Что известно о новом "завхозе Зеленского" Сергее Борзове
Жена Борзова и.о ДУСи идёт в депутаты Слуга народа

Геннадій Лапіцький: “Новий Президент має скоротити ДУС в 10 разів”
ДУСя купили у Васадзе еще два Mercedes за четыре миллиона
Сергей Лещенко: “Осваиваясь на Банковой, президенты быстро забывают о закрытии ДУС”

ДУСя купила для чиновников Порошенко два авто за 4,4 миллиона
Жена Яценюка устроилась на работу психологом
После скандала с Мальдивами Порошенко поручил найти себе место для отдыха в Украине - источник

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы открытие рынка земли?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
1.032208