АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -3°C
Харьков: -1°C
Днепр: 0°C
Одесса: 2°C
Чернигов: -3°C
Сумы: -1°C
Львов: -1°C
Ужгород: 2°C
Луцк: 0°C
Ровно: -1°C

Порошенко зробив оточенню прозорий натяк, – Карасьов

Порошенко зробив оточенню прозорий натяк, – Карасьов
Порошенко зробив оточенню прозорий натяк, – Карасьов

Заява Ігора Гриніва про наміри президента готуватись до другого строку правління свідчить про страхи Банкової перед розколом чиновницького апарату.

Український політолог, політтехнолог і аналітик Вадим Карасьов розповів ІНФОРМАТОРу перспективи майбутніх перегонів.

“Учорашня заява – це стандартна політ-технологія, коли діючий президент або його команда завчасно заявляють про наміри йти на другий строк правління. Це робиться для того, щоб чиновницька вертикаль, усі, хто входить до політико-адміністративної президентської команди, не шукали собі нового лідера. В такий спосіб їхні зусилля зосереджуються на роботі на вибори, та виробляють внутрішньокомандну солідарність, і ставлять їх перед фактом, що для усіх настала колективна відповідальність за результат. Так часто відбувалося, коли затягували з процесом висунення президента на другий термін, багато чиновників і політиків починали шукати собі нового лідера, або вирощували його, для того, щоб продовжити своє політичне життя за інших часів.

Що дивно, – це оголошення зробили зарано – пройшло лише два роки президентства. У більшості подібні заяви робляться десь за рік до кінця строку. Це викликає здивування. Сьогодні владі потрібно говорити про результати, а не вибори. Владою не виконано багато передвиборчих обіцянок, не виконанні завдання діючої влади, а ми вже обговорюємо про новий президентський термін. Це викликає у людей роздратування. З політ-технологічної точки зору мені здається це не зовсім правильним. Також хотілося б, щоб оголошення про другий термін оголошували не найближчі радники президента, а було побажанням народу. Як Савченко сказала – “захоче народ, щоб я була президентом – буду президентом”. Потрібно було б додати цей фактор. Я переконаний, що зараз потрібно говорити про виконання обіцянок під час передвиборчої кампанії, зроблені обіцянки на посаді президента, і якщо люди захочуть, щоб він був президентом – тоді він мав би право балотуватися. Але у Гриніва цього не прозвучало”, – повідомив експерт.

“Індекс оцінки діяльності зараз знаходиться у велетенському мінусі. Очевидно, що антирейтинги президента підштовхнули Гриніва зробити такі заяви про другий термін президента. Також у цьому значну роль відіграли такі нюанси президентського правління: Кравчук не відбув повного строку до кінця, Кучма з великими проблемами добув другий термін – його знівелювали справою Гонгадзе, акцією “Україна без Кучми”, Помаранчевою революцією. Ющенко насилу відбув до кінця один термін. Янукович не добув до кінця – втік. Порошенко ж оголосив, що збирається на другий термін всупереч усім антирейтингам. Його наразі “відбілюють” за допомогою антикорупційної кампанії. Як бачимо, щодня когось затримують, судять. Я впевнений, що ця кампанія має політико-передвиборчий підтекст, щоб зламати цю негативну тенденцію зростання недовіри до президентської команди. Успіхів у економіці немає, ситуація на Донбасі “зависла”. І позитивних зрушень тут не прогнозується, щоб виставити це як аргумент для перемоги на резидентських виборах. А от боротьба з корупцією має ще один підтекст. У такий спосіб можна прибирати конкурентів, “підмазати” їхні рейтинги, і у такий спосіб прибирати дотичних до фігурантів гучних справ”, – вважає Вадим Карасьов.

“Команда президента ормує нову інформаційну кампанію. Те, що у соцмережах розпощують інформацію про невиконані обіцянки, нові деталі “панамагейту” – неважливо. Банкова на зміну їм підготувала “замінники”. Яскравим прикладом тут є історія з “амбарною книгою” партії регіонів. Я не думаю, що вона дасть велику судову перспективу, але свою роль вона відіграла – відволікла увагу великих верств населення на попередню владу і її корупцію. По друге, наразі виборці не сидять у фейсбуці та соцмережах. У більшості, у них дуже коротка політична пам’ять. За понад два роки вони забули всі обіцянки влади, і що наобіцяв президент. Зараз вони живуть актуальними подіями. Зараз, наприклад, справою Онищенка і майбутніми справами. А така антикорупційна картинка буде зроблена. Тобто, влада зараз орієнтується виключно на тих, хто дає голоси – на споживачів інформації з телебачення. Ставка зроблена на пересічних громадян – “рядову піхоту виборів” – працівників з глибинки. Такі люди з ранку до вечора працюють на полях, і не сидять у соцмережах. Усю інформацію вони черпають  з телевізора та небагатьох газет”, – запевняє політолог.

“Усе близьке оточення президента опинились також у мінусових рейтингах – Кононенко, Шокін, Гройсман та інші. Я переконаний, що несистемних політиків – співаків, учасників АТО, не будуть заводити у велику політику. У першу чергу, людей творчих, які не звикли працювати у політиці. Більше того, як тільки вони зайдуть працювати у системну політику, вони стануть такими ж. існують дві крайнощі – сліпа довіра до влади (в тоталітарному і патерналістському суспільствах), і суспільство недовіри до влади, затверджене у нас. Неважливо – гарна, чи погана влада прийде, – населення швидко розчаровується у них. Тому, потрібно, щоб альтернатива формувалася в політиці. Потрібно, щоб альтернативою ставали не співаки і воїни, а політики альтернативні. Це є проблема для України. У широких верствах сформувалося тотальне розчарування професійними політиками. Тому населення шукає альтернативу системним політикам першими, хто потрапить у поле зору. Савченко і Вакарчук тут слугують яскравим прикладом. Не думаю, що Порошенко може піти на такий крок для зміни оточення. Але уряд він може змінити, або призначити нового прем’єра. Тобто Гройсмана з часом можуть замінити на іншу кандидатуру, але це буде обставлено як свого роду “заклання” під якусь важливу подію. Але поки не зрозуміло, кого першим вирішать перезавантажити – парламент, чи Уряд. На зміну Гройсману, на мою думку, можуть поставити Ложкіна, або Ковальчука, може бути і Яресько. Але така заміна відбудеться такою фігурою, яка на той час стане символічною і впливовою в значному сегменті виборців. Така фігура повинна дати надію на перемогу у другій виборчій кампанії”, – підсумував Вадим Карасьов.

Нагадаємо, учора лідер парламентської фракції БПП Ігор Гринів заявив, що чинний президент Петро Порошенко піде на другий термін.

informator.news


Теги статьи: ПорошенкоКарасев ВадимГрынив Игорь

Дата и время 02 июля 2016 г., 12:47     Просмотры Просмотров: 2895
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Небоженко: Порошенко дожимает "Народный фронт"
Виктор Трепак: Украина — заложник олигархов, главный олигарх — Порошенко
"Ответ будет жестким": у Порошенко прокомментировали угрозы РФ закрыть Азовское море

Порошенко призвал представителей США и Европарламента усилить санкции против России
Семья Маккейна одобрила переименование улицы Кудри в честь американского сенатора
Порошенко дал добро на миллиардный кредит от ЕС

«Большая сделка!»: стало известно, как Яценюк шантажирует Порошенко
"У военных пропадает мотивация". Волонтер раскритиковал Порошенко за "газовую храбрость"
Почему команда Порошенко должна исчезнуть — политтехнолог

Священники Винницы выступили против митрополита Симеона, не поддержавшего решения собора УПЦ. Документ
У Порошенко жестко поставили на место Путина
«Петро дал добро!»: в сети оценили указание Порошенко дать тепло в Смеле

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Уйдет ли Луценко в отставку?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.78329