АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -9°C
Харьков: -7°C
Днепр: -7°C
Одесса: 0°C
Чернигов: -8°C
Сумы: -7°C
Львов: -4°C
Ужгород: -1°C
Луцк: -5°C
Ровно: -6°C

Чотири ознаки того, що ваш банк скоро закриють, – дослідження

Чотири ознаки того, що ваш банк скоро закриють, – дослідження
Чотири ознаки того, що ваш банк скоро закриють, – дослідження

За останні два роки в Україні закрилося понад 60 банків. 2014 року їх було 180, а зараз – 108. Більшість фінустанов припиняли свою діяльність несподівано – спочатку зупиняли всі операції, а вже наступного дня повідомляли про банкрутство.

Кореспондент «Знай» дізнався про 4 ознаки банку, що скоро закриється. Це допоможе клієнтам заздалегідь перервати співпрацю із проблемною фінустановою.

1. Обмеження видачі грошей із карток

«Якщо ваш банкомат раптом видав не всю зарплату, а тільки 2 тисячі гривень чи 200, то швидше всього у вашого банку проблеми. Він таким чином намагається притримати кошти», – говорить «Знай» президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

За його, словами спочатку банки встановлюють ліміт на відносно великі суми 2-3 тис. грн. Клієнти, які знімають небагато грошей, можуть не помітити обмеження. Їх таке нововведення не насторожить.

«Якщо помітили таку особливість, то краще за кілька днів зняти всю суму із картки. Якщо цього не зробите, Фонд гарантування вкладів її відшкодує. Проте прийдеться почекати щонайменше кілька місяців», – каже спеціаліст.

Обмежували видачу коштів із платіжних і депозитних карток у банку «Дельта» 2014 року. Не можна було зняти понад 1 тис. грн. Також до ліміту вдавалися у банку «Родовід» 2011 року. Не давали більше 200 грн у день.

2. Банк переказує кошти із великими затримками.

Переказ зарплати на картку або перерахунок сум із одного рахунку на інший відбувається із затримкою у 4-8 днів.

«Справа в тому, що аби переказати кошти із одного рахунку на інший, у банка, що здійснює переказ, має бути залишок на кореспондентських рахунках. Якщо він порожній, кошти не йдуть доти, поки там не з’явиться якась мінімальна сума. Зазвичай у проблемних фінустанов нічого перерахувати на коресподентський рахунок», – говорить Олександр Охріменко.

У кінці лютого 2014 року «Брокбізнесбанк» замість 1 дня почав перераховувати зарплати й стипендії за 10 днів. Через три тижні після перших затримок закрився.

3. Банк закликає розміщувати гроші на депозит

Робить це через надсилання СМС, телефонні дзвінки, електронну пошту, а також у своїх відділеннях.

«Інколи доходить до абсурдного – можуть зателефонувати тричі за день і перепитати, чи буду в них розміщати депозит. Така поведінка говорить про те, що у фінустанови великий брак коштів. І депозитами вони хочуть виконати свої кредитні зобов’язання та здійснити поточні платежі», – каже економіст.

Інколи банки збільшують відсоткову ставку за депозитами, аби привабити якомога більше клієнтів. Наприклад, так у червні 2014 року робив «Єврогазбанк». Він підняв дохідність вкладу на 5% – із 22% до 28% річних.

4. Змінюють графік роботи

Зазвичай таке відбувається із двох причин – скорочення переформатування персоналу або ж – намагання відвернути увагу вкладників від проблемних процесів у роботи фінустанови. Мовляв, всі проблеми через змінений графік.

«Змінений графік може означати, що в каси прийматимуть кошти раніше або час деяких операцій зміниться у бік подовження», – каже Олександр Охріменко.

З липня по жовтень 2014 року CityCommerce Bank у більшості обласних центрів тричі міняв час роботу. Причому, новий графік був дуже незвичним. Час роботи банку суттєво скоротився. Він відкривався о 10:00, а закривався о 16:00. При цьому з 13:00 до 14:00 була обідня перерва.

zik.ua


Теги статьи: БанкротБанкротствоЭкономикаБанк

Дата и время 13 мая 2016 г., 21:45     Просмотры Просмотров: 3866
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.717528