АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 11°C
Харьков: 11°C
Днепр: 12°C
Одесса: 10°C
Чернигов: 11°C
Сумы: 11°C
Львов: 13°C
Ужгород: 13°C
Луцк: 13°C
Ровно: 13°C

ЯКЩО ТИ СУДДЯ, ТО ЧИ Є ТИ БОГОМ?

ЯКЩО ТИ СУДДЯ, ТО ЧИ Є ТИ БОГОМ?
ЯКЩО ТИ СУДДЯ, ТО ЧИ Є ТИ БОГОМ?

В якості негативної спадщини від попередньої влади Віктора Януковича держава отримала таку корупційну складову, як тіньовий бізнес суддів поза межами своєї основної діяльності. Ця складова стосується якщо не всіх, то багатьох суддів держави усіх рівнів. І чим вище положення судді в суддівській ієрархії, тим більше можливостей для впровадження такого бізнесу в життя.  Автор цього матеріалу намагається на прикладі прикрого випадку, що стався з його товаришем показати, як було в суддівському корпусі раніше, і чи змінилося щось на краще? В спекотну літню ніч (02-03, 31.082012року) родина Мазур, яка мешкає в місті Кіровограді, після трудового дня спокійно відпочивала в своєму помешканні біля екрана телевізора. Перед сном жінка, Мазур Марія,  вирішила поставити свій автомобіль на охороняєму автостоянку, яка знаходиться поруч з домом, послугами якої родина користувалася до цього моменту постійно.

Через п’ять хвилин вона зателефонувала чоловіку, Мазур Олександру, і повідомила, що її ображає сторож автостоянки. Оскільки дружина на той час була вагітною, чоловік одразу ж направився на місце конфлікту. Як вияснилося, конфлікт виник із за місця на стоянці на  яке члени родини постійно ставили свої автомобілі. На цей час воно виявилося зайнятим.

Прибувши на місце Олександр побачив, як охоронниця автостоянки Ракуленко Ганна Федорівна на підвищених тонах, не зважаючи на пізній час та відкриті вікна сусідських вікон, перебуваючи в неадекватному збудженому стані та активно жестикулюючи руками, брудно лаялась на адресу його жінки, чим  ганьбила її честь і гідність.   Вагітна жінка Олександра знаходилася в стресовому стані не чинила будь-яких активних дій і в нього виник  страх за життя майбутньої дитини та здоров’я дружини.     

Олександр в коректній формі зробив охоронниці зауваження, щодо її поведінки, але воно ще більше обурило та роздратувало Ганну Федорівну, яка до речі, заступила на чергування по автостоянці о 23-00 30.08.2012, по проханню своїх сватів.

З метою припинення конфлікту родина вирішила перегнати свої автомобілі на сусідню автостоянку, що знаходиться поруч, через паркан. Поставивши автомобілі родина, намагаючись заспокоїтися від конфлікту, потихеньку направилася до помешкання. Але не судилося родині спокійно  добратися до дому, її шлях проходив повз злощасного посту чергової Ракуленко Г.Ф., яка тільки но побачивши родину Мазур знову вибігла за територію автостоянки, підбігла позаду і почала викрикувати образливі непристойні вирази на адресу подружжя, явно провокуючи продовження конфлікту.

 Олександр пояснив їй що конфлікт вичерпано, тому охоронниця повинна йти на своє робоче місце і продовжувати чергування, а не переслідувати їх, і якщо вона від них не відстане, то він викликає  міліцію, яка притягне охоронницю до адміністративної відповідальності за порушення громадського порядку.

Що тут почалося, Ракуленко Г.Ф. почала грубити та голосно кричати, що з її зв’язками вона міліцію бачила на…  Бо ця автостоянка знаходиться під «дахом» її брата судді Кіровоградського району Сарапа М.Б., який всі питання вирішить і вона міліції не боїться, а на адресу Олександра  вигукнула фразу «…ты мне ещё заплатишь», яка стала роковою для всієї родини Мазур.

Не почути шум від крику охоронниці було просто неможливо, тому до нас  підійшли молоді люди, які відпочивали неподалік на лавочці, та поцікавилися, що сталося, але знаючи про свою безкарність, Ганна Федорівна продовжувала поносити міліцію и вихвалятися своїми «даховими» зв’язками з суддями, вже в присутності очевидців.

Коли запал охоронниці вичерпався, вона таки пішла на територію автостоянки, а Олександр обмінявся контактними номерами телефонів з випадковими свідками.

Все начеб то скінчилося, але ні, все тільки почалося.  Через два тижні, після інциденту, на мобільний телефон  Олександра Мазура роздався дзвінок, з Кіровоградського РВ УМВС України в Кіровоградській області. Олександру повідомили, що стосовно нього порушено кримінальну справу і йому потрібно прибути до районного відділу міліції для дачі показань. В райвідділі пояснили, що поступила заява охоронниці автостоянки Ракуленко Г.Ф. про притягнення Мазур Олександра до кримінальної відповідальності за нанесення їй тілесних ушкоджень у вигляді «шишки» та подряпини на голові.

Олександр дав офіційне пояснення і як колишній працівник віднісся  до нього з долею гумору, та навіть не підозрював, до якої абсурдної ситуації все це може призвести. Спочатку, по причині відсутності в діях Мазура О. складу злочину та відсутності належних доказів, в порушенні кримінальної справи було відмовлено, але в подальшому, через місяць на підставі заяви власниці автостоянки Саржовської Т.В. від 17.10 2012 кримінальна справа була порушена знову. Але при другій спробі притягнути Мазура О. до кримінальної відповідальності, вже були залучені зв’язки з прокуратурою Кіровоградського району, адже порушення цієї кримінальної справи ініціював саме прокурор району по замовленню заступника голови районного суду Сарапа М.Б.

Прибувши вдруге до райвідділу міліції, Мазура О. одразу ж доставили до суду Кіровоградського району, де обрали міру запобіжного заходу – підписку про невиїзд, за умисне  ухиляння від роботи зі слідством. До речі, а ні з суду, а ні з міліції, будь-яких повідомлень чи запрошень до Мазура О. не надходило.

Розслідувати справу доручили слідчому Красіліч Ю.О., якого раніше вже звільняли з правоохоронних органів за отримання хабаря, але за той же хабар і поновили. Пан слідчий одразу ж почав ставити розслідування псевдо злочину на комерційну основу, і прямо в приміщенні свого службового кабінету передав підозрюваному «привіт» з прокуратури району та оголосив суму в розмірі 10 000 гривень, яку потрібно надати, щоб владнати справу. В цьому ж кабінеті псевдо потерпіла в екзальтаційному припадку також почала вимагати ті ж 10 000 гривень, «… даёшь деньги, забираю заявление!».

Головну роль в доказовій базі вчиненого псевдо злочину є свідчення псевдо свідка громадянина Яковенко Ю.М., про якого мова, під час перевірки першої заяви – охоронця Ракуленко Г.Ф.,  взагалі не йшла, бо його не існувало. Хоча весь доказ основується саме  на його неправдивих показах, які не стикуються з показами жінки-охоронця.  Але суд Кіровоградського району в складі головуючого судді Квітки О.О. чомусь не звертає уваги на цей факт, і вперто вважає доказами: «шишку», начебто отриманою потерпілою від удару якоїсь поліуретанової тарілки з грошима; чеки за оплату псевдо лікування на суму 5000 гривень, з яких 3500 гривень датовані ще до інциденту і відносяться до лікування остеохондрозу, а не «шишки»; покази лжесвідка.

Висновки судово медичної експертизи № 1765 чітко вказують, що будь-яких ознак, які вказували б на удушення  жінки-охоронця відсутні, а встановлений медичним закладом діагноз ЗЧМТ (струс головного мозку) не підтверджується об’єктивною неврологічною симптоматикою. Що вказує на неправдивість свідчень «потерпілої». Стосовно тілесних ушкоджень - «шишки» (синця в правій скроневій ділянці з садном, згідно висновків експерта СМЕ), отриманих «потерпілою» в наслідок кидання тарілки, проливає світло протокол огляду місця події (07-30-07-50, 31.08.2012), складений слідчим СВ Кіровоградського РВ УМВС в області Вашеці А.О., яким в приміщенні охоронця не зафіксовано жодних тарілок, якими можливо було нанести тілесні ушкодження «потерпілій».

Намагаючись виявити причину такої упередженості до справи Мазура О., автор провів власне розслідування та встановив, суддя Квітка О.О., на час оголошення вироку суду мав вік 26 років, мав малий практичний досвід в суддівській професії та малий життєвий досвід. Батько Квітки О.О.тривалий час працював головою суду міста Олександрія Кіровоградської області тому й пристрої сина на прибуткове місце. Молодий суддя працюючи в колективі районного суду з більш досвідченим працівником - суддею  Сарапом Миколою Борисовичем, постійного в нього консультувався, набирався професійного досвіду та знаходився під його впливом. І саме Сарап М.Б. попросив Квітку О.О. трохи «припугнути» «зухвалого злочинця» Мазура О. 

Після таких прохань та рекомендацій «досвідченого наставника» суддя Квітка О.О. так увійшов у роль «залякувача», що призначив громадянину Мазуру О. покарання у вигляді п’яти місяців арешту. Не враховуюче такі обставини, як малолітня дитина та восьмимісячна вагітність жінки і її пре пологовий стан.

Напрошується ганебне питання, а як би Мазур заплатив хабаря 10000 гривень в якості «привіта» з прокуратури, то тоді прокурор Дьолога В.В., який на суді представляв державне обвинувачення не заперечував би стосовно більш м’якого покарання для обвинуваченого? А діючий на той час прокурор Кіровоградського району укріпив би дружбу з суддею цього ж району, Сарапом М.Б.?

Жінка осудженого Мазура О. від стресу, отриманого по причині незаконного осудження її чоловіка, змушена була народжувати дитину не самостійно, природнім шляхом, а за допомогою хірургічного втручання, що ставило під загрозу  життя дитини та здоров’я породілля.   

З метою відміни незаконного вироку суду першої інстанції, Мазур О. почав звертатися до судів вищих інстанцій та вищого спеціалізованого суду. Коли в прокуратуру району прийшло повідомлення що вищий спеіалізований суд прийняв апеляцію громадянина Мазур О. до касаційного провадження, прокурор Кіровоградського району та його підлеглий Дьолога В.В., які вже пішли на підвищення і на даний час працюють в прокуратурі області, зрозуміли, що «замовлення» судді Сарапа М.Б. може коштувати їм не тільки кар’єри, а й свободи, та почали вживати незаконних заходів щодо переведення арештованого Мазура О. із слідчого ізолятора до виправної установи суворого чи загального режиму. Заздалегідь знаючи, що діючі та колишні працівники правоохоронних органів повинні відбувати покарання лише в спеціалізованих виправних установах, прокурори навмисно наражали життя колишнього правоохоронця на небезпеку.

Суддя Кіровоградського району Сарап М.Б. розуміючи, що суд вищої інстанції може відмінити (скасувати) рішення суду первинної інстанції, та з метою підстрахуватися від неприємностей, звернувся до голови апеляційного суду із проханням не змінювати вирок суду, який був винесений на його замовлення.  Перемовини тривали дуже довго, і судячи по рішенню апеляційного суду, консенсус був досягнений.

Підводячи підсумок цієї сумної історії можливо зробити висновок, що  суддя Сарап М.Б., суддя Квітка О.О., прокурор прокуратури Кіровоградського району Дьолога В.В., за підтримки колишнього прокурора Кіровоградського району, в злочинній корупційній змові незаконно, «замовно»  осудили та піддали  арешту громадянина Мазура О., який відбув своє покарання «від дзвінка до дзвінка», без жодної передачі з волі, та без жодного побачення, ледве не лишившись жінки з ненародженою дитиною, та ледве не потрапивши до зони з реальними злочинцями.

         Якщо  суддя за ради якихось 10 000 гривень для своєї родички, нехтує долями та життями громадян міста, то які ж моральні якості в такої людини? Невже суддя з часом роботи починає користуватися таким ганебним принципом, якщо ти суддя, то чи є ти богом? Ганьба!

         Тобто суд перетворюється в машину по вижиманню коштів з громадян та «дах» для тіньового бізнесу.

         Автор не є великим знавцем в юриспруденції, тому просить вибачення за неточності, і сподівається, що нова влада, за яку голосував народ що складається з: Мазурів, Петренків, Коваленків, тощо, буде більш чутливою та толерантною  до громадян держави.

        Сергій Іваненко.  

 Тарасова правда     


Теги статьи: СарапаКвиткаМазурЯнукович

Дата и время 09 августа 2014 г., 10:29     Просмотры Просмотров: 7164
Комментарии Комментарии: 0


Похожие статьи

Зеленский ввел в действие решение СНБО о санкциях против Януковича, Азарова и других экс-чиновников
Зеленский в отношениях с Западом пошел по граблям Януковича и Порошенко
Заседание СНБО: СМИ узнали подробности по повестке дня на 2 апреля

Санкции как дешевый пиар
Чем Януковичу и Зеленскому так полюбился Татаров — нардеп
Суд снял арест с дома сожительницы Януковича Полежай

Колишній соратник Януковича «кришував» незаконну торгівлю дорогоцінним камінням
СНБО помогает дерибанить недра и не трогает компании Порошенко, ставшего партнером Зеленского — нардеп
Дело о Харьковских соглашениях может уйти в пароходный гудок

Харьковские соглашения: накажут ли Ахметова и других депутатов за государственную измену
Коли вирішувалася доля Харківських угод Зеленський виступав перед Януковичем і Медведєвим, – Ар’єв
Казанский: Беглые регионалы в России уже совсем осатанели от ненависти к Украине

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Начнет ли Россия полномасштабную войну с Украиной в ближайшее время?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.120651