АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -9°C
Харьков: -7°C
Днепр: -7°C
Одесса: 0°C
Чернигов: -8°C
Сумы: -7°C
Львов: -4°C
Ужгород: -1°C
Луцк: -5°C
Ровно: -6°C

Оприлюднено рішення у справі про відмову у встановленні факту збройної агресії РФ

Оприлюднено рішення у справі про відмову у встановленні факту збройної агресії РФ
Оприлюднено рішення у справі про відмову у встановленні факту збройної агресії РФ

20 травня Шевченківський суд виготовив та видав текст рішення від 12 травня 2016 року у справі про встановлення факту збройної агресії проти України.

Про це повідомляє «Відкритий суд».

Перша частина рішення присвячена посиланням суду на те, що суд не може встановлювати такий юридичний факт як факт збройної агресії в судовому порядку. При цьому, суд посилається на позицію Пленуму Верховного Суду України від 1995 року. І тут, напевно, суд елементарно забув, що Цивільний процесуальний кодекс України прийнятий 18 березня 2004 року, що - вимагає від суду формувати свою позицію винятково з врахуванням актуального правозастосування.

По - друге, цим самим суд поставив під сумнів як мінімум 5 судових рішень у інших справах в межах України, - в рамках яких окремі громадяни просили суд встановити порушення їх окремих прав (соціальну допомогу, відшкодування шкоди) саме в зв’язку з фактом збройної агресії Росії (ці рішення вже ухвалені іншими судами в межах України).

По - третє, в цій частині суд, припустився грубого порушення закону, оскільки цей самий суд при відкритті провадження вже визнав, що справа підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, тобто те, що суд, навпаки, вправі розглядати такі справи. Так не буває, що суд ухвалює дві протилежні правові позиції з одного питання (в сучасній Україні, яка знаходиться під непрямою окупацією Росії, вже все буває — прим. ПN).

Друга частина рішення містить посилання на те, що факт збройної агресії є загальновідомим. Але відповідно до закону, навпаки, якщо суд дійде висновку про те, що обставина є загальновідомою то він задовольняє заяву особи, яка звертається до суду. Але не відмовляє у її задоволенні (!).

Проте найбільш хибним, на погляд видання «Відкритий суд», є твердження суду про те, що "наявність або відсутність факту збройної агресії РФ проти України жодним чином не породжує та і не може породити юридичні наслідки для заявника, зокрема спричинити виникнення, зміну або припинення його особистих чи майнових прав".
 

Іншими словами, акт агресії проти України, на думку суду, не впливає на права та охоронювані інтереси громадянина України.

Також, суд припустився "помилки", зазначивши, що МЗС заперечило проти задоволення заяви, оскільки протилежне зафіксовано в ході останнього засідання у справі. Аналогічно, суд не вважав на потрібне наголошувати що і ГПУ не заперечувало проти заяви.

Суд також відмовився мотивувати з яких підстав не приймає до уваги докази, хоча має по кожному доказу надати обгрунтування мотивів їх неприйняття до уваги.

У підсумку зайнята позиція: не будемо в судах визнавати факт агресії, бо це всеодно всім відомо і цього ніхто не заперечує. Добре, а Росія теж це не заперечує ? Чи, до прикладу, Білорусь (де ми підписали так звані "Мінські угоди") це теж не заперечує, чи можливо це не заперечує Опозиційний Блок чи інші прихильники добросусідських відносин, або ж ряд державних чиновників ? І чому в такому разі ми прийняли і виконуємо законодавство про боротьбу з тероризмом на сході, а також розслідуємо злочини терористів та сепаратистів ? 

«Ми вважаємо, що нас відводять від питання про визнання Росії агресором, до визнання Росії державою, яка "підтримує" сепаратизм на сході, як певний рух добровольців, що борються за свої свободи. Цим самим, через кілька років відповідальними виявляться сепаратисти, а Росія виявиться державою, з якою ми будемо налагоджувати добросусідські відносини.» - підсумував правозахисник Станіслав Батрин.

Як бачите, все йде по плану Путіна, який домовився з цинічними баригами про те, що офіційно ніякої війни не існує. І навіть півтисячі обстрілів українських військових з території Росії «Градами», і пряма окупація Криму, все це не доводить самій Українській державі, що йде війна. Бо ж тоді треба вводити військовий стан і розривати дипломатичні відносини… з Ліпецькою кондитерською фабрикою «Рошен»…

Микола Крамольник

newspravda.com


Теги статьи: Россия- агрессор

Дата и время 22 мая 2016 г., 22:32     Просмотры Просмотров: 1891
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Стало известно, сколько жителей Украины считают Россию агрессором
“Сегодня боярышник был немного крепче”: Москва призвала Киев прекратить агрессию против РФ
Путин и Кремль взвоют от боли. Удар будет сильнейшим — Боровой

Президент Порошенко обязан разорвать дипотношения с РФ. Аргументов против – не существует
«Немедленно освободить украинских моряков»: резолюция Сената США
Страшная трагедия Украины: порошенки, проданы, семочки плюют нам в лицо — мы молчим

Плутовство Порошенко: следите за руками, — Кошкина
Президент Литви: дії РФ - пряма війна проти України, ми готові допомогти
Климкин объяснил, почему не нужно разрывать дипотношения с РФ

Я против военного положения без войны — Касьянов
Мустафа Найем: “Никогда до конца непонятно, где на самом деле воюют, а где – договорняк”
Порошенко: Разведка предупреждает о серьезной угрозе операции на суше против Украины

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.083831