АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 4°C
Харьков: 4°C
Днепр: 4°C
Одесса: 6°C
Чернигов: 3°C
Сумы: 2°C
Львов: 2°C
Ужгород: 5°C
Луцк: 3°C
Ровно: 3°C

СУД НАКАЗАВ АХМЕТОВУ СПЛАТИТИ "ЕНЕРГОРИНКУ" 1,5 МЛРД ГРН

СУД НАКАЗАВ АХМЕТОВУ СПЛАТИТИ "ЕНЕРГОРИНКУ" 1,5 МЛРД ГРН
СУД НАКАЗАВ АХМЕТОВУ СПЛАТИТИ "ЕНЕРГОРИНКУ" 1,5 МЛРД ГРН

21 квітня Господарський суд Донецької області частково задовольнив позов держпідприємства «Енергоринок» до ПАТ «ДТЕК Донецькобленерго» (кінцевий бенефіціар – Рінат Ахметов) та вирішив стягнути з відповідача 1,535 млрд грн, тоді як позивач вимагав 2,05 млрд грн.

В обґрунтування своїх вимог «Енергоринок» посилався на укладання договору купівлі продажу електроенергії №4863/01 від 19.08.2008р. із відповідачем, невиконання останнім у повному обсязі взятих на себе зобов’язань з оплати вартості придбаної електричної енергії протягом січня-квітня, грудня 2015 року, внаслідок чого утворилась заборгованість та виникли підстави для нарахування штрафних санкцій, 3% річних та інфляційних втрат.

Позивач вимагав стягнути з відповідача пеню в розмірі 383,7 млн грн., однак суд затвердив суму 1,5 млн грн.

Нагадаємо, що нещодавно держателі двох випусків євробондів холдингу "ДТЕК" на 910 млн дол. (з кінцевим терміном погашення в 2018 році) погодилися на замороження виплат по цим паперам до 28 жовтня.

Перед цим у ДТЕК заявляли, що «підписання аналогічного документа узгоджується з іншими кредиторами». Крім того, як зазначалося, компанія запропонувала іноземним кредиторам і утримувачам євробондів план довгострокової реструктуризації. «На підставі отриманих пропозицій від усіх зацікавлених сторін буде розроблений документ, який врахує інтереси компанії і партнерів», - запевняли в ДТЕК.

Агентство Fitch повідомляло, що компанія ДТЕК допустила дефолт за кількома банківськими кредитами (оскільки пільговий період по частині банківського боргу закінчився без проведення необхідних виплат). Як констатували в агентстві Fitch, згідно з інформацією від компанії, пільговий період по більшості банківських кредитів (із загальною сумою основного боргу 14,3 млрд. грн. (528 млн. дол.) і погашенням в лютому 2016 р.) закінчився. DTEK не провела виплати по основній сумі боргу в кінці лютого 2016 року і згодом ряд банківських кредиторів вручили компанії лист про збереження прав.

29 березня ДТЕК мав здійснити купонний платіж на 8,3 млн дол. по євробондам на 160 млн дол. з погашенням 29.03.2018, а 4 квітня – 29,5 млн дол. по бондам на 750 млн дол. з погашенням 04.04.2018. Умови обігу паперів допускають сплату в першому випадку до 26 квітня, а в другому – до 03 травня.

ДТЕК повідомляв кредиторам, що загальна прострочена заборгованість по євробондам і банківським кредитам сягає 759 млн дол.

Сукупний борг на 01 квітня - 2,54 млрд дол.

За даними «ДТЕК», його чистий збиток в 2015 році збільшився на 90,3% - до 37,4 млрд грн. Як звертав увагу Finbalance, компанії, що входять в цей енергохолдинг, декларували збитки не тільки на Донбасі, але й на Галичині, Дніпропетровщині та в Києві. Державне ж «Центренерго» (яке уряд планує виставити на приватизацію) торік отримало прибуток 69,96 млн грн. (у 2014 році – 70,6 млн грн).

Підконтрольні Р. Ахметову "ММК ім. Ілліча" та "Азовсталь" теж декларували мільярдні збитки за підсумками 2015 року, тоді як, наприклад, «АрселорМіттал Кривий Ріг» отримало прибуток 1,38 млрд грн. Це ж саме стосується "Північного ГЗК" та "Інгулецького ГЗК" на контрасті з якими швейцарська Ferrexpо К. Жеваго (яка володіє в Україні Полтавським ГЗК, а ще Єристівським ГЗК) в 2015 році декларувала прибуток 31,5 млн дол.


Теги статьи: ЕнергорынокРинат АхметовСерик Ахметов

Дата и время 16 мая 2016 г., 13:30     Просмотры Просмотров: 737
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Названы «вдохновитель» и лоббисты закона о «30 % чаевых» для олигархов
Ахметову оставили отсрочку по выплате «Ощадбанку» 950 миллионов долга
Найскладнішe в нашій задачі — вбити дракона, при цьому нe пeрeтворитись на дракона самим, — Берлінська

Ахметов прибрал к рукам газовый кран простых украинцев
Даже Янукович позавидуется: обнаружено «Межигорье» Ахметова
Одиозный экс-прокурор Сус: Луценко дал указание "закрутить гайки" Ахметову

Корпорация Ахметова займется поставкой газа в Украине
Нефтетрейдер Ахметова заплатит 1,3 млн за сговор на рынке
Олигарх Ахметов поменял донецкую прописку на киевскую

Александр Гончаров: «Нардепы расчистили путь для масштабного передела»
На ясный огонь или как топ - менеджеры «ДТЭК Днепроблэнерго» открыто обворовывают своего «хозяина»
Хмара: в Донецке и Луганске Корбанов и Коломойских не оказалось, потому что Ахметов и Ефремов – сознательные враги Украины

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

На чьей вы стороне в событиях под Радой?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.059064