АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 1°C
Харьков: 7°C
Днепр: 9°C
Одесса: 5°C
Чернигов: 0°C
Сумы: 3°C
Львов: 0°C
Ужгород: 3°C
Луцк: 0°C
Ровно: 0°C

"Алкоголь, швидкість і безкарність вбивають", - лейтенант поліції про безпеку на дорозі

"Алкоголь, швидкість і безкарність вбивають", - лейтенант поліції про безпеку на дорозі
"Алкоголь, швидкість і безкарність вбивають", - лейтенант поліції про безпеку на дорозі

Лейтенант патрульної поліції України Євген Зборовський розповів про те, як працівники поліції відловлюють водіїв, що виїхали на дорогу у стані алкогольного сп’яніння:

"Водії при спілкуванні часто запитують, як ми ловимо п’яних. Я не люблю відповідати на такі питання, але коли відповідаю, то кажу, що зупиняємо водія за порушення ПДР, а там вже, якщо є ознаки алкогольного сп’яніння (а їх може і не бути) - робимо тест.

Водії у відповідь радісно "То якщо я їду тихенько, прямо, 50 км/год і нічого не порушую, то ви мене ніколи не зловите?"

На це відповідаю, що коли ви п’яні, то втрачаєте швидкість реакції і уважність, десь перестроювання не там, десь поворотник не увімкнете, або ж я побачу, що водій непристібнутий чи номер не підсвічується і зупиню поспілкуватися. (щоночі одим екіпаж за дрібні порушення зупиняє 20-40 автомобілів без мети складати поставнову, а просто для спілкування і перевірки стану водія) Але розумію, що насправді багатьох ми таки не ловимо.

Колись мали лекцію з керівником наркологічного центру і він пояснював, що найкращою превенцією є знання водіями, що їх в будь-який момент можуть зупинити, навіть просто так! Ще він наголошував, що кількість п’яних різко зростає саме у вечірні/нічні години, а особливо у п’ятницю, суботу і у свята. Звичайно наша практика це підтверджує теж.

Дуже добре було б запровадити масові тести на алкоголь в прогнозований пік появи п’яних за кермом. Впевнений, що половина водіїв просто б не сіла за кермо, якби знали, що є можливість потрапити на такий тест, а не "їхати прямо, не порушуючи, 50 км/год" і ніхто не зупинить".

Я повністю підтримую останні ініціативи щодо посилення відповідальності у стані алкогольного сп’яніння, а особливо сильно хотілося б побачити серед змін позбавлення права керування мінімум на 1 рік вже при першому такому порушенні! (бо для когось скільки штраф не підвищуй, а по кишені все одно не вдарить)! Сподіваюся, що це дійсно буде посиленя відповідальності, а не просто зростання суми хабаря в суді (а ви знали, що по ст. 130 суддя може навіть попередження винести? бо я завжди думав, що мінімальний штраф гарантовано).

Паралельно варто посилити відповідальність за керування ТЗ не маючи права керування, бо вже неодноразово ловили водіїв повторно у стані алкогольного сп’яніння, які не мали права сідати за кермо взагалі, а 425 грн штрафу не зупиняє.

Алкоголь, швидкість і безкарність вбивають!"

Evhen Zborowski, лейтенант патрульної поліції


Теги статьи: ПьянствоПДДПатрульная полиция

Дата и время 06 июня 2016 г., 13:08     Просмотры Просмотров: 817
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

На чьей вы стороне в событиях под Радой?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.060877