АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 0°C
Харьков: -3°C
Днепр: -3°C
Одесса: 2°C
Чернигов: -2°C
Сумы: -3°C
Львов: 6°C
Ужгород: 9°C
Луцк: 4°C
Ровно: 3°C

Пенсiонерка на конкретному прикладi вщент розбила iдею урядовця

Пенсiонерка на конкретному прикладi вщент розбила iдею урядовця
Пенсiонерка на конкретному прикладi вщент розбила iдею урядовця

Так, iз липня вартiсть опалення та гарячої води знову зросте -- майже вдвiчi! Втiм оригiнальний вихiд iз ситуацiї днями запропонував вiце-прем’єр-мiнiстр Павло Розенко. Вiн закликав українцiв... вiдмовлятися вiд газу.

"Для жителiв сiльських територiй це перспективно в планi енергозбереження, -- певен урядовець. -- Це радикальний крок -- необхiдно думати над вiдмовою вiд споживання газу". Натомiсть мiнiстр пропонує палити хати дровами. Але чи дiйсно це "перспективно" й вигiдно? Допомогла газеті Експрес порахувати пенсiонерка з невеликого села, яка опалює оселю дровами. Нiна Сiнько з Iванополя живе сама -- чоловiка та дiтей у неї немає. Тож 64-рiчна пенсiонерка розраховує лише на себе.

"Замолоду я жила в цiй хатi разом iз батьками, -- каже Нiна Iванiвна. -- Тодi ми палили вугiллям. Тонна вартувала 13 рублiв. За зиму спалювали 4 тонни, зате в хатi було дуже тепло. У 90-тi роки на нашiй вулицi провели газ, але батько тодi вже помер, а в нас iз мамою-пенсiонеркою не було грошей на це. Потiм мама померла -- i вже 11 рокiв я живу сама. З моєю мiнiмальною пенсiєю навiть мрiяти не можна про пiдключення газу. Тож палю дровами". Але й дрова тепер стали "золотi".

Торiк кубометр їх вартував 340 гривень. Нинi -- вже 400. Щоби натопити добре хату, на зиму слiд заготовити 15 -- 20 кубiв. У грошах це 6 -- 8 тисяч гривень. "У мене таких грошей нема -- пенсiя лише 1100 гривень, -- каже Нiна Iванiвна. -- Тож купую на зиму 8 -- 10 кубiв порубаних дров, якi обходяться менi у 3500 -- 4000 гривень. Тобто майже в чотири мої пенсiї". Куплених дров на всю зиму пенсiонерцi не вистачає, тож вона мусить економити й палити пiчку ледь-ледь.

Панi Нiна зiзнається, що взимку в хатi температура не перевищує 9 -- 10 градусiв. Я вражено дивлюся на господиню -- не може бути! А вона у вiдповiдь сумно посмiхається: "Холодно, звiсно, але терплю, щоби дрова економити. А на початку весни, буває, надворi навiть теплiше, нiж у мене в хатi..." Вiдсутнiсть газового опалення додає пенсiонерцi й iнших витрат. Адже їжу якось треба готувати, тож вона купує скраплений газ у балонах. А вiн нинi теж дорого коштує -- за балон треба вiддати майже 300 гривень.

"Готую я собi зовсiм мало, -- пояснює панi Нiна. -- Тому балона менi вистачає на два мiсяцi.Але це теж витрати. Iнодi готую їжу на електроплитцi, а вона струм добре тягне, тодi за електрику взимку набiгає по 100 гривень за мiсяць". Подумки пiдраховую витрати пенсiонерки. Чотири тисячi на дрова -- це щоби не замерзнути зовсiм. Тобто впродовж року жiнка має вiдкладати з кожної пенсiї 300 -- 400 гривень. За свiтло -- 100 гривень щомiсяця, за газ у балонах -- 150 гривень.

Тож "альтернативне паливо" забирає з її мiзерного бюджету 500 -- 600 гривень щомiсяця.

Що ж лишається з пенсiї? Стiльки ж -- пiвтисячi гривень на мiсяць. Як же можна вижити на такi грошi?! Нiна Сiнько махає рукою: "Не питайте. Взимку сиджу в холоднiй хатi. Бо якби палила дровами на повну силу, то вiддавала б за них усю пенсiю. Та, зрештою, хiба тiльки я так живу?"

Тож нещодавнi слова вiце-прем’єра Розенка про перспективнiсть опалення дровами викликають у жiнки гiрку посмiшку. "Нехай приїздить сюди й перезимує на дровах за мою пенсiю, -- пропонує вона. -- Але певна, що вiн i дня не витримає в холоднiй хатi -- втече назад у Київ. Нашi мiнiстри на словах усi дуже розумнi, але реальне життя зовсiм iнше".

Сергiй БОВКУН


expres.ua


Теги статьи: ОтоплениеГазЖКХ

Дата и время 16 мая 2016 г., 17:30     Просмотры Просмотров: 1555
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Украина может стать Техасом в Европе, - министр энергетики США Перри
Бунт в Кривом Роге: скоро начнется по всем городам страны — журналист
Газовый бунт в Кривом Роге: газовики бояться нападений, их сопровождает полиция

Порошенко назвал принципиальное условие, при котором не подпишет госбюджет-2019
Гройсман: Тарифы на тепло не могут повыситься более чем на 16%
Укргаздобыча подала в суд на Кабмин на 57 млрд грн

В Кривом Роге неизвестные напали на офис горгаза: жгут покрышки, бьют стекла и режут шины служебных машин
"Задолжали миллиарды". Кого зимой могут оставить без отопления
Более миллиона украинцев до сих пор не получают тепла

Нет отопления: в Украине объявляют каникулы в школах
’’Газовый бунт’’: срыв отопительного сезона в Украине вызвал протесты
В украинском городе вводится чрезвычайное положение: подробности

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Уйдет ли Луценко в отставку?








Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.076426