АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -6°C
Харьков: -7°C
Днепр: -5°C
Одесса: 4°C
Чернигов: -7°C
Сумы: -7°C
Львов: -5°C
Ужгород: 0°C
Луцк: -5°C
Ровно: -5°C

Віталій Шабунін: Добились кримінального провадження проти Насірова, який не вказав в декларації квартири в Лондоні

Віталій Шабунін: Добились кримінального провадження проти Насірова, який не вказав в декларації квартири в Лондоні
Віталій Шабунін: Добились кримінального провадження проти Насірова, який не вказав в декларації квартири в Лондоні

Команда “Центру протидії корупції” вимагає покарати голову Державної фіскальної служби України Романа Насірова, який не вказав у декларації про доходи дві лондонські квартири та бізнес своєї дружини Катерини Глімбовської.

В прокуратурі міста Києва чомусь відмовились вносити відомості щодо дій Насірова до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Ми звернулись з цього приводу до Печерського суду, проте там не побачили порушень в діях прокуратури і повернули нашу скаргу без розгляду. Ми оскаржили це рішення в Апеляційному суді м.Києва, який скасував рішення Печерського суду та постановив заново розглянути нашу заяву про бездіяльність прокурорів.

Тільки після цього Печерський райсуд задовольнив нашу скаргу та зобов’язав прокуратуру міста Києва внести відомості про дії Насірова до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Рішення суду виконувалось довго, проте все ж в березні 2016 року столична прокуратура розпочала кримінальне провадження №42016100000000329 стосовно Насірова.

Ми також звернулись до Генерального прокурора Віктора Шокіна, прем’єр-міністра Арсенія Яценюка та міністра фінансів Наталії Яресько з проханням перевірити дії Насірова, який не задекларував квартири в Лондоні.

Окрім того, ми попросили Національне агенство з питань державної служби врахувати інформацію про незадекларовану нерухомість Насірова, а також запитали про результати службового розслідування. Ми також звернулись до Першого заступника Голови ДФС Білана з проханням перевірити інформацію, викладену Насіровим в декларації.

СУТЬ СПРАВИ:

36-річний Насіров є політиком нової хвилі. В 2014 році він став народним депутатом від Блоку Петра Порошенка. В парламенті очолював Комітет з питань податкової та митної політики. В травні 2015 року Насіров отримав посаду голови Державної фіскальної служби.

Як пишуть “Наші Гроші”, незважаючи на те, що у декларації Насірова за 2014 рік в розділі про бізнес членів родини стоїть прочерк, насправді його дружина Катерина Глімбовська є власницею щонайменше однієї британської та однієї української фірми.

Варто зазначити, що дружина Насірова є дочкою Олександра Глімбовського, власника однієї з найбільших будівельних корпорацій України “Альтіс-холдинг”. Згідно з даними Британського реєстру компаній, вона є одноосібною власницею фірми з назвою “Altis ltd”. Компанія створена в січні 2014 року, директором також зазначена Катерина Глімбовська, а секретарем брат Насірова – Євген Насіров.

Адресою реєстрації фірми, а також контактною адресою Глімбовської та Насірова вказана лондонська квартира – 5 City Tower, 3 Limeharbour, London, UK E14 9LS. Згідно з даними офіційного реєстру речових прав на нерухоме майно в Британії, це помешкання належить саме Насірову.

Проте в декларації Насірова за 2014 рік ця квартира відсутня: єдина нерухома власність, яку вказав Насіров, це земельна ділянка. На родину посадовця записано 500 квадратних метрів землі, житловий будинок площею 414 кв м, квартира на 157 кв м та інше майно. На Насірова також зареєстровані автомобілі Toyota Camry 2.4 та Lexus LX 570 5.7. На членів його сім’ї – Land Rover Range Rover 4.4.

Окрім того, Насіров не вказав, що Глімбовська займається бізнесом і в Україні: з 2007 року вона є співвласницею фірми ТОВ “Фонд Будівельних Ресурсів України”, в якій має частку у розмірі 1,75 млн грн.

Згодом “Наші Гроші” виявили, що Насіров має ще одну квартиру у Лондоні, яку не вказав у своїй декларації. Як стало відомо витягів із Британського реєстру нерухомості, мова йде про квартиру №22 в будинку Фоллоуфілд по вулиці Леннокс Роуд на півночі Лондона.

Квартира трикімнатна, її приблизна вартість на сьогодні складає 241 000 фунтів. Як виявилось, Насіров оформив право власності на квартиру в 2005 році, заплативши £120 000 фунтів.

До слова, Насіров подав декларацію після вступу в дію закону, який забороняє чиновникам подавати недостовірну чи неповну інформацію. В Кримінальному кодексі за такі дії передбачається позбавлення волі на строк до 2 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

ЮРИДИЧНІ АСПЕКТИ СПРАВИ:

Враховуючи вищенаведені факти, від імені “Центру протидії корупції” ми:

 1. ЗВЕРНУЛИСЬ з заявою про вчинення злочину до Генерального прокурора України Шокіна В.М. Генеральна прокуратура Українилистом від 18.09.2015 року повідомила, що заяву про злочин направлено до прокуратури міста Києва для розгляду в порядку ст. 214 КПК України.  Заступник начальника відділу прокуратури міста Києва Сисоєв Д., в порушення строків, передбачених ст. 214 КПК України відмовив у внесенні відомостей до ЄРДР.
 2. Паралельно разом із народним депутатом України Соболєвим Є.В. ЗВЕРНУЛИСЬ до Генерального прокурора України Шокіна В.М. з повідомленням про вчинення злочину. Заступник Генерального прокурора України Матіос А. листом від 21.09.2015 року повідомив, що з боку ГПУ до Кабінету Міністрів України направлено лист з приводу надання матеріалів службового розслідування стосовно Насірова Р.М. Крім того, Заступник Генерального прокурора України Касько В. листом від 02.10.2015 року повідомив, що для з’ясування обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення до ДФС України надіслано запит про скерування матеріалів перевірки до ГПУ.
 3. ЗВЕРНУЛИСЬ до Прем’єр-міністра України Яценюка А.П. і до Міністра фінансів України Яресько Н.І. щодо ініціювання питання про звільнення Насірова Р.М. з займаної посади. Заступник Міністра фінансів України Маркарова О. листом від 24.09.2015 року повідомила, що дорученням Прем’єр-Міністра України від 23.09.2015 року Національним агенством з питань державної служби спільно з Мінфіном буде проведено службове розслідування щодо недодержання Головою ДФС Насіровим вимог антикорупційного законодавства, звернення ЦПК щодо звільнення Насірова Р.М. із займаної посади, спрямовано до Нацдержслужби за належністю. Заступник Голови Нацдержслужби Скопич О.Д. листом від 09.10.2015 року повідомив, що Нацдержслужбою здійснюється службове розслідування, за результатами якого буде складено акт та прийняте рішення.
 4. ЗВЕРНУЛИСЬ до Державної фіскальної служби України щодо результатів майнової перевірки, передбаченої Законом України “Про очищення влади”, а також перевірки декларації за 2014 рік Насірова Р.М. У відповідь Перший заступник Голови ДФС України Білан С.В. відмовив у наданні запитуваємої інформації а також повідомив, що висновок про перевірку Насірова Р.М. скеровано до Секретаріату Кабінету Міністрів України.
 5. ЗВЕРНУЛИСЬ до Печерського районного суду м. Києва зі скаргою на бездіяльність заступника начальника відділу прокуратури міста Києва Сисоєва Д. щодо невнесення відомостей до ЄРДР за заявою про злочин “Центру протидії корупції”. Слідчий суддя Печерського районного суду міста Києва Васильєва Н.П. повернула скаргу без розгляду у зв’язку з пропуском на її думку строків оскарження.
 6. ЗВЕРНУЛИСЬ до Апеляційного суду міста Києва з апеляційною скаргою на ухвалу слідчого судді Печерського райнного суду міста Києва Васильєвої Н.П. Колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду міста Києва частковозадовольнила апеляційну скаргу, скасувала ухвалу слідчого судді Васильєвої Н.П. та направила скаргу щодо бездіяльності прокурора до суду першої інстанції. 30 листопада 2015 року слідчий суддя Печерського райсуду міста Києва Васильєва Н.П.ЗАДОВОЛЬНИЛА  скаргу та зобов’язала компетентних посадових осіб прокуратури міста Києва внести відомості до ЄРДР за заявою про злочин від 09.09.2015 року.
 7. ЗВЕРНУЛИСЬ до Національного агенства з питань державної служби з проханням врахувати інформацію про іншу незадекларовану нерухомість Насірова Р.М. а також запитали про результати службового розслідування. Голова Нацдержслужби Ващенко К.О. листом від 13.11.2015 року ПОВІДОМИВ, що за результатами службового розслідування 06.11.2015 року складено акт, який спрямовано до Кабінету Мінстрів України для розгляду та прийняття рішення. Під час службового розслідування враховано інформацію про наявність у Насірова Р.М. ще однієї не задекларованої нерухомості в м. Лондон. Голова Нацдержлужби Ващенко К.О. листом від 27.11.2015 року надіслав копію АКТУ СЛУЖБОВОГО РОЗСЛІДУВАННЯ, згідно висновків якого не встановлено порушень антикорупційного законодавства України.
 8. ЗВЕРНУЛИСЬ до Першого заступника Голови ДФС Білана С.В. щодо проведення службового розслідування за фактом ненадння інформації на звернення народного депутата України, а також надання інформації про результати майнової перевірки, передбаченої Законом України “Про очищення влади” і перевірки декларації за 2014 рік Насірова Р.М. Перший заступник Голови ДФС Білан С.В.листом від 26.11.2015 року повідомив, що за результатми перевірки декларації про доходи Насірова Р.М. порушень не встановлено, крім того на його думку не має підстав для проведення службового розслідування стосовно працівників ДФС, які не надали інформацію на звернення народного депутата України.
 9. ЗВЕРНУЛИСЬ до в.о. прокурора міста Києва Валендюка О.С. щодо виконання ухвали суду та надання витягу з ЄРДР. Прокурор відділу прокуратури міста Києва Бондар М. у листі від 25.12.2015 року повідомив, що до прокуратури міста Києва не надійшла ухвала Печерського районного суду м. Києва.
 10. Вдруге ЗВЕРНУЛИСЬ до в.о. прокурора міста Києва Валендюка О.С. щодо виконання ухвали суду та надання витягу з ЄРДР. Заступник начальника відділу прокуратури міста Києва Волік О. листом від 11.01.2016 року ПОВІДОМИВ, що слідчим суддею Печерського райсуду м. Києва в ухвалі від 30.11.2015 року допущено помилку. Начальник відділу прокуратури м. Києва Саницький Є. листом від 05.04.2016 року повідомив, що прокуратурою м. Києва 30.03.2016 року внесені відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань під № 42016100000000329 щодо протиправних дій Голови ДФС України Насірова Р.М., за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 366-1 КК України.
 11. ЗВЕРНУЛИСЬ до Національного антикорупційного бюро України з заявою про вчинення злочину. Перший заступник директора НАБУ Углава Г. листом від 24.03.2016 року ПОВІДОМИВ про відсутність підстав для внесення відомостей до ЄРДР.

ukr.aw


Теги статьи: роман насировНасиров РоманШабунин ВиталийНасиров

Дата и время 11 мая 2016 г., 23:23     Просмотры Просмотров: 2335
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

ЦИК зарегистрировала Шевченко и Насирова кандидатами в президенты
Эксперты рассказали, почему Насиров решил идти в президенты
Главный кадровик Насирова

Насиров подал документы в ЦИК для участия в выборах
«Такого ужасного генпрокурора не было в истории Украины»: главный антикоррупционер высказался о Луценко
Компания тестя Насирова намерена построить паркинг на месте памятника архитектуры в центре Киева

Особняк тестя Насірова на Печерську виключать з реєстру пам’яток архітектури
Суд разрешил Насирову выезжать из Киева и области
Наличие двойного гражданства у Насирова не вызывает сомнений — Кабмин

«Игрища» с таможней: такое впечатление, что государства уже нет
Кабмин обжаловал восстановление Насирова
«Целые регионы отдали на откуп олигархически-криминальным группам, связанным с Россией»

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.179516