АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 0°C
Харьков: -4°C
Днепр: -2°C
Одесса: 1°C
Чернигов: 0°C
Сумы: -3°C
Львов: 2°C
Ужгород: 1°C
Луцк: 2°C
Ровно: 2°C

СБУ взялося за монополіста ринку гемодіалізу – компанію «Фрезеніус»

СБУ взялося за монополіста ринку гемодіалізу – компанію «Фрезеніус»
СБУ взялося за монополіста ринку гемодіалізу – компанію «Фрезеніус»

Монополізації ринку гемодіалізу України – явище вже звичне і, здається, непоборне. Нардепи раз по раз з трибуни Верховної ради констатують проблему, закликають то Уряд, то правоохоронців належним чином відреагувати на відсутність конкуренції на ринку, яка призводить до завищення цін на розхідники. Проте, далі закликів справа майже не рухається.

 Експерти говорять, що головна причина існування на гемодіалізному ринку країни компаній-монополістів, недосконале законодавства та корупційні «домовленості» між замовником тендерної процедури і її завчасно відомим переможцем.

За словами глави Секретаріату МДО «Депутатський контроль» Юрія Житомирського український ринок гемодіалізної продукції розділений фактично між двома підприємствами, що тягне за собою завищення реальної вартості медзасобів інколи  на 300%.

Журналісти неодноразово писали, про які саме підприємства йдеться. Так, «фаворитами» тендерних процедур у всіх областях країни є група компаній «Фрезеніус» та «Гамбра». Перша належить Володимиру Подворному, друга – Миколі Баришевському.

Кожна з цих груп складається з декількох фірм-прокладок, які виходять на тендерні процедури та створюють видимість конкуренції.

Так, у «Фрезеніусу» - це фірми «Ренарт» і «ТТВ-Дом». За даними Головного управління Національної поліції в м. Києві, ТОВ «Фрезеніус Медікал Кер України» щонайменше двічі підозрювався у завищенні цін на тендерних закупівлях розхідників для гемодіалізу.

Більше того, ТОВ «Фрезеніус Медікал Кер України» належить дві приватні клініки, які надають послуги з гемодіалізу у Черкасах та Чернігові. Обидві щороку вимагають від держави в особі місцевих органів влади сплачувати їм мільйонні «борги» бюджетних коштів за свою роботу з обслуговування хворих регіону. За якою процедурою відбуваються держане фінансування приватних установ – достеменно не зрозуміло. Чиновники вказаних областей посилаються на підписані між ними і «Фрезеніусом» меморандуми, проте чи відповідає така форма співпраці діючому законодавству – питання риторичне. Адже, у підсумку мільйонні «гонорари» без тендеру, без прозорої процедури торгів – осідають у кишенях наближених бізнесменів, а власне Володимира Подворного.

В Черкаській ОДА, наприклад, апелюють, і кивають на відсутність достатньої кількості гемодіалізних відділень у місті. Проте вирішити цю проблему шляхом залучення інвестора або ж купівлі у державну власність апаратів «штучна нирка» – не поспішають. Ба більше, щоразу скликають сесії чи наради, аби пришвидшити розрахунок із В.Подворним.

Чи довго мовчатиму німці?

Як відомо, компанія «Фрезеніус» - є всесвітньовідомим німецьким виробником гемодіалізного обладнання. Однак, ТОВ «Фрезеніус Медікал Кер України», який позиціонує себе офіційним представником німецької корпорації в Україні, як виявилося, – таким не є.

Якщо бути точними, то німецьке представництво вповноважує ТОВ «Фрезеніус Медікал Кер України» виключно на роботу по забезпеченню діяльності їх двох приватних клінік, про які йдеться вище (у Чернігові та Черкасах). Будь-який офіційний імпорт продукції марки «Фрезеніус»,а тим паче, участь у державних закупівлях до реальних повноважень ТОВ «Фрезеніус Медікал Кер України» не входить.  Тобто, Німеччина на таку діяльність свого представника у Києві не вповноважувала, а відповідно авторизації для тендерних процедур не йому не надавала.

У підсумку, всі тендерні процедури, де «грає» В. Подворний (на фото) начебто від імені німецького бренду відбуваються на основі підроблених документів про авторизацію.

Так, у «Депутатському контролі» заявили, що «Фрезеніус Медикал Кер Україна» роздає довіреним фірмам, приміром ТОВ «Ренарт», СП ТОВ «ТТВ-дом» та іншим, гарантійні листки як офіційний представник виробника – Fresenius (Німеччина) в Україні. Проте ТОВ «Фрезеніус Медикал Кер Україна» не є представником німецької компанії, яка взагалі офіційного дистриб’ютора, представника чи дилера в нашій державі не має! «Фрезеніус» же займається лише імпортом продукції для використання в своїх власних центрах діалізу. Відповідно, фірми, що виграють тендери на мільйони гривень з його документами, насправді – просто махлюють. Адже вони стають переможцями державних закупівель на підставі недостовірних (підроблених?) документів. Отже, фактично відсутні гарантії походження та якості устаткування витратних матеріалів для гемодіалізу, що постачаються в заклади охорони здоров’я України». Про це ЗМІ розповів нардеп Максим Поляков.

Зазначені дані, за словами М. Полякова, є у розпорядженні ГПУ, МОЗу та Антимонопольного комітету.

Проте, станом на сьогодні, як вбачається зі сторінок Вісника держаних закупівель – ТОВ «Ренарт» і ТОВ «ТТВ-дом» продовжують вигравати тендери та постачати держаним установам медичні засоби, начебто німецького виробництва.

Як шантажують пацієнтів

Разом з тим, як пишуть ЗМІ , «Фрезеніус» веде боротьбу за тендери не лише шляхом підробки документів, але й шляхом шантажу пацієнтів, хворих на ниркову недостатність.

У Володимира Подворного є декілька кишенькових громадських організації, які представлені майже у кожній області, де «працює» його фірма. Такі ГО називають себе пацієнтськими. І до їх прямих обов’язків входить організація мітингів та протестів начебто від імені реальних хворих із закликами до чиновників «не вбивати людей».

Подібні пікети за вказівкою В. Подворного відбуваються періодично у тих регіонах, де «Фрезеніус» програє тендерну процедуру, або де будь-яка інша компанія-постачальник вирішила поставити свої апарати «штучна нирка».

Останнім з яскравих прикладів маніпуляції пацієнтами руками «Фрезеніусу» стало м. Запоріжжя. Там кишенькову ГО - «Шлях до життя» очолює Дмитро Глушко (на фото) .Він організував мітинги проти встановлення у місцевих лікарнях нового гемодіалізного обладнання, начебто через його неперевірену якість.

 Насправді ж Дмитро Глушко – не є пацієнтом жодного відділення гемодіалізу в Запоріжжі. Він, як повідомили реальні хворі, декілька років тому отримав трансплантацію нирки закордоном, а тому наразі немає жодного стосунку до пацієнтського руху в регіоні.

Запорізькі лікарі, у свою чергу, додали, що і соратники по Дмитра Глушка ГО не є пацієнтами саме тих відділень, де відбувається заміна гемодіалізних апаратів, та запевнили, що нове обладнання працює добре, а його якістю усі задоволені.

Тобто, у спосіб використання кишенькових активістів «Фрезеніус» маніпулює думкою реальних хворих шляхом залякування останніх, а  також шляхом дискредитації будь-якого альтернативного постачальника медобладнання для гемодіалізу.

В. Подворний наявність у «Фрезеніусу» прикормлених лжепацієнтів не коментує. Проте у кулуарних перемовинах зі своїми партнерами по бізнесу завжди відкрито говорить, що «може вивести людей у будь-якому місті, чим змусити мера рахуватися з його інтересами».

На запитання, чи знайдеться у правоохоронних органів на таких як Подвориний управа? та коли? – плануємо отримати відповідь вже згодом. Адже СБУ все ж зареєструвало кримінальне провадження щодо фірм-прокладок «Фрезеніусу» за підозрою у несплаті податків і відмиванні коштів. 

Олег Бойко


Теги статьи: Фрезениус Медикал Груп УкраинаФрезеніус Медікал Кер УкраїнаБаришевський МиколаПодворний ВолодимирСБУФрезениус

Дата и время 11 мая 2016 г., 11:20     Просмотры Просмотров: 4022
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Кандидат в президенты Смешко рассказал, что будет с тарифами
Бывший сотрудник СБУ, похитивший вместе с сыном предпринимателя, взят под стражу
Битва за кров’яні ліки

Харьковский бизнесмен, которого завербовали в РФ, сообщил об этом СБУ
Ректора Донецкого медуниверситета вместе с женой вызвали на допрос в СБУ
Гриценко сообщил, о чем его расспрашивали следователи СБУ

Банковая пошла войной на Луценко: почему генпрокурор попал в немилость
Нацполіція є відомством, що протиставлене суспільству
Суд обязал НАБУ открыть уголовное производство по факту получения генпрокурором Луценко неправомерной выгоды

Похищение бизнесмена под Киевом заказали пенсионер СБУ с сыном: детали от прокуратуры
СБУ и ФСБ ничем не отличаются, как и украинские попы от российских — Богуцкая
Силовики в Одессе поймали «на горячем» антиукраинского агитатора

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.109036