АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -10°C
Харьков: -9°C
Днепр: -4°C
Одесса: 0°C
Чернигов: -11°C
Сумы: -12°C
Львов: -9°C
Ужгород: -3°C
Луцк: -9°C
Ровно: -9°C

Судова революція в Україні: що зміниться і кому слід понервуватися

Судова революція в Україні: що зміниться і кому слід понервуватися
Судова революція в Україні: що зміниться і кому слід понервуватися

На українців чекають важливі зміни у житті, а державу - нові випробування.

Цього тижня розпочався реальний наступ на судового монстра. Конституційною більшістю в 335 голосів парламент вніс зміни до Основного закону щодо судочинства і ухвалив закон із цілою низкою кардинальних змін. Нові суди запрацюють із 1 вересня, наголошується у сюжеті ТСН.Тиждень. Зокрема, Україна повертається до трирівневої системи судів.

Перша інстанція - місцеві суди. Друга – апеляційні, а третя - касація у Верховному суді. Таким чином, скасовуються спеціалізовані суди (Вищий господарський, Вищий адміністративний, Вищий кримінальний, які були створені Віктором Януковичем, щоб знищити неслухняний Верховний суд). Натомість буде два нових спецсуди: з питань інтелектуальної власності і антикорупційний. Крім того, парламент утрачає право призначати та звільняти суддів. Формально це робитиме президент, але тільки за поданням нового органа - Вищої ради правосуддя, яку ще доведеться створити.

Також депутати змінили вимоги до суддів. Тепер суддею може стати громадянин не молодший 30-ти років, який має диплом юриста і стаж роботи в галузі не менше 5-ти років. При цьому суддівський досвід не обов’язковий. Кожного кандидата перевірять на професійну придатність, а чинні судді пройдуть переатестацію. Змінюється також імунітет суддів. За юридичні рішення карати їх не будуть, а за хабарництво - запросто. Якщо Антикорупційне бюро встановить, що живе суддя значно багатше, ніж дозволяють задекларовані ним доходи, то Рада правосуддя може ініціювати його звільнення. Слід зазначити, що всім суддям суттєво підвищують зарплату. Мінімальний оклад – 21750 гривень плюс надбавки і коефіцієнти. Для Верховного судді виплати можуть сягати більше 300 тисяч на місяць.

"Без перебільшення відбулася революція в тій судовій системі, яка формувалася за останні 25 років, яка не виконувала своїх завдань і завдань держави – це захист українців  і захист справедливості. Ті закони які ми прийняли, дають можливість радикального очищення судового корпусу і перезавантаження судової системи. Ми отримаємо перезавантаження районних судів, ті судді, які призначалися Януковичем, а це 1800 суддів, не будуть автоматично включені в нову систему.

 

За цими посадами будуть оголошені конкурси. Кандидати в судді, які будуть на конкурсі, повинні будуть відкрити три деклараціїї про свій майновий стан: про себе особисто, про всіх своїх родичів. І третя декларація – декларація доброчесності. Тобто суддя повинен стати як під мікроскопом прозорим перед антикорупційними органами і перед громадськістю. Ви маєте вперше історичну можливість і шанс проконтролювати тих кандидатів, які стануть потім суддями вашого районного, апеляційного чи Верховного суду.

Люди, які прийдуть на цю посаду, будуть відчувати величезну відповідальність перед всім суспільством. Суспільство дасть цим суддям шалений кредит довіри. Наразі 14 тисяч скарг українських громадян – у Європейському суді. Це ті люди, які не отримали справедливості в Україні! Нехай критики судової реформи поспілкуються з цими людьми", - заявив міністр юстиції Павло Петренко.

 

 


tsn.ua


Теги статьи: Судебная реформасудова реформа

Дата и время 05 июня 2016 г., 23:24     Просмотры Просмотров: 1201
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Судебная реформа? Почти 80% состава «нового» суда — это старые судьи
Нардеп: Cудова влада – на службі Арсена Авакова
Реформований Верховний суд на боці земельних рейдерів: приклади жонглювання законами

Рада сделала первый шаг в создании Антикоррупционного суда
Похороны через суд и коллапс следствия. Что изменит для украинцев скандальная поправка в УК
Про дійове каяття ВККСУ

"Жах і страх". Експерт про зміни до Кримінального кодексу
Новеллы Уголовно процессуального кодекса: в ожидании судебного Армагеддона
“Смотрящий” Конституционного суда

Родственники убитых на Майдане: За четыре года судебная система так и не очистилась
Судебная реформа в действии: Верховный суд рассмотрит дело, связанное с бывшими судьями-рейдерами
Поновитися без конкурсу: провальний план скандального екс-судді Бачуна

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Прикручивали ли вы газ согласно флешмоба «#прикрути»?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.053634