АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -1°C
Харьков: 1°C
Днепр: 1°C
Одесса: 0°C
Чернигов: -2°C
Сумы: 0°C
Львов: 1°C
Ужгород: 1°C
Луцк: 1°C
Ровно: 1°C

В Росії хочуть контролювати інтернет за допомогою чиновників

В Росії хочуть контролювати інтернет за допомогою чиновників
В Росії хочуть контролювати інтернет за допомогою чиновників

В Мінкомзв’язку РФ запропонували віддати державі контроль над інфраструктурою рунету.

Мінкомзв’язку розробило законопроект з робочою назвою “Про автономну систему інтернет”, який має на увазі повний контроль держави над усією інфраструктурою російського сегменту інтернету. Про це повідомляють “Ведомости” з посиланням на джерела на телекомунікаційному ринку і людини, близької до міністерства.

За даними видання, розробка законопроекту зараз знаходиться на початковій стадії, документ ще не обговорювалося з міністром зв’язку Ніколаєм Нікіфоровим. У Мінкомзв’язку відмовилися від коментарів.

Законопроект передбачає введення в законодавство нового пункту – “Регулювання російської частини мережі інтернет”. Йдеться про регулювання критичних елементів інфраструктури рунету: національних доменів .ru і .рф, точок обміну трафіком, державної інформаційної системи забезпечення стійкості мережі, “інфраструктури автономних систем російських фізичних і юридичних осіб»”(всіх мереж зв’язку країни).

Якщо проект стане законом, то держава отримає виняткове право на регулювання всіх критичних елементів інфраструктури рунету, пишуть “Ведомости”. Передбачається, що російським сегментом інтернету буде управляти федеральний орган виконавчої влади: він буде укладати окремий контракт на управління рунетом і контракт на функціонування критичних елементів мережі. Контракти будуть укладатися з національним адміністратором доменів (зараз це Координаційний центр національного домену мережі інтернет) і операторами критичних елементів мережі.

Власник будь-якої мережі, яка “взаємодіє з автономною системою іноземної держави”, повинен буде встановити технічні засоби контролю транскордонного трафіку, випливає з документа.

Законопроект також передбачає створення єдиної федеральної інформаційної системи забезпечення цілісності і стійкості рунета, в яку будуть включені системи моніторингу трафіку, кореневих доменних імен, а також маршрутно-адресної інформації.

“По суті, мова йде про створення повністю автономної системи функціонування рунету, яка, якщо буде реалізована, дозволить російському сегменту інтернету працювати автономно від глобальної мережі”, – пояснив співробітник великої міжнародної галузевої організації.

Джерело “Ведомостей” в уряді заявило, що навряд чи мова йде про подібність так званого “китайського фаєрвола”. У той же час він зазначив, що можливість відключитися від світу і працювати всередині країни – це питання безпеки, оскільки “надто багато трафіку проходить через зовнішні точки”.

Крім цього, держава також візьме під контроль всі мережі, створені фізичними та юридичними особами, індивідуальними підприємці, випливає з документа.

Всі користувачі таких систем будуть зареєстровані: все отримали IP-адреса в такій мережі зобов’язані надати державі відомості про себе для розміщення в державну інформаційну систему.

Документ також пропонує забезпечувати безпеку держструктур при створенні інформаційних систем за допомогою вітчизняних алгоритмів шифрування і національного кореневого засвідчує центру. У квітні глава Роскомнадзора Олександр Жаров говорив, що чиновники стурбовані тим, що значна частка трафіку в рунеті зашифрована – це заважає протидії екстремізму і тероризму, пояснював він.

У лютому “Ведомости” писали, що Мінкомзв’язку підготувало законопроект про державний контроль над проходять через Росію інтернет-трафіку. Цей документ так і не був винесений на публічне обговорення, а нинішній законопроект про автономну систему інтернет є продовженням цієї ініціативи, пишуть “Ведомости”. На початку травня також повідомлялося про плани Мінкомзв’язку повністю відокремити інтернет, щоб до 2020 року 99% російського трафіку передавалося всередині країни.


Теги статьи: ИнтернетРоссия

Дата и время 28 мая 2016 г., 22:41     Просмотры Просмотров: 1148
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
17 января 2019 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.184384