АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 0°C
Харьков: 6°C
Днепр: 7°C
Одесса: 6°C
Чернигов: 0°C
Сумы: 4°C
Львов: 2°C
Ужгород: 3°C
Луцк: 1°C
Ровно: 1°C

Бійцю 128 бригади, який виховує 5 дітей, загрожує в’язниця за «самовільне залишення частини»

Бійцю 128 бригади, який виховує 5 дітей, загрожує в’язниця за «самовільне залишення частини»
Бійцю 128 бригади, який виховує 5 дітей, загрожує в’язниця за «самовільне залишення частини»

Загалом по бійцях, які героїчно тримали оборону в Дебальцево, є понад 200 аналогічних справ, які передали для розслідування у військову прокуратуру Ужгородського гарнізону.

Як стало відомо Mukachevo.net з особистої справи бійця, 36-річний Ігор К. з Рівненщини був мобілізований до 128-ї бригади у 2014 році. Формально – як доброволець, адже як батько 5-х дітей його не мали права забирати до армії. Але воєнкому потрібні були показники, а боєць мав проблеми із законом: він не платив жінці аліменти на дітей офіційно, а допомагав їм безпосередньо, оскільки дружина витрачала кошти на наркотики та алкоголь. Сам же боєць у мирний час ремонтував холодильники.

Під час виходу з Дебальцева Ігор отримав глибоку контузію. Боєць втратив свідомість і прийшов до тями тільки вже у районній лікарні на Рівненщині.

Їхній батальйон, як і чимало інших, виходили самотужки, через заміновану місцевість. Після лікування та реабілітації, боєць не з’явився у розпорядження бригади – і відразу ж потрапив у список тих, хто «самовільно залишив частину», а це стаття 407 Кримінального Кодексу, частина 4, яка передбачає до 10 років в’язниці.

Інша справа за аналогічною статтею ККУ – проти 19-річного закарпатського сироти, якого військова прокуратура навіть у розшук оголосила.

У багатьох випадках такі справи відкриваються через халатність військового командування: до прикладу, чимало випадків, коли поранений боєць після лікування у шпиталі з незрозумілих причин не проходить ВЛК (військово-лікарську комісію), його відпускають додому без інформації про те, що робити далі, а військове керівництво відразу ж включає у список тих, хто не з’явився у розпорядження військової частини.

У військовій прокуратурі Ужгородського гарнізону розповіли, що по одній з таких справ, до них з’явився боєць, який втратив ногу під час бойових. Тобто людина, яка з очевидних причин не може далі продовжувати військову службу і точно не може бути відправлена в АТО, була подана у списку тих, хто ухиляється від військового обов’язку, і аби не мати проблем із законом бійцю довелося з самого початку проходити усі експертизи та виходжувати папірці.

Подібних справ по 128 бригаді передали до військової прокуратури Ужгородського гарнізону понад 200. Там визнають, що формальні ознаки злочину по всіх цих справах є, але наполягають, що складу злочину в таких випадках нема, бо не уявляють, як бійцям, які тримали оборону під Дебальцевом, українські суди винесуть бодай умовний термін, адже це суперечить здоровому глузду.

Mukachevo.net

Теги статьи: Бойцы АТО128 бригада

Дата и время 27 июня 2016 г., 09:54     Просмотры Просмотров: 1762
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

На чьей вы стороне в событиях под Радой?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.0865