АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 10°C
Харьков: 15°C
Днепр: 15°C
Одесса: 15°C
Чернигов: 8°C
Сумы: 11°C
Львов: 10°C
Ужгород: 12°C
Луцк: 10°C
Ровно: 10°C

Цінності Майдану й Антимайдану – які вони й у чому різниця

Цінності Майдану й Антимайдану – які вони й у чому різниця
Цінності Майдану й Антимайдану – які вони й у чому різниця

У ситуації контрреволюції, в якій зараз перебуває Україна, дуже важливо зберігати свою ідентичність і не втратити розуміння цінностей, за які українці боролись на Майдані і за які продовжують воювати з Росією в АТО.

Можливість безвідповідально порівнювати цінності Майдану та Антимайдану існує досі лише тому, що в Україні ідеологічна ситуація є нерівноважною.

Мова йде про те, що цінності Майдану досліджені, описані багатьма його учасниками, опубліковані. Дивіться хоча б велике видання "Майдан. Революція духу".

Водночас цінності Антимайдану не досліджені і не описані. Цінності Антимайдану традиційно протиставляються цінностям Майдану. Але в чому суть цього протиставлення, в системному вигляді зрозуміти важко.

Цінності Антимайдану були сформовані не на Майдані: вони були сформульовані як реакція на Майдан – територіально в іншому місці, в змістовній та дискурсивній дистанції.

Цінності Антимайдану, навість за своєю назвою, є реакцією на цінності Майдану, тобто цінності Антимайдану реакційні.

Причому російські комунікації з цього приводу показують ще більш точне визначення – цінності Антимайдану є антизахідною реакцією Росії, яка особливе і виняткове значення чомусь надає сексуальним відносинам (?!). Причому це має дуже дивний вигляд, адже сексуальні проблеми на Майдані не були в пріоритеті, як не є вони в пріоритеті в післяреволюційній Україні.

Найголовніше в розумінні Антимайдану – те, що прямим та безпосереднім його продовженням є війна на Сході України, що призвела до створення так званих "ДНР" та "ЛНР".

"Антимайдан" – так називається рух у Росії зі своїм сайтом і контрреволюційно-реакційним "Маніфестом", а також одноіменний новинний сайт про події в ОРДЛО, де досі просувається ідея "Новоросії", українців називають "карателями", "укронацистами", звинувачують Україну в обстрілах мирних жителів окупованих територій, дають розклад так званого "хресного ходу" по території України і т. д.

Водночас обидва ці сайти мало що говорять про цінності, бо Маніфест руху "Антимайдан" це суцільна реакція і жодних позитивних цінностей, окрім того, Росія наша країна, контрреволюція краще революції, антизахідна риторика домінує і риторика проти революційної України її доповнює.

Зробімо все-таки порівняння цінностей Майдану й Антимайдану, щоб зрозуміти їх різницю.

Навіть у націонал-соціалістичної Німеччини і СРСР було спільне – соціалізм в орієнтаціях політик та в назвах держав. Але це не означало, що в них спільні цінності. Наявність спільної критичної налаштованості в якихось питаннях не означає спільних цінностей.

Слова Надії Савченко про спільність цінностей Майдану та Антимайдану є помилковими. Це фактично зрада цінностей Майдану в політичній комунікації і принципове нерозуміння цілей Революції гідності як такої. Це дуже сумнівна позиція щодо своїх побратимів в АТО як для воїна і дуже погана політика як для депутата.

Сергій ДАЦЮК


Теги статьи: АнтимайданМайдан

Дата и время 04 августа 2016 г., 11:51     Просмотры Просмотров: 1028
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Безсмертный: в феврале 2013 года мне в Москве сказали, что Януковича снимут до конца года
Расстрел Майдана: Командующий внутренними войсками при Януковиче рассказал как это было
Экс-командующий ВВ: На майдане давал приказ стрелять на поражение

Политолог обратился к министру Реве: Ты наворовал в Украине, но поверь, сбежать ты не успеешь
Эксперт: Путина могут лишить власти по украинскому сценарию
Новоизбранный премьер Армении похвастался Бархатной революцией, «унизив» украинцев

«Його стаття в нього на лобі написана!» Журналістка Висоцька нагадала, як у 2005 році Турчинов боровся з корупціонером Порошенком
Мастер фейка Тарас Костанчук: «новые» лица от старой власти
Судді Майдану: як живуть служителі Феміди після падіння режиму Януковича

В Одессе радикал избил человека
Марионетки Медведчука, сталинисты из Минобороны, и другие нерядовые путинского полка
Ефремов о событиях на Майдане в 2014 году: Мне не стыдно и по сегодняшний день

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Что нужно сделать с Савченко?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.080666