АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 4°C
Харьков: 0°C
Днепр: 1°C
Одесса: 5°C
Чернигов: 2°C
Сумы: 0°C
Львов: 3°C
Ужгород: 5°C
Луцк: 3°C
Ровно: 3°C

З 1 серпня цього року виплати допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку скасовані

З 1 серпня цього року виплати допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку скасовані
З 1 серпня цього року виплати допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку скасовані

У Мінсоцполітики називають це «оптимізацію соціального захисту сімей з дітьми». Утім, у Мінсоцполітики намагається це показати як «оптимізацію соціального захисту сімей з дітьми», мовляв, цю допомогу поєднали з виплатою при народженні дитини.Єдиним виключенням є ті родини, у яких дитина народилася до 30 червня цього року.

І лише в цьому випадку ця допомога залишиться у мінімальному розмірі — 130 грн. на місяць. В Українській Гельсінській спілці з прав людини підрахували: якщо допомога по догляду виплачувалася у мінімальному розмірі (130 грн. на місяць), то втрати кожної сім’ї становитимуть майже 5 тисяч гривень за три роки. А якщо мати отримувала цю допомогу у більшому розмірі (скажімо 500 грн.), то вона втратить 18 тисяч гривень.

Проте, у Мінсоцполітики звітують, що соціальний захист родин з дітьми посилено: «З 1 липня 2014 року розмір допомоги при народженні першої дитини збільшиться на 10 320 грн. і становитиме 41 280 грн. Крім того, відтепер сума не залежатиме від того, якою ця дитина народилася, першою, другою, третьою тощо, державою встановлено фіксований розмір допомоги — 41 280 грн.». Одразу по народженні дитини родині виплачуватиметься 10 320 гривень. Решту суми допомоги (30 960 грн.) родина отримуватиме впродовж 36 місяців по 860 гривень щомісяця.

Про те, що виплати значно скорочуються, якщо народилася друга, третя або більше дитина, у повідомленнях Мінсоцполітики не згадується. Але ж якщо раніше при народженні другої дитини родина отримували 62 тисячі гривень, то тепер — на 21 тисячу менше. Якщо допомога при народженні третьої та наступної дитини донедавна становила 124 тисячі гривень, то зараз — на 83 тисячі менше.

«Загалом навіть анонсоване збільшення допомоги при народженні першої дитини насправді можна вважати тільки умовним оскільки розмір допомоги, яка виплачується одразу, не змінюється взагалі — це трохи більше 10 тисяч гривень, так само не збільшується сума щомісячної допомоги — 860 гривень, збільшується лише час протягом, якого ця допомога виплачується з 2 років до 3 років», — юрист Української Гельсінської спілки з прав людини Максим Щербатюк.

І ще один нюанс — офіційно затверджений прожитковий мінімум для дітей до 6 років становить: з 1 липня цього року — 1,059 тисяч гривень, з 1 жовтня — 2014 року — 1,102 тисяч гривень. Тобто, щомісячна допомога у сумі 860 гривень менша, ніж прожитковий мінімум. Хоча було б логічно урівняти розмір щомісячної допомоги з прожитковим мінімумом для дитини. «Якщо уряд пішов на суттєве зменшення видатків на соціальну сферу, то в першу чергу скорочуватися мали б «професійні» пільги для депутатів, прокурорів та інші види допомоги , які надаються незалежно від того чи потребує конкретна родина цієї допомоги чи ні, і аж ніяк не допомога по догляду за дитиною», — вважає Максим Щербатюк.

berdichev.biz


Теги статьи: Пособие по уходу за детьмиМатериальная помощьСоцвыплатыМинсоцполитики

Дата и время 02 августа 2016 г., 23:14     Просмотры Просмотров: 216871
Комментарии Комментарии: 0


Похожие статьи

В Украине стартует новая схема финансирования социальных услуг
Помощь семьям пленных будет назначаться по-новому: что изменилось
Перерасчет пенсий в декабре: кого ждут изменения

Новая формула от Кабмина: всем украинцам урежут субсидии, а прожиточный пересчитают
В «Слуге народа» рассказали при каком условии повысят прожиточный минимум
Украинцам назвали сроки, когда выплатят задержанные больничные и декретные

В ПФУ объяснили, кому выплатят самую большую надбавку к пенсии
В Кабмине объяснили ситуацию с остановкой выплат декретных и больничных
Минсоцполитики пояснило, что будет с больничными и декретными выплатами

В Украине приостановили выплаты больничных и декретных. В Минсоцполитики заявили о рейдерском захвате Фонда соцстрахования
Диджитализация пенсий: что готовит Пенсионный фонд в Новом году
Украинцам трижды повысят пенсии в 2020 году

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Чего вы ждете от встречи Нормандской четверки?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.118007