АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 9°C
Харьков: 11°C
Днепр: 13°C
Одесса: 13°C
Чернигов: 7°C
Сумы: 8°C
Львов: 9°C
Ужгород: 10°C
Луцк: 10°C
Ровно: 10°C

Державні притулки для літніх людей: гірше вже нікуди (шокуюче відео побуту)

Державні притулки для літніх людей: гірше вже нікуди (шокуюче відео побуту)
Державні притулки для літніх людей: гірше вже нікуди (шокуюче відео побуту)

Місця останнього прихистку для літніх людей, які знаходяться у веденні держави, шокують не лише своїм зовнішнім виглядом.

Ситуація із медичним забезпеченням і гігієною – в катастрофічному стані.

Журналісту «Надзвичайних новин» вдалося побувати в одному з таких прихистків – відділенні стаціонарного догляду територіального центру соціального обслуговування у Тетієві на Київщині. Туди журналістка потрапила завдяки моніторинговій перевірці з Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, яка відбулася без попередження. Завдяки цьому знімальній групі вдалося на власні очі, без прикрас побачити побут таким, яким він є насправді.

У цьому відділенні перебувають 20 пенсіонерів, семеро з яких – лежачі.

Спершу перевірці від омбудсмена і журналістові пенсіонери бояться скаржитися, мовляв, все їх влаштовує. Та згодом – наважуються на відвертість. Адже гості тут рідкість, дехто намагається забути про про побутові незручності, які панують довкола, просто поринаючи у світ книжок.

Їжа: пенсіонери забагато їдять чи працівники крадуть?

Одна з постояльців закладу – 90-річна Ганна Минівна. Вона тут, бо в неї нікого з рідних немає. Жінка скаржиться на харчування.

«Каша – можна жити, а м’ясо дуже скупо. Молочне дають, але теж дуже рідко. Мені так потребує молочного, а вони десь собі приховують для своєї сім’ї», - так відгукується старенька про харчування у відділенні і його працівників.

Натомість завідуюча відділенням дорікає пенсіонерам у нещирості і заявляє про їх богатирські апетити. Мовляв, регулярно купує їм і зефір, і вершкове масло. А вони все під’їдають ледь не на очах.

Ось так виглядала розмова завідуючої відділенням для постійного проживання Ольги Панченко із перевіряючими з Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради з прав людини:

– А де ця пачка масла?

О.П. – Ну, з’їла.

– Пачку?

О.П. – Ну, серйозно!

– Вчора Ви купили, а сьогодні…

О.П. – Позавчора!

– Боже, я б умерла, щоб з’їла пачку масла.

– А вони тут дуже голодні, що пачками масло їдять?

О.П. – Ну, вони таке їдять, от їдять таке, і їдять.

Медичне забезпечення: панацея від хвороб із алергічною реакцією

Про «особливості» медичного забезпечення перевірці розказує постоялець Анатолій. Чоловік скаржиться на болі у ногах, тому персонал закладу приніс йому якусь невідому жовту рідину. Від неї у чоловіка почалася страшенна алергія. «Я ото натер пару разів. Як почав чесатися, то спати не можна ні вдень, ні вночі», - розказав Анатолій.

На етикетці пляшечки з чудодійною рідиною вказано: «Полтавський бішофіт. Магнієвий мінерал древнього моря для нашого здоров’я». Виготовлення рідини датується ще 2010 роком. Термін придатності – необмежений, при цьому гарантійний термін зберігання становить 5 років.

 

 

Гігієна: банні дні – два рази на місяць?

Щодо гігієни – питання суто індивідуальне. Хто може – той ходить сам до туалету. Для тих, кому пересуватися важко, оригінальне ноу-хау – стілець із вирізаною діркою. Під ним - відро для випорожнень.

 

 

 

 

Складніше з банними днями.

Мешканці цього відділення переконували в тому, що душ вони приймають двічі на тиждень. А от на душовій кімнаті написано: графік купання проживаючих – друга та четверта п’ятниця кожного місяця. Якщо людина захоче частіше – на дверях її зустріне амбарний замок.

 

 

На будь-які незрозумілі речі у співробітників відділення ще більш незрозумілі пояснення. Амбарний замок на душовій – бо старенькі виносять звідти все, що можуть. Майже нікому не видають пенсію на руки – бо літні постояльці спускають гроші… в унітаз. Лежать у власній сечі, бо, мовляв, їм так… комфортно.

 

 

Постоялець Петро Васильович вже невідомо, яку добу, лежить нерухомо у власній сечі. Встати йому не сила, бо в нього підозра на переламане стегно. Яким чином він отримав цю травму, говорити не прийнято, а старого слухати не варто, бо як стверджують у відділенні, у нього шизофренія.

«Памперс скидає, не хоче в ньому бути, каже, що йому парить, не зручно. І каже «заберіть цього панцера», - розказує медична сестра Олена Сінкевич. На уточнююче запитання, чи йому зручно під себе ходити, відповдає: «Ну да, ну спитайте у нього, чому від не хоче бути в памперсі».

Сам же чоловік на запитання про власне самопочуття каже: «Паршиво, дівчата».

Постояльці прихистку скаржаться на побої

Постоялець Володимир Петелін зробив шокуюче зізнання – його б’є завідуюча відділенням: «По морді б’є. Отак. Така завєдуща». На уточнююче запитання, чи часто, киває головою і крутить пальцем біля скроні.

І на це у завідуючої є пояснення – дідусь несповна розуму. Каже, щоразу, коли він повертається з прогулянки, його ретельно обшукують. При журналістах завідуюча починає обшукувати Володимира і показує, що він назбирав під час прогулянки: скло, камінчики і навіть лезо.

 

 

Якщо уважно проглянути відео, можна побачити жест, який робить Володимир, коли до нього наближається завідуюча (з 6-ї хвилини). Його реакція може свідчити про рефлекторне бажання захиститися від удару. Чоловік дуже не хотів відпускати перевіряючих від омбудсмена і журналістів. Володимир Петелін весь час просить, аби зв’язалися з його племінником Сергієм. Сам номеру телефону не має, а працівники закладу номер не дали. Якщо родичі чоловіка його впізнають і їм не байдужа доля літньої людини – прохання терміново його відвідати.

Постояльці, які задоволені життям

Зрештою, не всім тут живеться аж так погано. Олена життям у стаціонарному відділенні задоволена. Тепер у неї є дах над головою, їжа і постіль. Жінка розказує, що в порівнянні із тими умовами, як потрапила сюди, їй подобається.

«Мені не було де жити. Цим все сказано по-моєму. Можна жити на мій погляд. Напевно, комусь щось не подобається. Ой, да тут такі… Побиті приходять. Не бачили ніколи ні туалету, ні ванної».

facenews.ua


Теги статьи: Дом престарелыхПенсионеры

Дата и время 05 июня 2016 г., 13:15     Просмотры Просмотров: 956
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Украинцев лишат субсидий из-за повышения пенсий и долгов
Блогер: Старушке добавили 150 гривен и теперь ее пенсия аж 1450 гривен, это 46 гривен в день
В Берлине старушку в седьмой раз осудили за отрицание Холокоста

Пенсионеры и "спортики": в сети показали "акционеров" в центре Киева
Блогер: это похоже на унижение человека, который работал всю жизнь, маме в 70 лет повысили, было 1509 грн, стало 1331 грн
Накопительная система пенсий: сколько украинец сможет собрать себе на старость

"До этого месяца у мамы была пенсия 2900 грн. И она предполагала, что добавят 500-600-700, но пенсия увеличилась на 2400 грн. Это был просто шок", - Олег Пономар
Рабинович: Власть поставила почти всю страну на паперть с протянутой рукой и теперь гордится этим
Пенсионная лотерея. Как украинцы новые пенсии получали

Как украинские пенсионеры отреагировали на "осовременивание" пенсий
Во Львове на пенсионера наехала детская машинка, его госпитализировали
Украинская пенсия довела до гибели семерых людей

Комментарии:

comments powered by Disqus
19 октября 2017 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

На чьей вы стороне в событиях под Радой?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.05406