АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -1°C
Харьков: -1°C
Днепр: 0°C
Одесса: 0°C
Чернигов: -1°C
Сумы: 0°C
Львов: -1°C
Ужгород: 0°C
Луцк: 0°C
Ровно: 0°C

Непрозорість власників «прозорих офісів»

Непрозорість власників «прозорих офісів»
Непрозорість власників «прозорих офісів»

Кабінет Міністрів України під управлінням Арсенія Яценюка, у перші ж дні своєї роботи, пообіцяв українцям провести швидку і ефективну реформу децентралізації та місцевого самоврядування. Минуло п’ять місяців, а «віз і нині там».

В умовах неоголошеної війни, урізання зарплат та підвищення цін на продукти розвиток суспільного, економічного та політичного життя країни стоїть на місці. Збитків додає і бажання влади заправляти усім – від важливих національних питань до простої реєстрації народження дитини. Усі ініціативи громадян зводяться до того, що людей відсилають від одного кабінету до іншого, змушують відвідати усі владні інстанції по зростанню – від сільської ради аж до міністерств. Нікуди не зникла корупція і бюрократія, яка за численними непотрібними папірцями ховає величезну прірву між державою та громадянами. На місцеву владу центр скидає тільки відповідальність. Приміром, фінансове забезпечення мобілізації покладається на місцеве самоврядування, в якого не має на це ресурсів.

Незважаючи на труднощі, що переживає сьогодні український народ, влада не спішить зробити перший крок до запровадження децентралізації. І саме цікаве те, що всі розуміють необхідність реформ, вимагають їх впровадження поки працюють в регіонах, але, як тільки перебираються на високі посади в столицю, одразу забувають про свої принципи. Напевно, великі можливості і великі гроші сприяють частковій амнезії наших бюрократів.

І неоголошена війна, що триває у країні, не може слугувати виправданням у зволіканні з початком реформ. Навпаки, децентралізація влади – це найкраща панацея від сепаратизму, федералізму та корупції.

Партія розвитку України має план, який допоможе змінити ситуацію, що склалася в державі. Перед нею стоїть завдання побудувати активне громадське суспільство, спростити адміністративні послуги, залучити народ до прийняття державних рішень, звільнити людей від жаху бюрократії. Все це, на думку партійців, можливо лише через децентралізацію. Це той принцип, за яким живуть всі розвинуті країни світу.

Представники Партії розвитку переконані, що громади повинні самі вирішувати питання розвитку своєї території. «Жорстка централізація влади ніколи не давала можливості жителям територіальних громад бути повноправними господарями своєї землі», – розповідає заступник голови Національного комітету Партії розвитку України Сергій Татусяк. Саме Сергій Пилипович, разом зі своєю командою, першим в Україні розробив та запропонував для широкого обговорення концепцію реформування місцевої влади.

Партія розвитку України вважає за необхідне максимально наблизити усі наявні ресурси до людей. Громади повинні нарешті отримати право самостійно вирішувати питання місцевого значення, мати можливість самим розпоряджатися грошима, а не чекати, поки за них це зроблять інші.

Однодумці впевнені, що на центральну владу мають перекладатися лише ті завдання, з якими не можу впоратися самоврядування нижчого рівня. Адже необов’язково питати дозволу в когось «вищого» про те, що можна вирішити в себе вдома.

Крім того, Партія розвитку заявляє, що людей потрібно позбавляти від нікому непотрібної бюрократичної тяганини. «Ми маємо викорінювати з нашого життя широкий загал несправедливостей, з якими щодня стикаються українці – від реєстрації народження дитини до процедур, пов’язаних із веденням підприємницької діяльності чи поданням судового позову. Партія розвитку наполягає на впровадженні в Україні технологій електронного адміністрування», – каже Сергій Пилипович.

Місцева влада має право вільно розпоряджатися коштами зі своїх бюджетів: «Гроші необхідно залишати там, де вони заробляються – у громадах», – переконаний Сергій Татусяк. «У руках людей мають бути сконцентровані повноваження й ресурси. Не менше 60% податків мають залишатися в полі зору платників, а 90-95 % проблем – вирішуватися безпосередньо на рівні громад. За 23 роки незалежності ми не змогли створити модель влади, яка б працювала на людину. Між тим, жорстка централізація породжує корупцію. Гроші, зароблені громадою, направляються до Києва, і доки звідти повернуться громадянам, сума стане наполовину меншою».

Сьогодні навіть елементарні, але життєво важливі питання житлово-комунального господарства, розвитку інфраструктури, реєстрації земельних прав мешканців потребували участі районної, обласної адміністрацій чи навіть Кабміну.

Вінниччина має багато партнерів, які могли б допомогти не тільки регіону, але й усій країні із запровадженням децентралізації. Адже досвід, наших сусідів поляків наочно демонструє, що такий шлях веде до покращення життя суспільства та викорінення всюдисущої корупції.

Сергій Пилипович розповідає, що у Польщі діє ефективний механізм «розщеплення податків». Головний його принцип полягає у тому, що всі податки збираються до того бюджету де живе та працює людина і більшість з них залишається на місцевому рівні. Так, органам самоврядування у Польщі залишається 51,2% податку з фізичних осіб та 24% податку з юридичних осіб. У Німеччині частка загальнодержавних податків, що залишаються на місцях, становить 39%. В Україні за підсумками минулого року, частка доходів місцевих бюджетів становила лише 23%.

Україна позбавиться більшості проблем тоді, коли децентралізація стане рушійною силою нової країни. У Партії розвитку впевнені, що влада має сприяти ініціативному саморозвитку кожної області, району, міста, села та селища єдиної унітарної України.

http://i-vin.info


Теги статьи: Кабмин

Дата и время 02 августа 2014 г., 19:15     Просмотры Просмотров: 2337
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы введение военного положения?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.127766