АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 4°C
Харьков: 0°C
Днепр: 1°C
Одесса: 5°C
Чернигов: 2°C
Сумы: 0°C
Львов: 3°C
Ужгород: 5°C
Луцк: 3°C
Ровно: 3°C

За брехню в е-деклараціях каратимуть штрафами й тюрмою - НАЗК

За брехню в е-деклараціях каратимуть штрафами й тюрмою - НАЗК
За брехню в е-деклараціях каратимуть штрафами й тюрмою - НАЗК

За недостовірні відомості у декларації про майно більше 345 тис. грн передбачено кримінальне покарання чиновника: від штрафу у 43-51 тис. грн до позбавлення волі на строк до 2 років. Водночас, потрібно довести злий умисел декларанта у суді.

За недостовірні відомості у декларації про майно більше 345 тис. грн передбачено кримінальне покарання чиновника: від штрафу у 43-51 тис. грн до позбавлення волі на строк до 2 років. Водночас, потрібно довести злий умисел декларанта у суді.

Про це заявила у вівторок у Краматорську заступник директора департаменту контролю та перевірки декларацій, моніторингу способу життя Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) Тетяна Шкребко під час брифінгу з нагоди проведення тренінгу для держслужбовців Донеччини щодо нової системи е-декларування.

"НАЗК буде здійснювати наступні види контролю: щодо вчасності подання декларацій, щодо правомірності і правильності заповнення, щодо логічного та арифметичного контролю, а також буде здійснювати повну перевірку декларацій", - сказала Тетяна Шкребко, коментуючи на прохання кореспондента Укрінформу, як відбуватиметься притягнення до відповідальності чиновників, які подали неправдиві відомості у декларації.

За її словами, повній перевірці декларацій у встановленому порядку будуть підпадати особи, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, держслужбовці, які згідно закону про державну службу підпадають під категорію А та Б, держслужбовці, які підпадають під категорію 1-3 згідно закону про місцеве самоврядування, судді, прокурори, слідчі, а також особи, які займають посади з високим та підвищеним корупційним ризиком.

Крім того, повній перевірці підлягає декларація суб’єкта декларування в разі, якщо член сім’ї відмовиться надавати інформацію для заповнення декларації. Також повна перевірка проводиться у випадку отримання інформації про невідповідність способу життя суб’єкта декларування.

"НАЗК буде проводити перевірку, її результати будуть систематизовані у вигляді висновку. І в разі порушень, які будуть щодо недостовірності відомостей про майно до 138 тис. грн, особи будуть притягнені до дисциплінарної відповідальності. У разі перевищення від 138 до 345 тис. грн  - буде адміністративний штраф у розмірі від 17 до 43 тис. грн. Якщо недостовірність відомостей про майно буде перевищувати більше, ніж 345 тис. грн, то це може бути або штраф до 51 тис. грн, або кримінальна відповідальність строком до 2 років", - повідомила Т.Шкребко.

Представник НАЗК також зазначила, що відповідні справи будуть передаватися до суду, який і прийматиме рішення.

"Національне агентство буде формувати справи. І, відповідно до недостовірних відомостей, або формувати матеріали і передавати до суду до притягнення до адміністративної відповідальності, або формувати справу і передавати за належністю до уповноважених осіб за підслідністю. Уповноваженими особами я маю у цьому розумінні або уповноважене агентство НАБУ, або прокуратура, або Національна поліція. Тобто, вони будуть доводити умисел в суді", - заявила вона.

Т.Шкребко також заявила, що чиновники, які, починаючи з 15 серпня, будуть подавати декларації, "до кінця року вже можуть бути притягнуті до відповідальності".

ukrinform.ua


Теги статьи: декларацияДекларации

Дата и время 02 августа 2016 г., 18:36     Просмотры Просмотров: 1517
Комментарии Комментарии: 0


Похожие статьи

Новый глава Института нацпамяти задекларировал автомобиль, доходы и 500 тысяч гривень наличными
Бывший депутат Унгурян любит дорогие подарки и скрывает в декларации доходы
Нефьодов неожиданно обнародовал размер зарплаты жены, но ничего не сообщил о ее банковских накоплениях

На Грымчака завели еще одно дело
Роман Семенуха. Кандидат в вице-губернаторы Харьковщины со связями в Москве
Экс-прокурор Луценко потратил на обучение в Оксфорде 154 тис. грн, а его жена заработала больше миллиона на два месяца

Суд и справедливость – не всегда одно и то же: Киевская судья Наталья Зеленина регулярно это доказывает
Емец с опозданием задекларировал квартиру и права на компанию. НАПК может открывать дело
Главбух Нацбанка Лукасевич взял кредит 1,7 млн грн в банке "Глобус", который отмывает грязные деньги

Забыл указать имущество на 43 миллиона. В суд ушло дело против экс-губернатора Запорожской области Брыля
"Бесценное" имущество: в декларации "Слуги народа" нашлась кошка Маруся
Богдана призвали задекларировать свой отдых в Италии

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Чего вы ждете от встречи Нормандской четверки?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.155998