АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 23°C
Харьков: 19°C
Днепр: 25°C
Одесса: 28°C
Чернигов: 24°C
Сумы: 21°C
Львов: 21°C
Ужгород: 23°C
Луцк: 22°C
Ровно: 22°C

Судова революція в Україні: що зміниться і кому слід понервуватися

Судова революція в Україні: що зміниться і кому слід понервуватися
Судова революція в Україні: що зміниться і кому слід понервуватися

На українців чекають важливі зміни у житті, а державу - нові випробування.

Цього тижня розпочався реальний наступ на судового монстра. Конституційною більшістю в 335 голосів парламент вніс зміни до Основного закону щодо судочинства і ухвалив закон із цілою низкою кардинальних змін. Нові суди запрацюють із 1 вересня, наголошується у сюжеті ТСН.Тиждень. Зокрема, Україна повертається до трирівневої системи судів.

Перша інстанція - місцеві суди. Друга – апеляційні, а третя - касація у Верховному суді. Таким чином, скасовуються спеціалізовані суди (Вищий господарський, Вищий адміністративний, Вищий кримінальний, які були створені Віктором Януковичем, щоб знищити неслухняний Верховний суд). Натомість буде два нових спецсуди: з питань інтелектуальної власності і антикорупційний. Крім того, парламент утрачає право призначати та звільняти суддів. Формально це робитиме президент, але тільки за поданням нового органа - Вищої ради правосуддя, яку ще доведеться створити.

Також депутати змінили вимоги до суддів. Тепер суддею може стати громадянин не молодший 30-ти років, який має диплом юриста і стаж роботи в галузі не менше 5-ти років. При цьому суддівський досвід не обов’язковий. Кожного кандидата перевірять на професійну придатність, а чинні судді пройдуть переатестацію. Змінюється також імунітет суддів. За юридичні рішення карати їх не будуть, а за хабарництво - запросто. Якщо Антикорупційне бюро встановить, що живе суддя значно багатше, ніж дозволяють задекларовані ним доходи, то Рада правосуддя може ініціювати його звільнення. Слід зазначити, що всім суддям суттєво підвищують зарплату. Мінімальний оклад – 21750 гривень плюс надбавки і коефіцієнти. Для Верховного судді виплати можуть сягати більше 300 тисяч на місяць.

"Без перебільшення відбулася революція в тій судовій системі, яка формувалася за останні 25 років, яка не виконувала своїх завдань і завдань держави – це захист українців  і захист справедливості. Ті закони які ми прийняли, дають можливість радикального очищення судового корпусу і перезавантаження судової системи. Ми отримаємо перезавантаження районних судів, ті судді, які призначалися Януковичем, а це 1800 суддів, не будуть автоматично включені в нову систему.

 

За цими посадами будуть оголошені конкурси. Кандидати в судді, які будуть на конкурсі, повинні будуть відкрити три деклараціїї про свій майновий стан: про себе особисто, про всіх своїх родичів. І третя декларація – декларація доброчесності. Тобто суддя повинен стати як під мікроскопом прозорим перед антикорупційними органами і перед громадськістю. Ви маєте вперше історичну можливість і шанс проконтролювати тих кандидатів, які стануть потім суддями вашого районного, апеляційного чи Верховного суду.

Люди, які прийдуть на цю посаду, будуть відчувати величезну відповідальність перед всім суспільством. Суспільство дасть цим суддям шалений кредит довіри. Наразі 14 тисяч скарг українських громадян – у Європейському суді. Це ті люди, які не отримали справедливості в Україні! Нехай критики судової реформи поспілкуються з цими людьми", - заявив міністр юстиції Павло Петренко.

Читайте также: Адский суд и «людишки»

 

 


tsn.ua


Теги статьи: Судебная реформасудова реформа

Дата и время 05 июня 2016 г., 23:24     Просмотры Просмотров: 1265
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Верховный суд незаконно отказался открывать дело против Порошенко – активисты
189 суддів підлягають звільненню або вже звільнені після оцінювання
Вопреки ожиданиям, суды не стали независимыми

Гарант дотримання наших конституційних прав зробив все, щоб позбавити нас права на справедливий суд – Брегей
Що вони собі насудили: суддя Апеляційного суду Дніпропетровської області Микола Пищида
«Антикоррупционные структуры – чистой воды имитация» – Ермолаев

Суддя, який заборонив Майдан, нарешті буде звільнений
Украинцев судят судьи с гражданством России
Судова реформа: іспит провалили 16 служителів Феміди

Суддівська «бригада» Ігоря Кушніра жонглює законами в стінах Верховного суду
ВККС против ОСД. Что происходит за кулисами судебной реформы
Не суждено. Почему украинцев будут и дальше судить подонки

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Какой из кандидатов уже заявивших о своем участие в президентских выборах самый достойный?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.053917