АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 19°C
Харьков: 18°C
Днепр: 18°C
Одесса: 22°C
Чернигов: 19°C
Сумы: 19°C
Львов: 15°C
Ужгород: 18°C
Луцк: 17°C
Ровно: 17°C

УКБ в Чернігові «подарувало» забудовнику 17 тисяч доларів

УКБ в Чернігові «подарувало» забудовнику 17 тисяч доларів
УКБ в Чернігові «подарувало» забудовнику 17 тисяч доларів

На восьмій сесії Чернігівської міської ради одним з основних питань було затвердження звіту про виконання міського бюджету за I-ий квартал 2016 року.  При детальному вивченні текстової частини бюджетного питання виявились незрозумілі деталі.  

Зокрема, в тексті йдеться, що протягом звітного періоду міська скарбниця отримала 441 тис.грн “інших надходжень”. Показник першого кварталу перевиконано на 11.5% за рахунок того, що  ТОВ  «Житлобудсервіс»  перерахувало гроші на відшкодування витрат за проектні роботи, виконані у 2011 році в сумі 204 772 грн.

На звернення щодо пояснення причин такого багаторічного (5 років!!!)  боргу  міський голова Чернігова Владислав Атрошенко надав роз’яснення, які викликають ще більше питань, ніж дають відповідей.

Так зокрема, відповідно до п.2.2.1 інвестиційної угоди, укладеної 19 грудня 2007 року між  управлінням капітального будівництва Чернігівської міської ради та ТОВ «ЖИТЛОБУДСЕРВІС», управління зі спеціального рахунку коштів, отриманих за іншими джерелами власних надходжень,  профінансувало виготовлення  проектної документації (стадія проект-перший етап) з будівництва групи житлових будинків по пр-ту Перемоги,  119 в  Чернігові на 202 451 грн.   та відведення земельної ділянки – на 2321 грн. Всього на суму204 772 грн.

 

Згідно з угодою, ТОВ «Житлобудсервіс» зобов’язалося після введення об’єкта в експлуатацію відшкодувати витрати міського бюджету, перевівши гроші  на рахунок управління капітального будівництва Чернігівської міської ради.

Так і сталося – товариство на виконання зобов’язань 05 лютого 2016 року перерахувало кошти в сумі 204 772 грн. на рахунок УКБ.

Зважуючи «ціну грошей» і зокрема, суми в 204 тисячі гривень у 2011 та 2016 роках,  варто прив’язуватись, наприклад, до курсу долара в ці роки.

Курс долара, за даними НБУ, в 2011 році складав орієнтовно 798,99 грн за 100 дол. А в лютому 2016 року курс долара по НБУ був 25.8926 грн за один долар США.  

Виходить, що  міський бюджет Чернігова у 2011 році допоміг скандальному забудовнику ТОВ «Житлобудсервіс» на 25 628 USD, а  через п’ять років отримав назад 7908 USD.

Хто має покривати різницю збитків для бюджету в 17,7 тис.дол., не зрозуміло. Чи  колишній керівник управління капітального будівництва, чи колишній міський голова, а тепер депутат міськради Олександр Соколов?

Цікаво, що пункт 2.1.6 Інвестиційної угоди управління капітального будівництва з ТОВ «Житлобудсервісом» говорить, що фінансування проектних робіт також може бути доручене «Інвестору», тобто, «Житлобудсервісу».

Можна зрозуміти сприяння міської влади інвесторам у вигляді, наприклад, забезпечення доступу до мереж, спрощеної процедури з оформлення земельної ділянки і т.д.

Але те, що управління капітального будівництва Чернігівської міськради фактично підписало з забудовникам безвідсоткові кредити при курсі 5 грн. за 1 USD за рахунок міських платників податків – це, як мінімум, пахне безвідповідальним ставленням або й корупцією.

Коментар експерта.

Сергій Мокренюк, юрист:

“На мою думку, саме відсутність строків виконання зобов’язання по поверненню коштів в інвестиційній угоді є місцем, яке можна вважати порушенням. Адже строк – є істотною умовою цієї угоди. Оскільки згідно з законом, відсутність домовленості по істотних умовах може свідчити про “проблемність”, “незаконність”, в тому числі удаваність, а також  наявність шкоди для бюджету є досить очевидною,  то в діях осіб, що укладали інвестиційний договір від імені міськради, можуть вбачатися ознаки злочину – щонайменше халатність.

Але для остаточного висновку  слідчі мають дослідити деталі. 
 
Радив би написати повідомлення про кримінальне правопорушення. Формально ознаки злочину є. Що там відбувалося насправді, сказати важко”, – каже юрист. 

 

Ігор Андрійченко, депутат Чернігівської міської ради,

для “Ні корупції”.


Теги статьи: КоррупцияЖитлобудсервисУБКЧернигов

Дата и время 07 июля 2016 г., 22:46     Просмотры Просмотров: 1369
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Налоговый инспектор брал взятки бытовой техникой
Экс-член Исполкома ФФУ рассказал, как зарабатывают миллионы на футбольных «договорняках»
Порошенко и другие воры уже два года пребывают в ужасе — Соболев

Невянущие схемы: как “Киевзеленстрой“ тратит миллионы на озеленение
Организаторы договорных матчей в Украине зарабатывали ежегодно $5 млн на тотализаторе
Сергей Лещенко: “Их время уходит, а заложником их клептократии стала вся страна”

Украина потребует новой поддержки МВФ в ближайшие годы — «Голос Америки»
Эпоха Порошенко ознаменуется не только коррупцией, но временем утраченных возможностей – Лещенко
На взятке попался замдиректора Николаевского центра занятости

На кону миллионы: Казанский вскрыл подноготную "ряженого" гетмана Украины
Коломойский взял курс на полное политическое уничтожение Порошенко
Руководителя аппарата суда задержали на взятке в тысячу долларов

Комментарии:

comments powered by Disqus
24 мая 2018 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Что нужно сделать с Савченко?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.090877