АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -7°C
Харьков: -8°C
Днепр: -6°C
Одесса: 5°C
Чернигов: -8°C
Сумы: -8°C
Львов: -6°C
Ужгород: -1°C
Луцк: -6°C
Ровно: -6°C

Луценко залишає двох шокінських заступників. Звіт блогера після відвідування Генпрокуратури

Луценко залишає двох шокінських заступників. Звіт блогера після відвідування Генпрокуратури
Луценко залишає двох шокінських заступників. Звіт блогера після відвідування Генпрокуратури

Коли кличе Генпрокурор – слід іти. Завітав на вулицю Різницьку у складі зграї блогерів. Потеревенив з Луценком пару годин, нахабно всівся у генпрокурорське крісло. Хотів зв’язатися по прямій "вертушці" із Президентом, але мені нема чого йому сказати...

Якщо відверто, ішов на зустріч із новоспеченим Генпрокурором з песимістичним настроєм, виходив бодай з маленькою надією. Луценку не займати досвіду самопіару – вміє говорити й сподобатись. Я був до цього готовий. Але не почув дурних ідей й політичного базікання: він навдивовиж фахово орієнтується в ситуації.

Плани наполеонівські. З найважливішого, тобто про кадри: Генеральний залишає двох шокінських заступників: Столярчука на слідстві й Матіоса на військовій прокуратурі – остання за словами Луценка надзвичайно ефективна. Я аплодував, почувши, що в Генпрокуратуру приходить адвокат Валентина Теличенко – вона відповідатиме за реформи, розроблятиме "прокурорське" законодавство, зокрема, виправлятиме "портновський КПК". Ще у планах Луценка завести в генпрокуратуру цілу групу адвокатів, аби вони поламали кланово-прокурорський шаблон.

До вересня країна має побачити перші результати роботи нового очільника прокуратури: обіцяні справи як по старих діячах, так і по нинішніх, зокрема, в економічній сфері. Є перспективні справи по діючих депутатах, й не лише з Оппоблоку. До справи "діамантових прокурорів" відчувалося скептичне ставлення. До речі, вартість отих діамантів – 500 доларів. Луценко бачить перспективу за активним використанням ст.255, яка передбачає угоду підозрюваного зі слідством – через це можна вийти на найвищих політиків й чиновників. У такий спосіб генеральний сподівається створити хвилю кримінальних справ по найвищих посадовцях..Спільно з американськими радниками буде запущено Генінспекцію, яка чиститиме корумповані прокурорські лави. Також навзамін атестацій будуть перевіряти відповідність доходів та видатків прокурорських працівників з подальшими кадровими висновками. Названо прізвище генерального "чистильщика": такий собі Геращєнков 1979 року народження. Внутрішню безпеку очолить Петро Шутяк. Ще один міліцейський очолить департамент координації із МВС-СБУ. Ім’я керівника - Володимир Бєдряківський – колишній начальник ГУБОЗ МВС.

Певний період у новоспеченого генпрокурора будуть диктаторські повноваження з призначень та звільнень. За цей час він намагатиметься влити в прокуратуру нову кров й вилити "дурну". Планує просувати на "гору" 20-25 молодих прокурорів, налаштованих на реформи, які нині обіймають.рівень райпрокурорів. До кінця року мріє передати в суд справу по Януковичу. По "Бєркуту" вочевидь буде перезавантажено слухання у Святошинському суді, де нині розглядають справи окремих бійців, аби потім судили усіх гамузом – це має відбутися вже літом.

Луценка дуже непокоїть стан судової експертизи Мінюсту, через що затягується розслідування справ. Він категоричний противник міжвідомчої війни з МВС та СБУ. Він визнає: "Так, я людина Президента. Але це не завадить саджати "своїх".

Все це звучить дуже революційно та оптимістично. Але навіть сам Луценко не впевнений до кінця, що йому вдасться реалізувати ці наполеонівські плани. Я також - надто все сміливо, й, зізнаюсь, розумно звучить. Але поки що то все слова. Як кажуть в Одесі: "Будем посмотреть".

Ледь не забув про головне: Луценко показав нам свої апартаменти "від Пшонки": масажний кабінет, зал караоке, клозет із майже золотим унітазом. Всі присутні отримали незабутнє естетичне задоволення.

Й наостанок: віднині церква відокремлена від прокуратури - в будівлі ГПУ закривають молільну кімнату, де постійно чергують дві монашки. Відтепер прокурорські молитимуться у позаробочий час й в іншому місці.

Олег Єльцов


Теги статьи: Луценко

Дата и время 25 мая 2016 г., 12:28     Просмотры Просмотров: 1887
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.064555