АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -7°C
Харьков: -4°C
Днепр: -3°C
Одесса: 0°C
Чернигов: -4°C
Сумы: -4°C
Львов: -2°C
Ужгород: 0°C
Луцк: -2°C
Ровно: -3°C

Люди Черновецького і госпіталь Майдану

Люди Черновецького і госпіталь Майдану
Люди Черновецького і госпіталь Майдану

Лікарня, де під час Майдану був госпіталь, залишилась в руках Супруненків через «забудькуватість» київського прокурора

У п’ятницю у соцмережах і деяких ЗМІ прокотилась інформація про рейдерське захоплення комунального приміщення на вул. Трьохсвятительській, 7-А, де під час зимових подій розташовувався госпіталь Майдану. Активісти стверджують, що відібрати у міста будинок ще з 2010 року намагається ТОВ «Тріденс», що належить сімейству Супруненків.

У відповідь вже з’явилися коментарі представників фірми, які заявили, що приміщення їм належить законно, майданівців вони пустили самі, а тепер просто намагаються повернутися на робочі місця.

Покопавшись у реєстрі судових рішень, «Наші Гроші» з’ясували, що будинок і справді належить вказаній фірмі. Остаточно «Тріденс» закріпив за собою право власності на приміщення лише торік. Тільки-от цього цілком могло не статись, якби не заступник київського прокурора. Ну, і судді допомогли.

Будинок площею 1370 кв м на вул. Трьохсвятительській, 7-А  продали через аукціон ще у грудні 2009 року.  За 5,79 млн грн. фірмі «Профі Блінкер». Наступного року та перепродала будинок «Тріденсу» майже за ті самі гроші.

Ми не знаємо, як проходив саме цей аукціон. Цілком можливо подібно до інших аукціонів часів Черновецького.

Скажімо, оголошення про торги, на яких сімейство Супруненків купило ВАТ «Київхімволокно», друкувалось у «популярних» газетах «Резонанс інфо» та «Дивіденди». Ну, і не за 75 днів до аукціону, а за 32 дні. Тобто участь взяли тільки ті, хто знав.

Цілком можливо, що й цей аукціон проходив так само малолюдно. У кожному випадку будівлю продали майже за стартовою ціною.

До речі, продаж «Київхімволокна» суд визнав незаконним. Головним чином через те, що його продавали як об’єкт групи «А» (невеликі держпідприємства), а мали б -  як групи «Г» (займає монопольне становище на ринку і має стратегічне значення для економіки).

Подібна халепа сталась і з  Трьохсвятительською. У зв’язку з тим, що тут знаходились амбулаторія Центральної районної поліклініки Шевченківського району та кабінет довіри Київського міського центру профілактики та боротьби зі Снідом – вона мала бути віднесена до групи «Ж», і приватизовувати будинок треба було без зміни профілю.

І все ж Головне управління комунальної власності Києва епохи Черновецького продало його як об’єкт групи «А». Що випадково дуже допомогло оточенню Черновецького, яке врешті й придбало будинок.

Потім, щоправда, у «молодої команди» з’явились проблеми – серйозні хлопці з Донецька почали відбирати нажите непосильною працею. Відобразилось це і на проданій лікарні.

У липні 2011 року заступник прокурора Києва, представляючи інтереси Київради, оскаржив продаж. Суди перших двох інстанцій визнали його незаконним і зобов’язали фірму «Тріденс» повернути будинок у комунальну власність. Та Вищий госпсуд ці рішення скасував і відправив справу на новий розгляд.

При новому розгляді суди перших двох інстанцій вже відмовилися стати на бік київської громади.

Варто, напевно, нагадати, що саме тоді кампанія проти Черновецького стала незбагненним чином вщухати. Можливо, судді відчули тренд, – сказати важко. Точно можна лише твердити лише одне: доводячи, що лікарня не належить до групи «Ж», судді показали неабияку винахідливість. 

По-перше, сказали судді – не доведено, що об’єкт був збудований з метою розміщення закладу охорони здоров’я.

По-друге, – після проведення аукціону лікарів змусили звідти з’їхати. І одразу ці приміщення стали просто приміщеннями. Не можемо не зацитувати фразу із рішення. Вона блискуча:  «ототожнення поняття заклад охорони здоров’я та нежитлові приміщення, в яких розміщувалась амбулаторія та кабінет довіри відповідного закладу охорони здоров’я, є необґрунтованим».

А крім того, високий суд повідомив, що проблеми продавця не мають відбиватись на покупцеві, бо у нас – закон, а приватна власність священна. Дивно, чому цим постулатом не скористався не менш високий суд, який відбирав у Супруненків «Хімволокно».

Ну, але не будемо про людей в мантіях. Вони згідно з чинним законодавством, «мають право на помилку». Для того, щоб ці помилки виправляла вища інстанція. Можливо, вона б і виправила.

Тільки-от строк подання касаційної скарги на постанову апеляційного суду заступник столичного прокурора пропустив. Поновити цей строк ВГСУ відмовився.

Ну, і два слова про тих, хто виявився переможцем.

ТОВ «Профі Блінкер», засновником і директором якого був Олександр Силяєв, у травні цього року ліквідували.

ТОВ «Тріденс» у червні 2009 року заснували ТОВ «Юридичний центр «Еквітас» і ТОВ «Паладіс», засновниками яких зараз є екс-нардеп від Партії регіонів, нинішній депутат Київради Олександр Супруненко, кіпрські компанії «Асупера Пропертіс Лімітед» і «Лагма Проерті Менеджмент Лімітед» та лондонська компанія «Голденберг Ассетс Лтд». Зараз єдиним засновником фірми «Тріденс» значиться компанія «Голденберг Ассетс Лтд».

Раніше разом із Олександром Супруненком до складу засновників «Еквітасу» і «Паладіса» входив його брат, екс-депутат Київради, екс-зять мера Києва Леоніда Черновецького Вячеслав Супруненко, який у 2011 році був  оголошений в міжнародний розшук.

Зауважимо, що Управління комунальної власності на час продажу будівель на Трьохсвятительській очолював давній друг Вячеслава Супруненка Анатолій Чуб, який, за даними ЗМІ, одружений із сестрою Черновецького.

Шкода, що в судових ріщеннях не вказане прізвище забудькуватого прокурора. Ми б із задоволенням його опублікували. Бо немає сумнівів, що чоловік і далі трудиться на правоохоронній ниві. Ниві, яка дає непоганий врожай.

Ірина Шарпінська, «Наші Гроші»


Теги статьи: ЧерновецькийЧерновецкийСупруненкоТОВ Триденс

Дата и время 11 августа 2014 г., 22:40     Просмотры Просмотров: 2910
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
15 декабря 2018 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы введение военного положения?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.599483