АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -2°C
Харьков: 0°C
Днепр: -2°C
Одесса: 0°C
Чернигов: -3°C
Сумы: -1°C
Львов: -1°C
Ужгород: 4°C
Луцк: -2°C
Ровно: -2°C

Савченко: "Батя" не був моїм командиром

Савченко: "Батя" не був моїм командиром
Савченко: "Батя" не був моїм командиром

Нардеп від "Батьківщини" Надія Савченко переконана, що цивільний суд не повинен розглядати злочини, вчинені військовослужовцями в умовах війни.

Про це вона заявила в ефірі "112 каналу" в суботу, коментуючи справу екс-начальника штабу батальйону "Айдар" Валентина Лихоліта (позивний "Батя").

Савченко зазначила, що в Україні зараз багато схожих випадків, і вона намагається знайти вирішення цього питання "законними методами".

"Бажано, щоб це був, звичайно, спецсуд, військовий трибунал. Тому що не можна розглядати справи, які відбувалися в зоні АТО… як кримінальні суди. Є військові злочини, є цивільні злочини. Людина могла, наприклад, вчинити і той, і той, але це два різних суди. Не може взяти просто цивільний суд і розглядати те, що було зроблено… (в умовах війни)", - сказала нардеп.

Як приклад вона навела забраний в умовах війни приватний транспорт.

"Коли стається війна, розширюється статут, то всі машини, які потрібні на захист країни, армія може забрати. Тобто може прийти в двір, показати посвідчення командир, сказати, для чого це потрібно. Таке практикувалося і практикується в кожній війні. Можна забрати трактор для того, щоб викопати окоп, ще щось. А потім подається: "У мене вкрали машину", - сказала Савченко.

Відповідаючи на питання, чи міг би такі справи вирішувати суд присяжних, Савченко сказала: "Я за суд присяжних в Україні, і не тільки в політичних випадках, а взагалі на базовій основі проекту судової реформи".

Однак, за її словами, створення суду присяжних можливе в довгостроковій перспективі, а рішення треба шукати вже зараз.

Савченко також заявила, що Валентин Лихоліт не був її офіційним командиром.

"Командир у мене був і залишався той, що командував авіабригадою міста Броди. Я не була офіційно переведена в батальйон "Айдар". Я знаходилася там в час своєї відпустки як доброволець. Тому ні полковник Мельничук, ні Валентин Лихоліт не були моїми офіційними командирами", - сказала вона.

Савченко зазначила, що якби була переведена в цей батальйон, скоріш за все, Лихоліт був би її командиром.

"Але коли все це було організовано спочатку на добровольчих засадах… Не можна сказати, що хтось мені віддавав накази. Скоріш за все, у нас було взаєморозуміння, домовленість, ми діяли заради того, щоб зупинити війну, щоб не пустити далі, щоб витіснити ворога з кордону і звільнити міста", - сказала Савченко.

Як повідомлялося, у суботу генпрокурор Юрій Луценко заявив, що Верховна Рада має прийняти рішення про звільнення від відповідальності військових, які у воєнних умовах порушували Кримінальний Кодекс мирного часу.

Катерина Тищенко, УП


Теги статьи: Лыхолит ВалентинЛихолит ВалентинНадежда Савченко

Дата и время 03 июля 2016 г., 15:37     Просмотры Просмотров: 1681
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Что делать с «евробляхами»?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.068433