АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал

Безвізовий режим: очікувані рішення і кроки

Безвізовий режим: очікувані рішення і кроки
Безвізовий режим: очікувані рішення і кроки

Україна отримає безвізовий режим. А от коли? Це залежить від політичної волі урядів країн Євросоюзу й злагодженості в роботі євроінституцій. Нещодавно в Брюсселі відбулося засідання візової робочої групи Ради ЄС, яка розглянула пропозицію Єврокомісії надати Україні безвізовий режим.

20 травня Рада ЄС розгляне це питання на рівні міністрів. Проте експерти вважають ці зустрічі проміжними, на яких не буде ухвалено принципових рішень. Адже спочатку позицію Єврокомісії щодо надання безвізового режиму Україні повинен розглянути і схвалити Європарламент.

Щоб українці змогли вільно подорожувати Шенгенською зоною, необхідно внести зміни до директиви ЄС, яка встановлює винятки для країн, чиї громадяни не потребують віз для поїздок до Євросоюзу. Ці зміни буде внесено після ухвалення відповідних рішень Європарламентом, а потім - Радою ЄС на рівні міністрів. Через 20 днів, після публікації директиви в «Офіційному журналі» ЄС, безвізовий режим запрацює на практиці.

Офіційний Київ упевнений у підтримці Європарламентом безвізового режиму з Україною, оскільки президент ЄС Мартін Шульц неодноразово заявляв про готовність євродепутатів проголосувати за відповідну резолюцію. Експерти також заперечують будь-які неприємні сюрпризи щодо цього питання від «друзів Путіна» та євроскептиків у ЄП.

Однак поки що невідомо, який саме комітет Європарламенту готуватиме доповідь про запровадження безвізового режиму з Україною і чи встигнуть винести її на голосування до останнього сесійного тижня у цьому політичному сезоні, який за графіком має пройти з 4 по 7 липня у Страсбурзі.

Чимало українських політиків ще кілька тижнів тому стверджували, що євроінституції встигнуть скасувати візи з Україною до кінця липня.

Проте вітчизняні експерти вважають, що до періоду літніх відпусток запровадити безвізовий режим все-таки не вдасться, і називають реалістичніший термін: вересень-жовтень 2016 року.

Вітчизняне МЗС інформує, що після запровадження безвізового режиму громадяни України зможуть в’їжджати без віз до всіх країн-членів ЄС, за винятком Великої Британії та Ірландії, а також до чотирьох країн - асоційованих учасниць Шенгенської угоди: Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії.

У зовнішньополітичному відомстві нагадують, що правом безвізових поїздок зможуть скористатися лише власники біометричних закордонних паспортів. Тим українцям, які мають закордонний паспорт старого зразка, доведеться звертатися до консульських установ по шенгенську візу. Крім того, наші громадяни повинні бути готові надати європейським прикордонникам фактично той самий набір документів, який потрібен для оформлення шенгенської візи: підтвердження мети поїздки, місця проживання на час подорожі й кошти, яких має бути достатньо на цей період, а також зворотний квиток додому. Придбання поліса медичного страхування обов’язкове.

Якщо український громадянин не надасть документів, які вимагатимуть у нього на кордоні, або якісь із паперів здадуться прикордонникам непереконливими, у в’їзді на територію країн Шенгенської зони йому можуть відмовити, попри безвізовий режим між Україною та ЄС.

Власенко Вікторія


Теги статьи: Безвизовый режим

Дата и время 15 мая 2016 г., 13:12     Просмотры Просмотров: 639
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Безвиз работает! Стало известно, где украинцы потратили больше всего денег летом
100 дней безвиза с ЕС. Украинцам отказали 61 раз, в том числе за попытку проезда с животными
Безвиз в действии: украинцы поделились опытом

Лесные братья. Как украинцы по безвизу ягоды в Швеции собирают
Пришествие мессии и конец безвизу. Что думают о прорыве Саакашвили во Львове
Украинцы в Польше зарабатывают $5 млрд в год и решают вместо поляков миграционный вопрос

Один клан сменил другой. На смену бандитам пришли воры, - Касьянов
По безвизу зовут паковать колбасу. Украинцев массово заманивают на нелегальную работу
Новый сериал: украинцам будут рассказывать про 144 реформы

Девять часов ада: как пограничники Беларуси издеваются над украинцами
Мы прошли точку невозврата, – Порошенко
Безвизом воспользовались 200 тысяч украинцев - ГПС

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Что нужно сделать с Саакашвили?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.065208