АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -5°C
Харьков: -8°C
Днепр: -5°C
Одесса: 4°C
Чернигов: -8°C
Сумы: -8°C
Львов: -4°C
Ужгород: -1°C
Луцк: -5°C
Ровно: -5°C

СУД НАКАЗАВ АХМЕТОВУ СПЛАТИТИ "ЕНЕРГОРИНКУ" 1,5 МЛРД ГРН

СУД НАКАЗАВ АХМЕТОВУ СПЛАТИТИ "ЕНЕРГОРИНКУ" 1,5 МЛРД ГРН
СУД НАКАЗАВ АХМЕТОВУ СПЛАТИТИ "ЕНЕРГОРИНКУ" 1,5 МЛРД ГРН

21 квітня Господарський суд Донецької області частково задовольнив позов держпідприємства «Енергоринок» до ПАТ «ДТЕК Донецькобленерго» (кінцевий бенефіціар – Рінат Ахметов) та вирішив стягнути з відповідача 1,535 млрд грн, тоді як позивач вимагав 2,05 млрд грн.

В обґрунтування своїх вимог «Енергоринок» посилався на укладання договору купівлі продажу електроенергії №4863/01 від 19.08.2008р. із відповідачем, невиконання останнім у повному обсязі взятих на себе зобов’язань з оплати вартості придбаної електричної енергії протягом січня-квітня, грудня 2015 року, внаслідок чого утворилась заборгованість та виникли підстави для нарахування штрафних санкцій, 3% річних та інфляційних втрат.

Позивач вимагав стягнути з відповідача пеню в розмірі 383,7 млн грн., однак суд затвердив суму 1,5 млн грн.

Нагадаємо, що нещодавно держателі двох випусків євробондів холдингу "ДТЕК" на 910 млн дол. (з кінцевим терміном погашення в 2018 році) погодилися на замороження виплат по цим паперам до 28 жовтня.

Перед цим у ДТЕК заявляли, що «підписання аналогічного документа узгоджується з іншими кредиторами». Крім того, як зазначалося, компанія запропонувала іноземним кредиторам і утримувачам євробондів план довгострокової реструктуризації. «На підставі отриманих пропозицій від усіх зацікавлених сторін буде розроблений документ, який врахує інтереси компанії і партнерів», - запевняли в ДТЕК.

Агентство Fitch повідомляло, що компанія ДТЕК допустила дефолт за кількома банківськими кредитами (оскільки пільговий період по частині банківського боргу закінчився без проведення необхідних виплат). Як констатували в агентстві Fitch, згідно з інформацією від компанії, пільговий період по більшості банківських кредитів (із загальною сумою основного боргу 14,3 млрд. грн. (528 млн. дол.) і погашенням в лютому 2016 р.) закінчився. DTEK не провела виплати по основній сумі боргу в кінці лютого 2016 року і згодом ряд банківських кредиторів вручили компанії лист про збереження прав.

29 березня ДТЕК мав здійснити купонний платіж на 8,3 млн дол. по євробондам на 160 млн дол. з погашенням 29.03.2018, а 4 квітня – 29,5 млн дол. по бондам на 750 млн дол. з погашенням 04.04.2018. Умови обігу паперів допускають сплату в першому випадку до 26 квітня, а в другому – до 03 травня.

ДТЕК повідомляв кредиторам, що загальна прострочена заборгованість по євробондам і банківським кредитам сягає 759 млн дол.

Сукупний борг на 01 квітня - 2,54 млрд дол.

За даними «ДТЕК», його чистий збиток в 2015 році збільшився на 90,3% - до 37,4 млрд грн. Як звертав увагу Finbalance, компанії, що входять в цей енергохолдинг, декларували збитки не тільки на Донбасі, але й на Галичині, Дніпропетровщині та в Києві. Державне ж «Центренерго» (яке уряд планує виставити на приватизацію) торік отримало прибуток 69,96 млн грн. (у 2014 році – 70,6 млн грн).

Підконтрольні Р. Ахметову "ММК ім. Ілліча" та "Азовсталь" теж декларували мільярдні збитки за підсумками 2015 року, тоді як, наприклад, «АрселорМіттал Кривий Ріг» отримало прибуток 1,38 млрд грн. Це ж саме стосується "Північного ГЗК" та "Інгулецького ГЗК" на контрасті з якими швейцарська Ferrexpо К. Жеваго (яка володіє в Україні Полтавським ГЗК, а ще Єристівським ГЗК) в 2015 році декларувала прибуток 31,5 млн дол.


Теги статьи: ЕнергорынокРинат АхметовСерик Ахметов

Дата и время 16 мая 2016 г., 13:30     Просмотры Просмотров: 1035
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Сергей Лямец: «Дмитрию Фирташу звонил его коллега по цеху Ринат Ахметов»
На глазах у топ-менеджеров Рината Ахметова издевались над их боссом
Ахметов, Фирташ и Тигипко получили лицензии на поставки газа

Большая украинская олигархическая игра на уничтожение
Парасюк: В 2014-м условия начал выполнять только Коломойский. Остальные олигархи пошли к Порошенко с чемоданами налички защищать свои схемы
Парасюк: на нас вышли люди Ахметова: мол, назовите свою цену, чтобы уголь снова пошел

Почему олигархи проиграли битву за страну
«Ахметов-телеком» превратился в «чемодан без ручки». Но у Порошенко хотят поживиться
Как народные депутаты Верховной Рады зарабатывают миллиарды на перевозках и путевках

Распил $10 миллиардов: Олигарх Ахметов напрямую раздает указания депутатам Рады
Активы мучного барона Лещинского сливаются в российский «Сбербанк»
Виктор Небоженко: «Веселая тройка экзополитиков»

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.0685