АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 0°C
Харьков: 0°C
Днепр: 0°C
Одесса: 1°C
Чернигов: -1°C
Сумы: -1°C
Львов: 4°C
Ужгород: 6°C
Луцк: 1°C
Ровно: 1°C

Якщо ми хочемо побачити Путіна в Гаазі. Про міфи щодо Римського Статуту

Якщо ми хочемо побачити Путіна в Гаазі. Про міфи щодо Римського Статуту
Якщо ми хочемо побачити Путіна в Гаазі. Про міфи щодо Римського Статуту

Якщо ми хочемо одного дня побачити Путіна під міжнародним трибуналом, якщо ми хочемо, щоб російські військові були засуджені за воєнні злочини, в тому числі вбивства й тортури, - Україна має ратифікувати Римський Статут і стати повноправним учасником Міжнародного Кримінального Суду.

Цей Суд на сьогодні єдиний орган, який здатний вставновити правосуддя на тимчасово окупованій території та в Криму, де українське правосуддя тимчасово не має змоги діяти, і притягувати до відповідальності політичне керівництво інших держав.

19 травня День Європи й ЄвроОптимісти нагадують про зобов’язання України перед Євросоюзом щодо ратифікації Римського Статуту в рамках Угоди про Асоціацію.

Існує кілька міфів щодо Римського Статуту.

Міф 1 - про можливість порушити справи проти українських військових, що є учасниками АТО.

Насправді це можливо, тільки якщо українські військові вчиняли найтяжчі злочини: проти людяності (1), злочини геноциду (2), воєнні злочини (3). Докази щодо їх вчинення мають бути безсумнівними, вагомими та правильно зібраними відповідно до прописаних стандартів міжнародного права. На будь-які інші злочини дія Римського статуту не поширюється.

Міф 2, що за будь-яке вбивство на війні можна притягти до відповідальності як за таке ж вбивство скоєне в мирний час. Але стандарти міжнародного гуманітарного права вказують, що на війні діють інші правила. Вбивство військових, що представляють іншу сторону конфлікту та мають силу себе захищати, є передбачуваним метою ведення військових дій, тому не підлягає засудженню відповідно до стандартів міжнародного гуманітарного права.

На жаль, сьогоднішний проект Конституції щодо судової реформи відтерміновує ратифікацію Статуту щонайменше на три роки. Однак ми вважаємо, що варто ухвалити поправку до проекту Конституції й почали збирати підписи під відповідною поправкою.

Світлана ЗАЛІЩУК


Теги статьи: Римский СтатутПутин

Дата и время 18 мая 2016 г., 18:09     Просмотры Просмотров: 811
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

На чьей вы стороне в событиях под Радой?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.111081