АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -3°C
Харьков: -2°C
Днепр: -3°C
Одесса: 0°C
Чернигов: -4°C
Сумы: -2°C
Львов: -1°C
Ужгород: 3°C
Луцк: -2°C
Ровно: -3°C

Приватбанк боїться санкцій НБУ через технічний дефолт по кредитам рефінансування

Приватбанк боїться санкцій НБУ через технічний дефолт по кредитам рефінансування
Приватбанк боїться санкцій НБУ через технічний дефолт по кредитам рефінансування

У консолідованій звітності за 2015 рік Приватбанк зізнався, що в 2015 році порушив умови по кредитам рефінансування, отриманих від НБУ.

Згідно з документом, в лютому-березні 2016 року НБУ підписав план реструктуризації боргу Приватбанку по кредитам рефінансування, відповідно до умов якого починаючи з березня банк гасив щомісяця по 650 млн грн. За підсумками ж січня-червня платежі по відсоткам та основній сумі борги склали 5,64 млрд грн. Як наголошується, всі розрахунки були проведені вчасно.

Водночас Приватбанк повідомив, що в квітні поточного року уклав з НБУ додаткові угоди про відкладення до серпня 2017 року платежів по рефінансуванню на 6,577 млрд грн з початковим терміном погашення в лютому й березні 2015 року. Окремо банк відзначив, що станом на кінець грудня НБУ в односторонньому порядку не стягував прострочені платежі з кореспондентського рахунку та не застосував заходи впливу. Разом з тим у звіті констатується, що «існує невизначеність в тому, чи не будуть застосовані такі заходи Нацбанком у майбутньому».

Як зауважив Приватбанк, програма реструктуризації його боргів перед НБУ передбачає в т.ч. збільшення статутного капіталу, поступове зменшення частки інсайдерських кредитів, а також надання додаткового забезпечення під рефінансування. При цьому І. Коломойський підтвердив особисту поруку по кредитам рефінансування та в частині докапіталізації Приватбанку. До речі, відповідно до звіту Приватбанку, збори його акціонерів розглянуть питання про конвертацію залученого в червні 2015 року субборгу на 80 млн дол. у статутний капітал.

У 2015 році борг Приватбанку перед НБУ збільшився до 27,08 млрд грн. з 18,36 млрд грн. Станом на кінець 2015 року 11,46% акцій Приватбанку були в заставі НБУ по кредитам рефінансування (на кінець 2014 року – 13,46%), йдеться в звітності.

Довідково

Нагадаємо, в червні глава правління Приватбанку Олександр Дубілет в коментарі для журналістів стверджував, що ця фінустанова не потребує докапіталізації, натомість є потреба "в проведенні узгодженої з Національним банком політики, пов`язаної з дозабезпечення низки кредитів". "Питання капіталізації у нас вирішене", - запевняв О Дубілет.

У жовтні Олександр Дубілет у коментарі для Finbalance зазначав, що Нацбанк вимагає докапіталізацію фінустанови на 8 млрд грн. Причому топ-менеджер підкреслював, що банк не згодний з такою оцінкою і веде дискусії з Нацбанком з цього приводу. Ще більше інтриги в грудні додав один з бенефіціарів Приватбанку – Ігор Коломойський. В епатажному інтерв’ю для видання Politico (яке однак згодом він спростовував) І. Коломойський зазначив, що глава НБУ Валерія Гонтарева в один день вимагає від Приватбанку докапіталізацію на 15 млрд грн., а в інший день – на 128 млрд грн...

Очевидно, що такий широкий діапазон в оцінках докапіталізації зумовлений невизначеністю, скільки насправді інсайдерських кредитів на балансі Приватбанку (до чого зрештою підв’язане й питання низьких резервів).

Глава НБУ Валерія Гонтарева стверджувала, що НБУ застосував таку ж програму реструктуризації кредитів рефінансування для Приватбанку, як і для інших банків. Ще вона запевняла, що Банкова не тисне на НБУ щодо роботи з Приватбанком.

finbalance.com.ua


Теги статьи: НБУрефинансирование банковприват банкПриватбанк

Дата и время 04 июля 2016 г., 11:24     Просмотры Просмотров: 5337
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Даже при Януковиче не было такого желания тотально контролировать медиа, - Коломойский
Коломойский заговорил, хотя намекает что знает больше
Главное за ночь: обман с ростом зарплат и шесть жертв морозов в Украине

Киберполиция поймала аферистов, которым удалось обмануть Приватбанк на 5 миллионов при помощи "вечной" купюры в 500 гривен
Платежная компания TYME подала иск против НБУ
Полиция вернула банку в Ирпене 3 миллиона вместо 1,8

Полиция: сумма украденных у инкассаторов денег оказалась почти вдвое больше
Грабители инкассаторов в Ирпене оказались членами ГО «Народне судочинство»
Полиция: У инкассаторов в Ирпене было украдено 3 млн гривен, а не 1,8 млн, как сообщалось ранее

Жеваго заблокировал попытки НБУ отсудить Белоцерковскую ТЭЦ
Ограбление инкассаторов в Ирпене: в сети показали фото автомобиля преступников
Появились новые подробности дерзкого ограбления инкассаторов в Ирпене

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Что делать с «евробляхами»?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.075532