АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 0°C
Харьков: -1°C
Днепр: 0°C
Одесса: 0°C
Чернигов: 0°C
Сумы: -1°C
Львов: 0°C
Ужгород: 1°C
Луцк: 0°C
Ровно: 0°C

СБУ підозрює, що за вертоліт, на якому Пашинський літав на рибалку, не сплачено 7 мільйонів мита

СБУ підозрює, що за вертоліт, на якому Пашинський літав на рибалку, не сплачено 7 мільйонів мита
СБУ підозрює, що за вертоліт, на якому Пашинський літав на рибалку, не сплачено 7 мільйонів мита

Перевіряється версія про подальше відмивання коштів шляхом переведення їх на рахунки офшорної компанії.

ТОВ «Глобал Ейр Компані» підозрюється в ухиленні від сплати 7,27 млн грн митних платежів при ввезенні в Україну гелікоптера цивільної авіації BELL 427. Про це свідчить ухвала Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 30 травня, повідомляють "Наші гроші".

У жовтні 2011 року «Глобал Ейр Компані» уклала з офшорною  компанією Gerakas Aviation договір, за яким отримала на один рік в оперативний лізинг гелікоптер BELL 427 вартістю $4,55 млн. У серпні 2012 року вони продовжили контракт ще на три роки, однак у жовтні 2014 року розірвали його.

При цьому на період з жовтня 2013 року по жовтень 2014 року «Глобал Ейр Компані» віддала вертоліт в оренду ТОВ «Біогазенерго».

Слідчі СБУ вбачають у цій справі можливе ухилення від сплати 7,27 млн грн митних зборів. Наразі слідчі перевіряють обставини лізингу вертольота та передачі його в оренду, зокрема, їхніх можливий мнимий характер. Також перевіряється версія про подальше відмивання коштів шляхом переведення їх на рахунки офшорної компанії.

Підставами для перевірки стало кілька фактів.

По-перше, в порушення наказу Держслужби України з нагляду за забезпеченням авіації гелікоптер не був внесений до експлуатаційних специфікацій сертифікату експлуатанта «Глобал Ейр Компані». Також у цих специфікаціях жодним чином не відображено передачу вертольота в оренду, яка відбулася за відсутності дозволу та без відома митного органу, фактично в порушення умов тимчасового митного ввезення.

По-друге, отриманий в лізинг вертоліт мав бути виключений з Держреєстру цивільних повітряних суден після припинення договору лізингу. Разом з тим BELL 427 (заводський номер 56074) досі значиться в держреєстрі: експлуатантом значиться невідома фізособа; дата видачі реєстраційного посвідчення – 9 вересня 2015 року.

І, по-третє, ТОВ «Біогазенерго» не є авіакомпанією, не має сертифікату експлуатанта, і, відповідно, не отримувало жодних дозвільних документів щодо проведення діяльності із використанням повітряних суден та виконанням польотів.

Слідчий Управління СБУ в Закарпатській області 30 травня отримав доступ до банківських документів «Глобал Ейр Компані» і «Біогазенерго» по їхніх розрахунках між собою, а також з компанією Gerakas Aviation A.V.V. (Аруба) за період з 2011 по 2014 рр.

Нагадаємо, на цьому вертольоті глави Адміністрації Президента Сергій Пашинський 6 квітня 2014 року у розпал збройної агресії Росії літав з друзями на риболовлю на Полтавщину.


Теги статьи: СБУПашинськийПашинский

Дата и время 16 июня 2016 г., 17:52     Просмотры Просмотров: 1491
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Чего вы больше всего ожидаете в следующем году?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.071937