АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 16°C
Харьков: 15°C
Днепр: 17°C
Одесса: 17°C
Чернигов: 15°C
Сумы: 15°C
Львов: 14°C
Ужгород: 15°C
Луцк: 15°C
Ровно: 15°C

«Укргазвидобування» дало 19 млн грн хабара керівництву Полтавської ОДА

«Укргазвидобування» дало 19 млн грн хабара керівництву Полтавської ОДА
«Укргазвидобування» дало 19 млн грн хабара керівництву Полтавської ОДА

Публічне акціонерне товариство «Укргазвидобування» дало хабар керівництву Полтавської ОДА в розмірі 19 млн гривень з метою загасити народне невдоволення навколо скандального тендеру на проведення 100 гідророзривів пласта.

Про це повідомили полтавські екологи та активісти.

– Не можна проводити закритий тендер майже на мільярд, в результаті якого може статися екологічна катастрофа, і затикати всім незадоволеним роти хабарами. Гроші, які Пісоцький і Головко повинні взяти в «Укргазвидобування» в нинішніх умовах, – це хабар, щоб закрити роти. Депутати голосують проти тендера , а чиновники на камеру розповідають, що «Укргазвидобування» меценат і підтримує область. Проблеми з водою в Сенчі нічому не навчили. Тільки екологічна експертиза по одній свердловині повинна коштувати більше, ніж вони дають зараз на рішення проблем в Сенчі, а вони хочуть за один тендер визначити долю 100 свердловин, – заявив Геннадій Сікалов, фахівець із енергетики, директор «Полтаванафтогазгеології».

Як пишуть ЗМІ, голова Полтавської обласної держадміністрації Валерій Головко 10 червня після зустрічі з представниками Укргазвидобування повідомив на своїй сторінці у Facebook:

– У рамках угоди громада Сенчі в цьому році отримає 3 мільйони гривень, які місцеві жителі вирішили витратити на вирішення наболілої проблеми - будівництво водопроводу .

У свою чергу, за словами журналістів, координатор ПЕК і житлово-комунальних програм Громадянської мережі ОПОРА Тетяна Бойко заявила, що «Укргазвидобування», використовуючи недосконалість законодавства України, вважає мільярди, що числяться на її рахунках, не державними, і виходячи з цього компанія сама визначає правила тендерних операцій.

– Більшість дрібних тендерів «Укргазвидобування» проводить через ProZorro, а всі більш-менш істотні – закрито. Це дочірня компанія НАК «Нафтогаз України» з малою часткою приватного капіталу. Ми повинні реформувати законодавство і зобов’язати «Укргазвидобування» проводити всі свої тендери відкрито! Керівництво УГД могло б продемонструвати відкритість, європейський підхід, за своєю ініціативою скасувати закритий тендер на 100 гідророзривів і провести їх знову, але публічно. Публічність обов’язкова в такій важливій справі, тим більше що мова йде про екологічну безпеку місцевих громад, яким потрібні гарантії, що ГРП здійснюється з дотриманням технології, і що забезпечено переробку небезпечних відходів, – прокоментувала виданню Тетяна Бойко.

Нагадаємо, в травні цього року державна компанія ПАТ «Укргазвидобування» оголосило про тендер на закупівлю послуг з проведення протягом року 100 операцій гідророзриву пластав Харківській і Полтавській областях, минаючи Систему публічних електронних закупівель ProZorro.

Про це в ефірі телеканалу «NewsOne» заявив Геннадій Сікалов, полтавський фахівець із питань паливно-енергетичного комплексу. Він зазначив, що вартість таких операцій в річному плані складає 540 000 000 грн.

Сікалов повідомив, що тендер був оголошений без дотримання вимог законодавства України про публічні і державні закупівлі, він є протиправним з точки зору природоохоронного законодавства і має ознаки корупційної складової. Він розповів, що вже наступного дня після оголошення тендеру голова правління ВАТ «Укргазвидобування» Олег Прохоренко повідомив про те, що «11 світових і українських компаній вже проявили зацікавленість у стадії консультацій і розробки технічного завдання». І це незважаючи на те, що не була повністю опублікована тендерна документація, а також абсолютно не відображені мінімальні екологічні ризики для жителів Харківської та Полтавської областей.

bastion.tv


Теги статьи: УкргаздобычаУкргазвидобування

Дата и время 13 июня 2016 г., 14:35     Просмотры Просмотров: 2776
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Помогали друзья: Тамразов внес 20 миллионов залога
Тамразов заявил, что в день задержания ему должны были вручить президентскую награду
"Нафтогаз" начисляет завышенные дивиденды от "Укргаздобычи" для погашения собственной задолженности перед ней же

Дело Тамразова: экс-чиновника повторно отпустили под залог
ГПУ хочет арест для Тамразова с залогом в полмиллиарда – адвокат
В "Укргаздобыче" не смогут платить зарплату, налоги и делать другие платежи

В Украине не растет, а падает добыча газа — «Зеркало недели»
До суду пішла справа судді, яка сприяла махінаціям Онищенко
Нафтогаз продал буферный газ из хранилищ и оформил его как фиктивные поставки металлургам

Арестованный экс-замглавы правления "Укргаздобычи" Тамразов вышел из СИЗО
Під Лук’янівським СІЗО протестувальники вимагають звільнити Тамразова
«Все это — на крови парней!»: «Дело» Тамразова плохо закончится для Луценко

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Какой из кандидатов уже заявивших о своем участие в президентских выборах самый достойный?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.059669