АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -6°C
Харьков: -7°C
Днепр: -5°C
Одесса: 4°C
Чернигов: -7°C
Сумы: -7°C
Львов: -5°C
Ужгород: 0°C
Луцк: -5°C
Ровно: -5°C

У ЯКИХ БАНКІВ БУВ НАЙБІЛЬШИЙ ВІДТІК ДЕПОЗИТІВ У 2015 РОЦІ

У ЯКИХ БАНКІВ БУВ НАЙБІЛЬШИЙ ВІДТІК ДЕПОЗИТІВ У 2015 РОЦІ
У ЯКИХ БАНКІВ БУВ НАЙБІЛЬШИЙ ВІДТІК ДЕПОЗИТІВ У 2015 РОЦІ

Після військово-політичних та економічних потрясінь 2014-2015 рр., які супроводжувалися банкрутством низки банків з великим депозитним портфелем, ринок стабілізувався. Але ще потрібний час для повноцінного відновлення довіри вкладників, яке б матеріалізувалося в т.ч. у пропорційне повернення раніше виведених коштів з системи. Зрозуміло, що чим менше з’являтиметься нових зовнішніх подразників, тим швидше це відбудеться. Проте, на жаль, нема гарантій, що їх буде мало.

Свої позиції на депозитному ринку зміцнює частина банків з державним і західним капіталом, які під час криз вкладники подекуди сприймають як «тихі гавані». Не надто пасти задніх намагаються й окремі банки з українським приватним капіталом, які лишилися в живих. Фінустанови, зокрема, з російським держкапіталом в очікуванні: значні проблеми з кредитним портфелем та туманні політичні перспективі не спонукають в принципі робити будь-які різкі рухи.

Finbalance проаналізував динаміку показників банків, у яких за підсумками 2015 року обсяг депозитів фізичних і юридичних осіб перевищував 1 млрд грн. У першому випадку таких виявилося 34, у другому – 37.

З даних НБУ випливає, що торік абсолютна більшість банків із вказаної групи зафіксувала відтік валютних депозитів населення (див. нижче таблицю). В абсолютному вимірі (сума) найбільшим відтік цих вкладів був у Приватбанку, Сбербанку, Укрексімбанку, ПУМБ та Альфа-Банку. У відносному вимірі (частка портфелю) – в Таскомбанку, Ідея Банку, Правекс-банку, Фідобанку та банку «Кредит Дніпро».

По гривневим депозитам фізосіб ситуація менш драматична. Із 34 банків з найбільшим обсягом зазначених вкладів відтік був у 9 фінустанов: Укрексімбанку, Правекс-банку, ОТП Банку, Міжнародному інвестиційному банку, банку «Креді Агріколь», Банку інвестицій та заощаджень, Фортуна-Банку, Універсал Банку, Промінвестбанку.

Щодо вкладів юросіб. По гривневим депозитам відтік був лише (щоправда, значний) у банку «Кліринговий дім» та Фідобанку. По валютним коштам: в абсолютному вимірі (сума) найбільше втратив Приватбанк, Креді Агріколь, ПУМБ, Райффайзен Банк Аваль, ОТП Банк; у відносному вимірі – «Кліринговий дім», Правекс-банк, Євробанк, «Кредит Дніпро» та «Креді Агріколь».

Рейтинг найбільш прибуткових і збиткових банків у 2015 році див. тут, а в І кварталі-2016 - тут.

 

 

 


Теги статьи: БанкДепозитДепозитыЭкономика

Дата и время 17 мая 2016 г., 12:49     Просмотры Просмотров: 2028
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.572185