АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 23°C
Харьков: 19°C
Днепр: 25°C
Одесса: 28°C
Чернигов: 24°C
Сумы: 21°C
Львов: 21°C
Ужгород: 23°C
Луцк: 22°C
Ровно: 22°C

Депутати кажуть, що українці не готові до володіння зброєю, а самі озброюються

Депутати кажуть, що українці не готові до володіння зброєю, а самі озброюються
Депутати кажуть, що українці не готові до володіння зброєю, а самі озброюються

Видані Аваковим 88 пістолетів для депутатів – це тільки верхівка айсбергу. Вогнепальна зброя масово видається міністрам, чиновникам, бізнесменам. А в цей час у владі вперто твердять про те, що звичайні українці "не доросли" до неї.

Таку думку висловив голова наглядової ради Української асоціації власників зброї Георгій Учайкін.

Владение оружием в Украине: за и против

- Яка зараз позиція влади на право українців отримати зброю?

- Де-юре легальна зброя в Україні існує, громадяни можуть на легальних підставах придбати мисливську зброю. Немає можливості купити сучасну зброю самооборони – пістолети та револьвери. Саме ними Аваков і нагороджує депутатів і чиновників. Саме тому парламент повністю не діє в цьому напрямку.

Закон "Про цивільну зброю та боєприпаси", який міг би вирішити це питання, вже півтора року лежить у Раді, поки депутати отримують нагородні пістолети з рук глави МВС.

Виходить, що вони нахабно брешуть в обличчя звичайним громадянам, кажучи, що українці неадекватні і не готові до володіння зброєю, а самі озброюються до зубів. Це ж повністю руйнує їхню концепцію, і люди бачать, що їх обманюють. Мовляв,  вас захищає поліція, інакше ви самі себе повбиваєте, а ви будете платити податки на утримання МВС, а поки ми за ваш же рахунок нагородимо себе пістолетами. Маразм повний. А поки він міцнішає, люди у владі продовжують будувати свої корупційні схеми і озброюватися.

Нещодавно озвучені 88 пістолетів – це просто крапля в морі. Мова йде про десятки тисяч стволів, які були вручені депутатам, міністрам, чиновникам, бізнесменам. А в цей же час звичайним людям кажуть – "а вам не можна". Це просто верх цинізму.

- Чи потребує українське суспільство права на збройний захист?

- Є старе правило, яке актуально і для нас: "погану людину зі зброєю може зупинити тільки хороша людина зі зброєю". Інших варіантів немає. Якщо у всіх є рівні права на захист, то всі ведуть себе чемно. Озброєне суспільство – дуже ввічливе суспільство.

Злочинці зі зброєю завжди намагаються потрапити у місце, де людям нема чим захиститися і їх можна легко перестріляти. Хороший приклад – та ж стрілянина в американському клубі в Орландо, куди було заборонено проносити зброю. Я не чув ні про один подібний випадок, який стався, наприклад, у стрілецькому клубі.

Кожен повинен зрозуміти, що необхідно вимагати право на свій захист, а не збирати локшину на вухах від тих, хто вже озброївся.

У світовій практиці існує розвинена система підготовки майбутнього власника зброї. І в першу чергу там вчать не стріляти, а відповідальному і безпечному поводженню зі зброєю. Людина розуміє, яку кримінальну відповідальність вона понесе, якщо неправомірно використає зброю, яке адміністративне покарання отримає власник зброї у тому випадку, якщо він просто буде погрожувати зброєю. А також, яким чином надати медичну допомогу потерпілому, адже в оборонця немає завдання вбити злочинця, його завдання – знешкодити його і віддати в руки поліції. Тільки після цього людину вчать стріляти. У всьому світі це працює, тільки влада України так не вважає.

- Чому в Україні абсолютна більшість судових справ за перевищення самооборони закінчуються обвинувальним вироком і тюремними термінами?

- Існує така багаторічна судова практика. Користуючись тим, що немає закону, який би регламентував використання зброї для самозахисту, суди завжди намагаються засудити людину. Таким чином, судді фактично виправдовують існування державної машини. Мовляв, ви не можете захистити себе, це може зробити тільки МВС.

В принципі, термін перевищення меж самозахисту – це маячня радянського періоду. Є або самозахист, або вбивство. І за цим принципом повинна йти межа відповідальності. Чи є різниця в тому, як будуть вбивати: ножем, цеглою, арматурою або пістолетом? Злочинець порушує недоторканність життя, він порушує Конституцію України, яка проголосила життя людини головною цінністю. Якщо злочинець переступив закон і замахнувся битою, а всі розуміють, що удар нею по голові може бути фатальним - його треба знешкодити, а не думати про перевищення меж самозахисту.

Потрібно зрозуміти, що єдиним джерелом влади в Україні є народ. Саме керуючись цим, Конституційна комісія має затвердити право громадян на збройний захист.  А далі потрібно ухвалювати закон "Про цивільну зброю та боєприпаси", який лежить в Раді, та низку інших законів і нормативних актів в цьому ж напрямку. Ці закони допоможуть зменшити нелегальний обіг зброї, ввести в програму середньої оствіти допризовну військову підготовку.

А для цього потрібно депутатам сказати – "ви брехуни", спустити їх з небес, витаючи в яких вони думають, що народ їх любить, слухає і вибирає.

zbroya.info


Теги статьи: Оружие

Дата и время 19 июня 2016 г., 15:47     Просмотры Просмотров: 1085
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Какой из кандидатов уже заявивших о своем участие в президентских выборах самый достойный?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.365805