АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 5°C
Харьков: 10°C
Днепр: 10°C
Одесса: 9°C
Чернигов: 7°C
Сумы: 9°C
Львов: 4°C
Ужгород: 6°C
Луцк: 4°C
Ровно: 4°C

На планшеті Шевцова знайшли списки працівників СБУ, яких готували в АТО

На планшеті Шевцова знайшли списки працівників СБУ, яких готували в АТО
На планшеті Шевцова знайшли списки працівників СБУ, яких готували в АТО

Слідчі прокуратури й СБУ у Вінницькій області не встановили у діях колишнього головного поліцейського області Антона Шевцова фактів сепаратизму чи державної зради. Кримінальне провадження закрито. Хоча деякі обставини так і залишилися нез’ясовані

Кримінальне провадження закрив начальник відділу обласної прокуратури Костянтин Гоздуп. Старший слідчий в особливо важливих справах  УСБУ області Андрій Мироненко, який проводив розслідування, «накопав» чотири томи матеріалів. Він стверджує, що підозри у сепаратизмі і державній зраді не знайшли свого підтвердження. Про це прокурор і слідчий повідомили журналістам на прес-конференції в обласній прокуратурі 20 травня.

Нагадаємо, справу розслідували за заявою вінницької активістки Таїси Гайди, яка також була присутня на прес-конференції.

Костянтин Гоздуп: -Прийняте рішення може бути оскаржено заявником у суді. Його можуть додатково вивчати в Генпрокуратурі. Якщо там дійдуть висновку, що рішення прийнято незаконно, його скасують.

Брехав, що служив в АТО – тільки числився в загоні, а знаходився в Криму

Слідчий і прокурор озвучили низку фактів, що викликають здивування, як Шевцова можна було призначати на посаду керівника поліції? За словами слідчого Мироненка, в АТО Шевцов не служив. Хоча сам він засвідчував, що був у батальйоні «Луганськ -1» два рази. Перший раз з червня по липень 2014-го, а потім із серпня по грудень. Відповіді на питання, що значить не служив, із слідчого доводилося «витягувати» по декілька разів.

На запитання відповідає старший слідчий УСБУ Андрій Мироненко

-Де Шевцов знаходився у той час,коли не був у розташуванні батальйону?

-Мабуть, у Криму, - неохоче відповів слідчий.

-А зарплату йому в цей час нараховували?

-Так, нараховували.

-Він її отримував?

-Не знаю, хто отримував. Слідчий припустив, що участь в АТО Шевцову була потрібна, аби повернутися на службу в міліцію. Однак, за його словами, Шевцов не отримав посвідчення учасника АТО.

42 рази перетинав кордон

Не дослідженим залишився факт, звідки на планшеті Шевцова взялися списки тих, кого готували до служби у зоні бойових дій. У цьому переліку є і працівники СБУ, яких призвали на підготовку у тренувальний табір. Встановлено, що список сфотографовано телефоном Шевцова. Так пояснив слідчий. За його словами, Шевцов стверджувв, що йому їх переслав невідомий. Він не знає, хто це зробив. Іншої відповіді від нього годі було чекати. Але чому цього не встановили під час розслідування?

-Скільки у тому списку людей? – запитую у слідчого

-Не скажу цього

-Я ж не прошу назвати прізвища, а тільки кількість

-Декілька десятків. Окремих з них ми допитали. Вони підтвердили, що дійсно проходили підготовку у тренувальному таборі у Дніпропетровській області. Деякі заперечували свою присутність у таборі. Ніхто з них не знає і не розуміє, чому вони опинилися в одному списку. Це питання зараз досліджується іншим органом.

Питання ще досліджується, а кримінальне провадження уже закрито.

Слідчі встановили, що Шевцов 42 рази перетинав кордон. У переважній більшості з окупованим Кримом. В інших випадках – з Росією і Білоруссю. Нема у матеріалах справи довідки про проходження Шевцовим випробування на детекторі брехні. До речі, другий раз мати справу з поліграфом він відмовився. Так пояснили слідчий і прокурор. Чому не долучили до справи першу довідку? Бо це не є документ, який визнають у суді. Таке пояснення надали учасникам конференції.

Коли бійці гинули під Іловайськом, він купався у морі

Таїса Гайда ще не визначилася, чи оскаржуватиме постанову про закриття провадження у суді. Каже, має спершу порадитися з іншими активістами. На запитання, які факти, на її думку, слідство не дослідило, насамперед називає випадок із списками на планшеті. -У тому списку значилося також прізвище чеченського генерала Іси Мунаєва, який захищав нашу державу, - каже пані Гайда.

– Він загинув при загадкових обставинах. Вони дотепер до кінця не з’ясовані. Навіщо Шевцову були такі списки? Кому він їх передавав? У тих списках значилися не тільки прізвища й імена, а й адреси, телефони патріотів, яких готували до служби в АТО. Ні ви, ні я не почули відповіді на це питання. Таке враження, що для слідчих воно пустякове.

Співрозмовниця нагадує, що батальйон «Луганськ-1» у серпні 2014-го пройшов крізь пекло Іловайська. «А де був в цей час боєць батальйону Шевцов? – запитує співрозмовниця.

– У Криму, мабуть, купався, у морі, бо ж спека стояла тоді немилосердна». І після цього його призначають поліцейським у Чернігів, потім у Вінницю.

Таїса Гайда пояснила, що є інструкція, якою забороняється правоохоронцям виїжджати на окуповану територію. Тим часом на Шевцова це не поширювалося. Не дослідженим, на її думку, залишився факт наявності російського паспорта.

-Відомо, що у Шевцова був російський паспорт, - каже активістка.

– Але ж ви чули, що слідчі не змогли поставити крапку в історії з втратою ним цього паспорта. Якщо запитань залишається більше, ніж відповідей на них, то яке ж це повноцінне розслідування?.. 


vn.20minut.ua


Теги статьи: Шевцов Антон

Дата и время 23 мая 2016 г., 10:50     Просмотры Просмотров: 4488
Комментарии Комментарии: 0


Похожие статьи

Екс-очільник Вінницької поліції Шевцов контактував з російською ФСБ, - СБУ
Сепаратиста Антона Шевцова бачили в Києві неподалік Голосіївського районого управління поліції
Черниговская чистка: Шевцов, Шавлак, кто следующий?

Деканоидзе рассказала, почему скандальный Шевцов возглавлял винницкую полицию
Автомайдан Одессы требует посадить сепаратистов, которые заседают во власти
Замглавы Винницкой полиции Селиверстов: «нужно было показать, что «сепаратист Шевцов привел в свою команду еще одного сепаратиста»

Как скандальный Шевцов возглавил полицию Винницкой области: в МВД кивают на Авакова
Шевцов освобожден из-под ареста из-за недолюстрированных судей, - Шкиряк
«Готов сотрудничать со следствием, сейчас восстанавливаю здоровье», - Шевцов

Сергій Руденко: Суди першими горітимуть під час чергового бунту
Юрий Касьянов: Сажать надо всю винницкую банду сразу. Тогда только будет толк
Найем: Каждый такой абсурд отзывается тысячами скрипящих челюстей, разрушая всякое доверие к пафосным речам лидеров

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Как карантин сказался на вашем материальном положении?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.090529