АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 0°C
Харьков: 0°C
Днепр: 1°C
Одесса: 2°C
Чернигов: 0°C
Сумы: 0°C
Львов: 0°C
Ужгород: 1°C
Луцк: 0°C
Ровно: 0°C

На Харківщині чиновники хочуть вкрасти КХП

На Харківщині чиновники хочуть вкрасти КХП
На Харківщині чиновники хочуть вкрасти КХП

У зв’язку з нагнітанням ситуації в ЗМІ з приводу помилування головної бранки країни Інтернет знову заряснів порівняннями Янукович – Тимошенко. Віддаючи належне Юлії Володимирівні як лідеру партії і політику, експерти не шкодують негативних епітетів щодо її прем’єрства.

Як голові райдержадміністрації у 2005 – 2010 роках, мені випало працювати при прем’єрах Тимошенко, Янукович і знову Тимошенко. Тож викладу на розсуд читачів промовисту історію одного з підприємств Ізюмського району. Історію, яка, на жаль, не припиняється і досі.

Комбінат хлібопродуктів, що розташований в с. Капитолівка Ізюмського району, не спіткала доля більшості аналогічних підприємств тоді ще Державної акціонерної компанії «Хліб України». Левова частина комбікормових заводів країни «лягли» ще на початку 90-х. А цей завод не тільки вижив, а й щороку нарощував об’єми виробництва. «Якщо спасемо завод, він потім спасе усіх нас» — так говорили кадрові працівники. Своїм існуванням Ізюмський комбікормовий завод спростував усталену і дотепер тезу, що держава – це обов’язково неефективно. Утримувати більше двох сотень працюючих із середньомісячною заробітною платою в 4200 грн. (дані за 2009 рік), брати участь у фінансуванні соціальних проектів — чи багато таких підприємств на теренах сільських районів сьогодні? Майже щодня з новин ми чуємо, що ефективні державні підприємства потерпають від рейдерських атак тих, хто хоче зробити це своїм, приватним, не вкладаючи ні копійки коштів.

Так сталося і влітку 2009 року, коли птахофабрика з сусідньої Балаклійщини у дивний спосіб звинуватила Ізюмський комбікормовий у масовому отруєнні несучок. Дивним, бо про факт буцімто нанесення багатомільйонних збитків повідомили спочатку усі центральні телеканали країни, а вже потім були пред’явлені претензії до якості кормів. Блискавично, усього за три місяці, і харківські кухарі від Феміди не забарилися винести вироки судів, не беручи до уваги дані експертиз незалежних лабораторій.

Сплатити одномоментно біля 8 мільйонів гривень «нанесених збитків» приватній структурі означало зупинити завод, звільнити персонал, почати розпродувати ліквідні активи. Шукаючи порятунку, я звернулася до трьох народних депутатів України нашої Помаранчевої коаліції — Петра Ющенка, Валерія Камчатного, Миколи Катеринчука. Чому саме до них? Бо вони у рамках передвиборчих турів у 2006 – 2007 роках бували на Ізюмщині, зустрічалися з трудовими колективами. Тобто, я мала можливість звернутися без приймалень, використовуючи особисті зв’язки. Ющенко і Камчатний відповіли, що це не їхня компетенція. Якщо державне підприємство знищується у нечесний спосіб, хіба може НАРОДНИЙ депутат «відморозитися»?

Микола Катеринчук попросив якнайшвидше передати йому матеріали на захист позиції заводу для підготовки депутатського запиту до Уряду. За два дні за дорученням Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко на завод прибула комісія, що провела службове розслідування доказів обох сторін. Вищий господарський суд України, що відбувся у квітні 2008 року, зняв звинувачення з підприємства щодо випуску недоброякісної продукції. «Стирити» державне підприємство через ухвали «чесних і непідкупних» харківських судів не вдалося.

Минуло два роки… Задеклароване Президентом Януковичем реформування не оминуло і Ізюмський державний комбінат хлібопродуктів. У результаті акціонування заводу тепер уже у складі ПАТ «Державної продовольчо-зернової корпорації України» частка держави схудла зі 100% до 51%. Не забарилося пресловуте покращення – середньомісячна зарплата зменшилася удвічі, третина працівників звільнилася у пошуках кращої долі.

Невідомі широкому загалу акціонери меншості, яким сукупно належить 49% акцій, другий рік поспіль судяться з Капитолівським сільським головою, вимагаючи свідоцтво про (увага!) ПРИВАТНУ форму власності. Вгадайте з трьох разів, на чию сторону стануть тепер уже апеляційні адміністративні суди?

Чи стане підприємство, 51% акцій якого усе ще належить державі, приватним?

Я думаю, що це відбудеться відразу після того, як незалежних суддів виведуть з-під впливу Верховної Ради України.

Можна щодня в усіх ЗМІ паплюжити «папєрєдніков», та чи повірить усьому цьому пересічний працівник заводу, що буде миттєво викинутий за прохідну в результаті остаточної приватизації?

Депутат Ізюмської районної ради Любов Шамрай,

Главное


Теги статьи: ИзюмКХПХарьков

Дата и время 09 октября 2013 г., 00:00     Просмотры Просмотров: 2465
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы введение военного положения?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.243332