АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 2°C
Харьков: 4°C
Днепр: 6°C
Одесса: 6°C
Чернигов: 1°C
Сумы: 3°C
Львов: 1°C
Ужгород: 4°C
Луцк: 2°C
Ровно: 3°C

Постраждалі від війни українці можуть стягнути збитки з Росії

Постраждалі від війни українці можуть стягнути збитки з Росії
Постраждалі від війни українці можуть стягнути збитки з Росії

Юристи заявляють про реальності стягнення з Росії шкоди, заподіяної мільйонам українських громадян.

В Україні з’явилися юридичні “добробати”: об’єднання високомотивованих і висококваліфікованих людей, здатних надавати масову безоплатну правову допомогу постраждалим від російської агресії співвітчизникам, пише DT.UA.

Юристи руху “Сила права” заявляють про реальності стягнення з Росії шкоди, заподіяної мільйонам українських громадян, і цей процес розділений на два етапи. Перший етап — встановлення судом факту того, що громадяни постраждали внаслідок збройної агресії РФ. Другий — власне, сам процес стягнення збитку. Як йдеться в статті, в якості пілотних в суди були подані заяви від найбільш типових категорій постраждалих.

Журналістку Ганну Андрієвську переслідує ФСБ Росії за публікацію у виданні “Центр журналістських розслідувань”, у якій російська спецслужба побачила публічні заклики до “порушення територіальної цілісності РФ”. По суті, на цій справі ФСБ обкатала нову статтю 280.1, внесену в КК після окупації Криму, що передбачає покарання до п’яти років в’язниці за, по суті, невизнання законності анексії півострова, яка потім застосовувалася багаторзово (до журналістів, активістів і глави Меджлісу Рефата Чубарова).

4 вересня 2015 р. Суворовський райсуд м. Херсона встановив юридичний факт того, що громадянка України Г.Андрієвська вимушено переселилася з території Криму у зв’язку зі збройною агресією РФ та окупацією АРК. Аналогічне рішення, але вже у зв’язку зі збройною агресією РФ та окупацією частини території Луганської області, 24 листопада виніс Голосіївський райсуд Києва за заявою вимушеної переселенки Ірини Веригіної (екс-губернатора Луганської області).

29 березня 2016 р. Ярмолинецький районний суд Хмельницької області виніс рішення, яким встановлено юридичний факт загибелі майора Ярослава Костишина під час виконання обов’язків військової служби внаслідок збройної агресії РФ проти України. 30 травня Сватівський райсуд Луганської області задовольнив заяву вимушеного переселенця Олександра Коломійцева і встановив юридичний факт збройної агресії РФ проти України та окупації частини території Луганської області.

“Це було перше коло, яке “Сила права” пройшла за рік своєї роботи. “На полицях” у нас — 3,5—4 тис. заяв, які будуть подані в суди в найближчі місяць-два. Але ми мусили відпрацювати всі нюанси і зняти всі застереження, які можуть виникнути в суді, щоб потім рішення йшли конвеєром. Сотнями тисяч, мільйонами”, — каже Андрій Сенченко.

informator.news


Теги статьи: РоссияУкраинаВоенные преступления

Дата и время 05 июня 2016 г., 12:19     Просмотры Просмотров: 730
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
12 декабря 2017 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

На чьей вы стороне в событиях под Радой?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.109011