АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -10°C
Харьков: -9°C
Днепр: -3°C
Одесса: 1°C
Чернигов: -12°C
Сумы: -12°C
Львов: -8°C
Ужгород: -3°C
Луцк: -9°C
Ровно: -9°C

Чи законні мурали на столичних будинках, - ексклюзив

Чи законні мурали на столичних будинках, - ексклюзив
Чи законні мурали на столичних будинках, - ексклюзив

Останнім часом столицю заполонили яскраві сюжетні малюнки на стінах багатоповерхівок — так художники борються із буденністю та сірістю міських вулиць. Справді — з картинами на стінах будинки зі звичайних перевтілюються на казкові.

Проте відкритим залишається питання законності таких малюнків — чи регулюється право на фарбування будинків у якраві фарби ніхто не знає.

Відтак, цього разу портал Domik.ua з’ясував у міської влади, чи законодавчо дозволяється прикрашати багатоповерхівки муралами.

В ексклюзивному коментарі спеціалісти Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради заявили, що розміщення кондиціонеру або муралу на фасаді будинку регулюється балансоутримувачем будинків.

«У Києві діють певні норми і правила щодо виконання фасадних, рекламних, монументальних та інших художньо-оформлювальних робіт з опорядження зовнішнього міського середовища. У місті Києві існує Порядок, затверджений рішенням Київської міської ради від 27 листопада 2003 року № 220/1094 «Про затвердження Порядку утримання, ремонту, реконструкції реставрації фасадів будинків та споруд на території міста Києва» (із змінами і доповненнями), який є складовою частиною Правил благоустрою міста Києва», - вказано у коментарі Департаменту містобудування.

Також у відомстві наголошують, що будь-які зміни у вирішенні фасадів, включаючи зміну опорядження, колористичного рішення, розміщення реклами, елементів інформаційно-комунікаційних систем та технологічного обладнання обов’язково вносяться до архівного примірника паспорта на підставі відповідним чином погодженої проектно-дозвільної документації.

Мурали можуть бути дозволені як елемент прикраси будинку, але лише у випадку погодження балансоутримувачем та з урахуванням думки власників квартир.

Источник: domik.ua

 


Теги статьи: муралКиев

Дата и время 25 июня 2016 г., 15:39     Просмотры Просмотров: 1626
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Прикручивали ли вы газ согласно флешмоба «#прикрути»?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.080352