АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -8°C
Харьков: -9°C
Днепр: -8°C
Одесса: -2°C
Чернигов: -7°C
Сумы: -5°C
Львов: -5°C
Ужгород: -4°C
Луцк: -4°C
Ровно: -4°C

Дотискали 17 місяців: корупціонерів змусили сплатити 23 мільйони гривень штрафу

Дотискали 17 місяців: корупціонерів змусили сплатити 23 мільйони гривень штрафу
Дотискали 17 місяців: корупціонерів змусили сплатити 23 мільйони гривень штрафу

Із компаній, які розкрадали бюджетні кошти, вдалося стягнути 23 мільйони гривень штрафу. Про це на своїй сторінці в фейсбуці розповів голова правління "Центру протидії корупції" Віталій Шабунін

"23 млн грн. штрафу за нашими поданнями заплатили компанії, які пиляли на закупівлях "Укрпошти", – повідомив Шабунін. – Бонусом викинули їх із тендерів на три роки".

"Дотискали цю справу 17 місяців. Схему вскрила команда Дениса Бігуса, звернення підписав Віктор Чумак. Окреме шанування голові Антимонопольного комітету Юрієві Терентьєву, конкретно в цій справі його відомство зробило хорошу роботу", – зазначив Шабунін, посилаючись на публікацію проекту "Укр.ав", в якій розглянуто відповідну ситуацію.

Останні новини у справі

Команда "Центру протидії корупції" оскаржує тендер "Укрпошти" на закупівлю касових апаратів на загальну суму близько 21 млн гривень. Справа в тому, що апарати придбали за завищеними цінами. Тому ми звернулись до Генпрокуратури, голови Державної фінансової інспекції, голови Антимонопольному комітету, а також прем’єр-міністра України.

Спочатку ми добилися відкриття прокуратурою кримінального провадження за закупівлю "Укрпоштою" касових апаратів за завищеними цінами. Санкція статті (службова недбалість) передбачає позбавлення волі до п’яти років.

Згодом в АМКУ повідомили про накладення штрафу на фірми, які заробили на тендері. Вони оштрафовані на загальну суму 23 млн гривень. Їм також заборонено брати участь у держзакупівлях впродовж трьох років.

Суть справи

Справа в тому, що "Укрпошта" закупила касові апарати моделі Datecs Neon W у компанії "SystemGroup" по 6500 грн, коли роздрібна вартість такого апарату на сайті самої компанії становила 3390 грн. Фактично державна компанія, що фінансується за кошти платників податків, переплатила більше 10 млн гривень на одній закупівлі.

Слід зазначити, що "Систем груп Україна" (частина SystemGroup) почала вигравати тендери "Укрпошти" одразу після так званої "касової реформи" Арбузова-Клименка. 2013 року вона спершу допомогла фірмі Арбузових виграти власні скандальні торги, адже виявилася єдиним допущеним конкурентом. А незабаром і сама отримала касове замовлення від "Укрпошти" – на 10 млн грн.

Конкурентом "Систем груп Україна" на торгах була компанія "УБС Лтд". Власним виробництвом касових апаратів вона не займається. Судячи з сайту, продає фіскальну техніку винятково марки Datecs. Виробляє такі – лише SystemGroup. Тож шансів програти на тендері у "Систем груп Україна" не було. Її апарати конкурували з її ж апаратами, тільки виставленими на продаж через іншу юрособу.

Окрім того, "Систем груп Україна" не так давно мала ту ж юридичну прописку, яку вказав її нібито конкурент – "УБС Лтд" (Київ, Залізничне шосе, 47). А співзасновниця "УБС" Олена Гуденко раніше взагалі працювала в торговому домі "Система" – складовій SystemGroup.

На цій закупівлі "Укрпошта" не зупинилася. Придбавши 3200 апаратів, тендерний комітет провів нові торги – ще на 16 млн грн (1290 касових реєстраторів). На них знов не було нікого, крім "Систем груп Україна" та нечужої їй "УБС Лтд".

Юридичні аспекти справи

Такі дії в юридичній практиці називають картельною змовою. Саме тому, команда "Центру протидії корупції" намагається скасувати тендер на 21 млн та притягти до відповідальності голову конкурсних торгів "Укрпошти" – А. А. Марєєва. Разом із нардепом Віктором Чумаком ми:

Оскаржили цю закупівлю генеральному прокурору України Яремі. Його заступник Шокін перекинув звернення до прокуратури міста Києва. Прокурор міста Києва С. Юлдашев у листі повідомив, що 19.01.2015 року внесені відомості до Єдиного реєстру досудових розслідування за фактом можливого неналежного виконання своїх службовими особами УДППЗ "Укрпошта" своїх службових обов’язків, за ознаками злочину передбаченого ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України (Службова недбалість). Санкція статті передбачає позбавлення волі до п’яти років. Ми запитали про результати досудового розслідування. В. о. прокурора міста Києва О. Валендюк повідомив, що вказане кримінальне провадження об’єднане 19.02.2015 року з іншим, яке розпочате за матеріалами ГУ БКОЗ СБУ. Досудове розслідування проводиться слідчим прокуратури міста Києва – О. О. Войтовичем. Процесуальне керівництво здійснює прокурор – Є. Г. Грабовський.

Оскаржили цю закупівлю голові Державної фінансової інспекції М. Г. Гордієнку, який доручив підлеглим провести перевірку. За результатами перевірки виявлено низку порушень. Зокрема замовником допущені порушення при складанні документації конкурсних торгів, встановлено дискримінаційні вимоги. Також, переможець та єдиний учасник допущений оцінки конкурсних пропозицій: ТОВ "Систем груп України" та ТОВ "УБС ЛТД" не відповідають вимогам документації конкурсних торгів. Держфінінспекція України вислала замовнику рекомендації щодо усунення виявлених порушень.

Оскаржили цю закупівлю в.о. голові Антимонопольному комітету України М. Я. Барашу, який у листі від 06.01.2015 року зазначив, що з метою встановлення наявності антикорувентних узгоджених дій між ТОВ "Систем груп Україна" ТОВ "УБС ЛТД" надіслано вимогу щодо надання інформації про проведення закупівель. Голова АМКУ Ю. Терентьєв в листі від 12.04.2016 року повідомив, що за результатами закупівлі на постачання контрольно-касових апаратів на загальну суму 20,77 млн гривень, Комітетом ухвалено рішення (справа 20-26.13/83-15) від 29.03.2016 року №185-р, яким визнано дії ТОВ "Систем груп Україна" ТОВ "УБС ЛТД" під час участі у закупівлі порушеннями, передбаченими пунктом 1 статті 50 та пунктом 4 ч. 2 статті 6 Закону Україн "Про захист економічної конкуренції" у вигляді вчинення антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів. На компанії накладено заборону приймати участь у закупівлях протягом трьох років. Також, накладено штраф на ТОВ "Систем груп Україна" у розмірі 21,84 млн грн та на ТОВ "УБС ЛТД" – 1,15 млн гривень.

Оскаржили цю закупівлю прем’єр-міністрові Яценюку, який переслав звернення до Мінінфраструктури, Держфінінспекції, Мінфіну та Мінекономрозвитку. Держфінінспекція повідомила про виявлені порушення. Міністр Мінінфраструктури Пивоварський у листі від 14.01.2015 року повідомив, що комісія міністерства проводить внутрішній аудит діяльності "Укрпошти", під час якого досліджуються питання наведені у зверненні. Міністр інфраструктури Пивоварський у листі від 04.02.2015 року зазначив, що позаплановий внутрішній аудит комісії Мінінфраструктури перебуває на стадії завершення.


Теги статьи: ШтрафШтрафыКоррупция

Дата и время 13 мая 2016 г., 11:57     Просмотры Просмотров: 1396
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

У коррупционеров за 2018 год конфисковали всего $5 тыс
Дело капитана Волошина цинично закрыто шайкой Авакова
В Украине увеличили штраф за продажу книг из России без специального разрешения

“Обещал порешать за деньги”: в Днепре чиновник Госгеокадастра вымогал взятку в размере 31 тысячи долларов
Предприятие в Черновцах оштрафовали почти на 75 000 гривен за увольнение двух сотрудников - контрактников ВСУ
Как не платить штраф за нарушение ПДД, если не вы были за рулем

На Львівщині слідчого поліції за підробку документа оштрафували на 2,5 тис. грн
Порошенко подписал закон о буллинге, по которому будут штрафовать обидчиков и учителей
Экс-директор Кировоградского хлебкомбината завозил на склады отходы под видом зерна

Законно ли штрафуют водителей за отсутствие аптечки в авто
Приключения мелкого афериста, или как рос криминальный авторитет «Костя-Калоша». Часть 1
Экс-главу райгосадминистрации подозревают в растрате 800 тысяч гривен

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.104059