АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -10°C
Харьков: -10°C
Днепр: -10°C
Одесса: -2°C
Чернигов: -9°C
Сумы: -10°C
Львов: -6°C
Ужгород: -3°C
Луцк: -6°C
Ровно: -6°C

НБУ наклав штраф на банк "Форвард" через ризикову діяльність

НБУ наклав штраф на банк "Форвард" через ризикову діяльність
НБУ наклав штраф на банк "Форвард" через ризикову діяльність

Згідно з ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 22.06.2016, банк «Форвард» подав позов до НБУ, в якому просить скасувати рішення Нацбанку від 21 січня 2016 року №26 про накладення штрафу на банк «Форвард» за здійснення ризикової діяльності та порушення нормативно-правових актів Національного банку.

Про яку саме ризикову діяльність та які саме порушення йдеться, в документі не уточнюється.

Нагадаємо, що банк «Форвард» (Forward Bank; до осені 2014 року називався «Русский стандарт») контролює російський алкогольний магнат Рустам Таріко, компанія якого нещодавно допустила дефолт (вона, до речі, фігурує в структурі власності банку «Форвард»).

Як писав Finbalance, збиток банку «Форвард» в 2015 року склав 153,2 млн грн. (у 2014 році було 222,4 млн грн). За підсумками І кварталу 2016 року його негативний фінрезультат становив 5,55 млн грн. (у І кварталі-2015 – 46,6 млн грн).

В аудиторському висновку ТОВ «Київаудит» до звітності банку «Форвард» за 2015 рік вказувалося на накопичення від’ємного «розриву» за термінами погашення короткострокових фінансових активів та зобов’язань у часовому інтервалі «на вимогу та не менше місяця» і «від 1 до 3 місяців» в сумі 290,25 млн грн. та 114,5 млн грн. станом на кінець дня 31.12.2015.

«Це свідчить про наявність дефіциту ліквідних коштів. Отже, банку слід розробити план дій, спрямованих на пошук найдешевших і найдоступніших джерел поповнення коротвих ліквідних коштів та усунення від’ємного розриву ліквідності. Разом з тим, нагромаджені в наступному періоді ліквідні кошти дозволяють перекрити від’ємний розрив ліквідності в цілому в періоді до одного року <…> В результаті виконаних аудиторських процедур встановлено, що кількість ризику ліквідності помірна, напрям ризику такий, що зростає, якість управління ризиком ліквідності потребує вдосконалення», - зазначається в документі

На думку аудитора, резерви сформовані банком для відшкодування можливих втрат за кредитними операціями в цілому відповідно до Міжнародних стандартів бухгалтерського обліку, «одна методологічна база щодо нарахування резервів за МСФЗ потребує вдосконалення в частині опису прийнятного забезпечення». При цьому величина кредитного ризику, розрахована у відповідності з нормативною базою НБУ, «є меншою за величину фактично нарахованого резерву на суму 8,3 млн грн».

«Враховуючи специфіку діяльності банку (споживче кредитування фізичних осіб) та подальше зубожіння населення України, можна припустити, що якість кредитного портфелю буде погіршуватися і в майбутньому», - констатував аудитор.

Відповідно до наведених даних, на кінець 2015 року із 1,44 млрд грн споживчих кредитів фізособам, які видав банк, 1,435 млрд грн були незабезпеченими позиками

finbalance.com.ua


Теги статьи: НБУФорвард Банк

Дата и время 04 июля 2016 г., 09:45     Просмотры Просмотров: 3951
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
19 января 2019 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.971016