АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал

Рівненські сбушники займаються здирництвом та рекетом

Рівненські сбушники займаються здирництвом та рекетом
Рівненські сбушники займаються здирництвом та рекетом

Вадим Павлюк із 1991 року керує підприємством “Моріон”, що опікується однойменним ринком у Рівному. На початку літа відмовився платити внески до благодійного фонду Служби безпеки України “Щит Рівненщини”. Після того його підприємство почали перевіряти, за фактом зловживань порушили кримінальну справу


— На наше підприємство здійснюють рейдерський наліт. І до цього причетний заступник начальника обласного управління СБУ, — каже 60-річний Вадим ПАВЛЮК, директор підприємства “Моріон”. Воно опікується однойменним ринком у Рівному.

Вадим Степанович очолює фірму з 1991 року. Зараз вона забезпечує всі складові торгівлі. Останні 13 років орендує міський Будинок побуту на вул. Шевченка, 7.

— Якось у лютому мені подзвонив підполковник СБУ Сидорук чи Сидорчук, запропонував зустрітися, — розповідає Вадим Павлюк. — Мовляв, наше підприємство гарно заробляє, треба ділитися. Сказав щомісяця перераховувати їхній благодійній організації “Щит Рівненщини” суму, еквівалентну 2 тисячам доларів. Я погодився, бо СБУ — солідна організація. З 22 лютого по 31 травня перерахував їм 63 тисяч гривень. А потім подумав: “Такі гроші не зайві й нам. І яке відношення має СБУ до ринків?” Відмовився.

Що було після цього?

— Надійшов офіційний лист із підписом Олега Назарука, заступника начальника обласного СБУ, керівника відділу з боротьби з корупцією і організованою злочинністю. Він вимагав надати документи нашої діяльності. Я сумнівався у правомірності вимоги, але надав. Наступною до нас прийшли з обласної фінансової інспекції. Звірили наші розрахунки з розрахунками управління комунальної власності, на 15 сторінках написали відповідну довідку. Там багато висловів на кшталт “перевірка проведена вибірково”, “зауважень немає”, а в кінці — не сплачено до міського бюджету 814 тисяч гривень. У цій же довідці згадується СБУ. Закон про Державну фінансову інспекцію не передбачує участі Служби безпеки у звірках. Знайомі мені зізналися, що нас заказали. По справі відкрили кримінальне провадження, почалися слідчі дії.

Хто їх проводить?

— Міський відділ міліції, бо такі справи — у підпорядкуванні правоохоронців. Слідчий, старший лейтенант, приходить робити обшук, а його супроводжують старші офіцери СБУ. Невже в них нема іншої роботи? Якщо і супроводжують, то чому не стежать за законністю?

Були порушення?

— Щонайменше чотири: під час обшуку не пустили нашого юриста, слідчі не повністю описали вилучені документи, із собою привели підготованих понятих, до яких зверталися на ”ти”. Останнє — слідчі дії завершилися о 00.30, а мали тривати найпізніше до 22.00. Увесь цей час працівниці сиділи зачинені.

Чому так вважаєте?

— Колись брат Олега Назарука — Едуард із компаньйонами створив фірму “Октант”. Юридично вона вже не існує, але компаньйони досі спільно працюють і отримують прибутки. Як постійні — наприклад, від кафе “Сан-Марино”, так і одноразові. Захват “Моріона” — одноразовий проект. У схемі кожен має свою роль. Назарук заводить підприємство у фінансову нестабільність, вимагає у місцевих органів влади розірвати з нами договори. Компаньйон його брата по ”Октанту” Савелій Яцешко є представником місцевого авторитета Казаріна, а останній домовляється зі своїм товаришем на прізвисько Олімпієць про фінансування проекту. Олімпієць живе в Санкт-Петербурзі, але його син на прізвисько Олімпіонік ходить нашим ринком і відверто каже, що скоро все забере.

Ви завжди працювали без порушень?

— Підприємство діє 22 роки, і за великим рахунком до нас претензій не було. Усі питання вирішували у телефонному режимі. А сьогодні приходить лист, що не здали звіт із  суборендарів. Попередні роки здавали вчасно, і раптом перестали?

У Рівненському обласному управлінні СБУ запевняють, що їхні працівники не мають жодного стосунку до розслідування.

— Наші співробітники проводили дослідчу перевірку. За її результатами Рівненське міське управління міліції 27 серпня відкрило кримінальне провадження по частині 2 статті 364 (зловживання владою або службовим становищем, яке спричинило тяжкі наслідки. — “ГПУ”). У справі фігурують службові особи управління комунальної власності міськвиконкому і службові особи ринку “Моріон”. Справу розслідує міліція, але повідомлення про підозру нікому не вручене, — говорить Інна Іллічок з управління Служби безпеки.
Роман ЗАПОРОЖЧЕНКО

Gazeta.ua


Теги статьи: РовноПавлюк

Дата и время 09 октября 2013 г., 00:00     Просмотры Просмотров: 4612
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Мощный ливень затопил Ровно: машины "плавали" по улицам
В Ровно азербайджанец жестоко избил бойца АТО и приставал к украинке
Луценко пошел по стопам Порошенко. Генпрокурор строит церковь в Ровно

Под Ровно на полигоне БМП с военными перевернулся в кювет, есть раненые
Украинец разработал дульный компенсатор к автомату, который гасит пламя и звук
В Ровно массово едут жениться иностранцы

На территории военного склада в Ровно прогремели взрывы: местные жители пишут о сильном пожаре и публикуют первые кадры
В Ровно покончил с собой отец убитого женой стилиста
Организатором митинга за «Ровенскую республику» оказался киевлянин, он арестован

В Ровно вышли на улицы с плакатами «Ровенская Народная Республика»: Подробности
В Ровно копатели янтаря вновь блокируют ОГА
В Ровно сыграли свадьбу особенных молодоженов

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто на ваш взгляд самый большой враг Украины?

Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте