АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал

Навіщо "орлиця" Фаріон образила Джамалу

Навіщо "орлиця" Фаріон образила Джамалу
Навіщо "орлиця" Фаріон образила Джамалу

На тлі всеукраїнської радості через євротріумф Джамали деякі послідовні націоналісти зі "Свободи" вирішили ухопити і свій шматок слави, на жаль скандальної.

Спочатку такий собі професійний "революціонер" (саме так записано у його Фейсбук-профілі) зі "Свободи" Ігор Токовенко розродився опусом про те, що Євробачення – "мультикультурний фарс", бо перемогла "некорінна українка" Джамала, що свідчить про те, що "Україна не для українців", та й взагалі перемога Джамали на Євробаченні – це плата ЄС за проведення Україною виборів на окупованому Донбасі.

Коментувати маячню чергового свободівського "революціонера" не було б жодного сенсу, перш за все через її очевидну тупість, тим більше, що в голові у Токовенка з часом щось таки клацнуло і свій пост він врешті видалив. Отже, все можна було б списати на казус виконавця. От тільки його вже встигла поширити "орлиця" Ірина Фаріон, яка в ієрархії "Свободи" посідає значно більш високе місце і її думка, навіть якщо вона є особистою, сприймається уже як позиція партії загалом.

Навіщо "орлиця" Фаріон образила Джамалу - фото 1

 

До того ж пані Фаріон не лише поширила допис однопартійця, а й супроводила його власною думкою. "Коли спостерігаю нині за істеричною попсою від евробачення, згадую глибокого В. Липинського: "Чи справді вічно тяготітиме над Україною це прокляття демократичного вирівнювання нації по найнижчим типам - і людей, і ідей?", - зазначила вона, піднявши тему "некорінної" Джамали на загальнодержавний рівень дискусії (Хай там як а пані Фаріон екс-нардеп та політик всеукраїнського масштабу), а це вже потребує певних роз’яснень.

З постів Токовенка та Фаріон логічно випливає, що кримські татари – "некорінні українці" і відповідно "найнижчий тип людей", тобто не вповні повноцінні люди і громадяни. І така позиція – це вже ніякий не український націоналізм, а звичайнісінький нацизм з расовонеповноцінними унтерменшами. Звісно, пані Фаріон може з’їхати з теми, заявивши приміром, що, на відміну від Токовенка (думку якого ніяк не поділяє), мала на увазі не персонально Джамалу з її некорінною національністю, а поп-естраду загалом. Мовляв, попсу ніхто не назве найвищим досягненням людської культури. Але таке виправдання буде надто вже неоковирним, і навіть у відв’язці від поста Токовенка думка Фаріон буде нічим не виправданою образою персонально Джамали. Попри будь яке особисте ставлення до попси як культурного явища, кримсько-татарську співачку вкрай складно звинуватити і в непрофесіоналізмі, і у відсутності громадянської позиції чи звичайної людської порядності.

А тепер повернімося до "революціонера" Токовенка, від слів якого про "некорінну Джамалу" Фаріон поки навіть не спробувала відхреститися, то ж ми мусимо сприймати ці екзерсиси революціонера як консолідовану думку і його, і Фаріон.

І тут варто підкреслити, що попри відверто нацистську міркування щодо "некорінних" і через це неповноправних народів, Джамала персонально, і кримські татари загалом, є, поза всякими сумнівами, корінним народом України. За логікою здорової людини, а не Фаріон чи Токовенка, якщо Крим – це Україна, то корінне населення Криму (сподіваюсь Фаріон не заперечуватиме, що корінним населенням Криму є саме кримські татари) не може не бути одним з корінних народів України. Це по-перше, а по-друге, відмовляти кримським татарам в повноправності через якусь їхню "некорінність" – це, щонайменше тупо і недалекоглядно, адже замість природного союзника проти головного ворога – путінської Росії, ми отримуємо ще одного ворога. І не треба тут згадувати стосунків українців і кримських татар в середньовіччі – вони були різними, в тому числі і союзницькими, але будь-які старі образи не мають до сьогоднішньої ситуації жодного відношення.
Ну, і на останок, теза Токовенка про перемогу Джамали в обмін на здачу Донбасу – це вже просто ідіотизм десь далеко з-за меж здорового глузду. Depo.ua уже неодноразово писав, що всі волання про "зраду" і викручування Європою Україні рук, аби "злити" Донбас на умовах Путіна, не мають під собою жодного серйозного підґрунтя хоча б тому, що у ЄС просто немає важелів змусити Україну це зробити, навіть якщо б вони і мале таке бажання. А ставити на один щабель окуповані території з купою міст та мільйонами населення і перемогу в конкурсі поп-пісень, нехай і доволі популярного в країнах Східної Європи, здатен хіба що пацієнт психлікарні.

В підсумку всієї цієї історії мусимо зазначити, що керівництву партії "Свобода" було б непогано висловити своє офіційне ставлення і до Токовенка, і до Фаріон, і до Джамали з кримськими татарами. Зрештою, окрім сумнозвісної Фаріон в цій політсилі є і більш-менш притомні політики, і треба уже визначитися: або "Свобода" - це збіговисько слабоадекватних людей з неонацистськими закидонами, або ж – більш-менш поважна партія, де людям, які вважають кримських татар унтерменшами місця бути не може.

 Depo.Влада


Теги статьи: ДжамалаФарионИрина фарион

Дата и время 18 мая 2016 г., 09:00     Просмотры Просмотров: 2093
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Что нужно сделать с Саакашвили?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.056193