АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -8°C
Харьков: -12°C
Днепр: -5°C
Одесса: 0°C
Чернигов: -9°C
Сумы: -12°C
Львов: -8°C
Ужгород: -3°C
Луцк: -8°C
Ровно: -7°C

ФГВФО натякнув, що не буде виплат по вкладам "імені" фінкомпанії "Михайлівського"

ФГВФО натякнув, що не буде виплат по вкладам "імені" фінкомпанії "Михайлівського"
ФГВФО натякнув, що не буде виплат по вкладам "імені" фінкомпанії "Михайлівського"

Фонд гарантування наразі формує базу вкладників та підраховує суму гарантованого відшкодування за вкладами в ПАТ «Банк Михайлівський», йдеться в офіційній заявіФонду.

«Упродовж дії тимчасової адміністрації буде проведено інвентаризацію активів і зобов’язань банку та забезпечено перевірку укладених банком договорів, виконання яких могло спричинити погіршення фінансового стану банку.

За повідомленням Національного банку України, 20 травня цього року було проведено значну кількість операцій з переведення вкладів фізичних осіб з фінансової установи, пов‘язаної з ПАТ «Банк Михайлівський», на баланс банку, що збільшило навантаження на Фонд гарантування вкладів фізичних осіб на суму понад 1 млрд грн. Деталі і обставини справи з‘ясовуються.

Так, протягом 24-25 травня до Фонду надійшла велика кількість звернень клієнтів ТОВ «Інвестиційно-розрахунковий центр» щодо повернення коштів за договорами «Капітал +», «Суперкапітал» тощо, укладеними між ТОВ «Інвестиційно-розрахунковий центр» та фізичними особами через повіреного ПАТ «Банк Михайлівський». Звертаємо увагу, що ТОВ «Інвестиційно-розрахунковий центр» не є банківською установою, не є учасником Фонду і, відповідно, кошти, залучені цією компанією, не гарантуються.

Згідно з частиною другою статті 38 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» (далі – Закон) протягом тимчасової адміністрації Фонд забезпечує перевірку правочинів, вчинених банком протягом одного року до дня запровадження тимчасової адміністрації банку, на предмет виявлення правочинів (у тому числі договорів), що є нікчемними з підстав, визначених частиною третьою статті 38 Закону. Нагадаємо, правочини (у тому числі договори) неплатоспроможного банку є нікчемними, зокрема у випадку здійснення банком, віднесеним до категорії проблемних, операцій, укладення (переоформлення) договорів, що призвело до збільшення витрат, пов’язаних з виведення банку з ринку, з порушенням норм законодавства.

Про результати перевірки операцій за рахунками клієнтів ПАТ «Банк Михайлівський» Фонд оперативно повідомлятиме на своїй офіційній Інтернет-сторінці», - йдеться в офіційному повідомленні Фонду гарантування.

Довідково:

В офіційній заяві НБУ щодо визнання банку "Михайлівський" неплатоспроможним констатувалося, що 20 травня система "операційний день банку" в "Михайлівському" не працювала увесь день, що унеможливлювало доступ куратора до операційних даних, запрацювавши лише пізно ввечері 20 травня.

"Куратор, отримавши доступ, побачив велику кількість операцій з переведення вкладів фізичних осіб з фінансової компанії, пов`язаної з банком, на баланс банку. Це збільшило навантаження на Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) з 1,6 млрд. грн. до 2,6 млрд. грн.", - зазначала заступник голови Національного банку Катерина Рожкова.

"При виявленні таких операцій, що відбуваються у проблемному банку, Національний банк згідно з Законом України "Про банки та банківську діяльність" зобов`язаний прийняти рішення про віднесення банку до категорії неплатоспроможних.

Протягом понеділка, 23 травня 2016 року, ПАТ "Банк Михайлівський" чинив спротив кураторові Національного банку у доступі до інформації, що підтвердила би такі операції. Через необхідність отримати ґрунтовні докази для визнання банку неплатоспроможним, рішення було прийняте лише ввечері. Незважаючи на прийняття відповідного рішення в кінці дня понеділка, Національний банк повідомив Фонд гарантування вкладів про ситуацію, що склалася, ще в п’ятницю, 20 травня. Працівники ФГВФО прибули в банк в понеділок зранку для здійснення додаткового контролю.

Протягом цього часу кореспондентський рахунок банку був заблокований, що унеможливлювало виведення коштів за межі ПАТ "Михайлівський". Водночас куратор отримав інформацію про низку операцій внутрішнього взаємозаліку. На даний момент ця інформація перевіряється. За результатами перевірки Національний банк планує звернутись до правоохоронних органів з приводу доведення банку до банкрутства. Додаткове навантаження на Фонд гарантування вкладів в обсязі 1 млрд. грн., що з’явилось 20 травня 2016 року, буде оскаржуватись", - йшлося в заяві НБУ.

finbalance.com.ua


Теги статьи: Банк МихайловскийФонд гарантирования вкладов

Дата и время 26 мая 2016 г., 09:43     Просмотры Просмотров: 7935
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

"Хотя бы по 300-400 тыс гривен". Фонд гарантирования вкладов анонсировал рост суммы возмещения
Через банк-банкрот из Украины вывели более 6,5 млрд грн
Сотрудники «Мелиор Банка» незаконно вывели 6,5 млрд наличных

Родовид Банк: закат многолетней истории
У скандального банка украли огромный участок земли
За год банки-банкроты получили почти 10 миллиардов гривен

Лопнувшие банки должны за рефинанс НБУ 54 млрд грн
Дельта банк украл 4,5 млрд гривен с карточек своих клиентов, – Фонд гарантирования вкладов
Руслан Щербань хочет вернуть себе банк «Капитал», доведенный при его руководстве до неплатежеспособности

Действия владельцев и менеджмента банка “Хрещатик” привели к убыткам на 2,5 млрд гривен
Национальная полиция объявила в розыск 4-х бывших членов правления банка "Михайловский"
Фонд показал, как выводили 300 миллионов из банка Пшонки

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Имеют ли право Порошенко и Луценко тратить миллионы на отдых?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.106402