АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -8°C
Харьков: -8°C
Днепр: -11°C
Одесса: -3°C
Чернигов: -9°C
Сумы: -5°C
Львов: 0°C
Ужгород: -1°C
Луцк: 0°C
Ровно: 1°C

Банк Росії начеканив монети із зображенням Києва

Банк Росії начеканив монети із зображенням Києва
Банк Росії начеканив монети із зображенням Києва

Російський Центробанк ввів в обіг монети із зображенням столиць, захоплених Червоною армією під час Другої світової війни. Вільнюс вже відреагував.

1 серпня Банк Росії випустив 14 монет із недорогоцінних металів номіналом 5 рублів у серії "Міста - столиці держав, звільнені радянськими військами від німецько-фашистських загарбників". Тираж серії - 2 млн штук, повідомляє прес-служба російського Центробанку..

Серед міст, зображених на монетах, є і столиця України Київ. На монеті, присвяченій Києву, знаходиться напис "6 листопада 1943 р." і зображення скульптури "Пам’ятник-музей визволителям Києва".


Крім української столиці, у цій серії зображені Белград, Берлін, Братислава, Будапешт, Бухарест, Мінськ, Вільнюс, Відень, Варшава, Таллін, Рига, Прага й Кишинів.

На випуск монет вже відреагували в Литві.

"МЗС Литви знає і звертає увагу на випущені Центральним банком Росії монети. У нас не виникає жодних сумнівів щодо ролі Червоної армії та її місця в історії Литви", - заявив політичний директор МЗС Литви Роландас Качінскас.

Представник МЗС Литви нагадав, що в цей день "нацистську окупацію країни змінила радянська". За його словами, "позицію Росії ми знаємо, і випуск монет тільки підтверджує, що Росія ще не готова до історичної правди про радянську окупацію".

Реакції України поки що не послідувало.

znaj.ua


Теги статьи: ДеньгиЦентробанк

Дата и время 03 августа 2016 г., 22:32     Просмотры Просмотров: 1851
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
16 января 2019 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Пойдете ли вы на выборы президента Украины?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.060242