АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 4°C
Харьков: 0°C
Днепр: 1°C
Одесса: 5°C
Чернигов: 2°C
Сумы: 0°C
Львов: 3°C
Ужгород: 5°C
Луцк: 3°C
Ровно: 3°C

Родина Жанни Усенко-Чорної перекрила селянам прохід до Росі

Родина Жанни Усенко-Чорної перекрила селянам прохід до Росі
Родина Жанни Усенко-Чорної перекрила селянам прохід до Росі

Родина – сестра, зять і мати – заступника голови ЦВК Жанни Усенко–Чорної, яка родом з Рокитно, приватизувала гектари елітної землі на березі річки Рось в селищі Рокитне Київської області, забравши цю землю у селян, якою вони з діда-прадіда користувалися для випасання худоби. Крім того, місцеві мешканці втратили одне з наймальовничіших місць селища, де відпочивали щоліта, оскільки суцільно приватизовані ділянки перекривають доступ до водойми, а робити проходи чи й проїзди загального користування новоспечені власники наділів понад Россю не вважають за потрібне.

Про це «Ні корупції!» повідомили місцеві мешканці. Вони, як тільки-но дізналися про незаконну, на їхній погляд, приватизацію, почали бити на сполох, оскільки у них забрали не лише землю, якою вони гуртом користувались для сінокосу, але й перегородили доступ до водойми.

Крім того, деякі приватизовані ділянки, що розташовані поруч з наділами родини члена ЦВК, і, за словами місцевих мешканців, приватизовані на друзів сестри Усенко-Чорної, дивним чином «наклалися» на земельні наділи, які були раніше приватизовані самими селянами для ведення сільськогосподарських робіт.

За словами мешканців Рокитно, вся територія між їхніми оселями та річкою Рось використовувалася їхніми прадідами, дідами, батьками та відповідно вже й їхніми родинами для випасу корів, сінокосіння і, звичайно, для відпочинку. Ці землі завжди знаходилися в межах селища і завжди були землями сільськогосподарського призначення, а у 2005-му, коли масово почалась приватизація земель, вони раптом опинилися поза межами селища. Очевидно, припускають мешканці, це робилося для того, щоб полегшити процес наступної приватизації.

Після того, як на цій землі почали будуватися хатинки, огородження, селяни з подивом дізналися, що ці землі вже кілька років як таємно приватизовані родиною Жанни Усенко-Чорної, її сестрою, мамою, зятем і кумом.

Так, рідна сестра Жанни Наталя Липовенко має ділянку з кадастровим номером 3223755100:08:001:0035, чоловік сестри Микола Липовенко має два наділи – 3223755100:08:001:0038 і 3223755100:08:001:0037 відповідно. На матір члена ЦВК Валентину Чорну записана ділянка 3223755100:08:001:001.

Поруч із їхніми ділянками проходи селянам до річки перегородили приватизовані земельні наділи ще трьох «непростих» мешканців Рокитного, одна з яких, за словами мешканців, є кумою та подругою Наталії Липовенко. Як видно з плану, приватизовані земельні ділянки щільно прилягають одна до одної, відтак, не залишено жодного офіційного проходу чи проїзду до річки Рось. Більше того, як кажуть місцеві, після приватизації зник проїзд, який був залишений у 2007 році.

                           Карта суцільної приватизації.  Центральний доступ до річки Рось перекритий

У результаті «тихої приватизації» селянам перекрили всі дороги і стежки до річки, поставили знаки «СТОП» і «Приватна власність». За словами місцевих мешканців, їм попалили човни біля річки, а на колишні проїзди регулярно підкидаються так звані «кошки», які псують автомобільні шини, щоб відвадити рокитнянців від походів до водойми. А саму територію, на якій добре видно рови для майбутнього паркану та початок будівництва (хоча земля приватизована для сільськогосподарських потреб), охороняють два великих собаки, заввишки з людський зріст.

Крім того, з газети місцеві мешканці дізналися про проведення громадських слухань з питань розробки проекту «Детального плану території садово-дачного масиву за межами смт Рокитне Рокитнянського району Київської області» зі сторони вул. Жовтневої. Тоді з’ясувалося три нюанси: по-перше, нові власники хотіли організувати садове товариство, по-друге, вони приватизували кар’єр-озеро, яке роздержавленню не підлягає і в якому довгі роки купалася чи не половина селища, по-третє, приватизовані родичами Жанни Усенко-Чорної наділи «наклалися» на природоохоронну зону річки, а наділи їхніх друзів – на раніше приватизовану землю селян.

Зокрема, таку накладку виявила Оксана Пауль, після чого звернулася до селищної ради з проханням розібратися в ситуації, оскільки майбутній садово-дачний масив налягав на її землю.

У виконкомі Рокитнянської селищної ради інформацію взяли до відома і створили погоджувальну комісію.

Як розповіли мешканці, щоб розібратися із земельними «наїздами» на території майбутнього масиву, заступник голови цієї комісії офіційно звернувся до в.о. начальника відділу Держгеокадастру в Рокитнянському районі Київської області Л. Голубець надати копії державних актів на право власності на земельні ділянки з кадастровим планом та координатами земельних ділянок, які входять у проект цього Детального плану. Це, на його переконання, мало би врегулювати спірні питання. Одначе у відділі Держгеокадастру вирішили, що запитувана інформація чомусь підпадає під публічну, але водночас є конфіденційною. Крім того, там порадили всі спірні питання вирішувати не через їхній відділ, а в судовому порядку.

Створення кооперативу на рівні селища так і не погодили, оскільки про нього довідалась громада. Водночас, погоджувальна комісія хоча і не змогла врегулювати спірні питання мирним шляхом, але встановила, що насправді є значні порушення, зокрема, суцільною приватизацією перекритий доступ громадян до річки, відбулася приватизація природоохоронної зони та накладка трьох земельних ділянок на іншу, раніше приватизовану ділянку. Також комісія встановила ведення незаконного будівництва.

Тим часом прості мешканці, що живуть поблизу приватизованих гектарів понад Россю, просять селищні і районні власті бодай показати на місцевості місця, де їм ще можна ходити і випасати худобу, де їм не скажуть, що це приватна власність і не спустять на них собак.

«Важливим фактом є те, що поряд приватизовано 2 га землі зятем колишнього депутата Верховної ради України Уляни Мостіпан Булатом С.О. на громадянина Слободяника О.П. Виявляється, що в нас в районі і таке можливо. Слід зауважити, що Булат є генеральним директором землевпорядної організації ТОВ «Рокитне-землеустрій», яка і здійснювала роботу по розробці трьох документів землеустрою на 4 га землі біля Росі. Для того, щоб здійснити приватизацію трьох ділянок землі, їм заважала вже існуюча приватизована мною земельна ділянка, і тому були проведені шахрайські дії по переміщенню схеми непотрібної їм ділянки у публічній кадастровій карті України в інше місце. А в натурі її розділили і приватизували другий раз на інших громадян. От як буває, на одну землю «купа» господарів, і всі мають державні акти. Такі дії не могла здійснити одна особа, тому стає зрозуміло, що працювала організована корупційна група, метою якої було проведення незаконної приватизації земель в Рокитнянському районі», – повідомила «Ні корупції!» місцева мешканка Оксана Пауль, у якої в результаті нової приватизації розчинився власний наділ, приватизований офіційно ще в 2010 році.

Зазначимо, що раніше місцеві мешканці самі зверталися до місцевої влади з тим, щоб приватизувати сінокоси, одначе їм у всіх інстанціях відмовляли, мотивуючи тим, що ці землі загального користування і є природоохоронною зоною. Нині ж, після того, як приватизація відбулася, мешканці вважають, що порушено право першочерговості у приватизації.

Вони просять розібратися у цій ситуації громадських активістів та журналістів, оскільки місцеві власті залишаються до їхніх прохань байдужими. Також вони заявляють про те, що з боку нових власників землі понад Россю на їхню адресу вже лунали погрози про те, що коли скандал навколо земельної оборудки набуде розголосу, їм буде непереливки.

Поки що найбільшою своєю перемогою місцеві мешканці вважають результати роботи погоджувальної комісії і сподіваються, що висновки не залишаться лише на папері.

Згідно з витягом з протоколу погоджувальної комісії №2 від 13 червня 2016 року, встановлено такі факти:

1. Земельні ділянки, власниками яких є громадяни Липовенко М.М., Чорна В.В., Дідик С.А., Липовенко Н.І., налягають на захисну прибережну смугу річки Рось, чим порушено чинне законодавство – ст. 88 Водного Кодексу та ст. 60 Земельного Кодексу України.

2. Власниками Липовенко М.М., Чорна В.В., Дідик С.А., Липовенко Н.І., Усенко Ю.М., Слободяник О.П. земельні ділянки приватизовані суцільно (поряд одна коло одної), що призвело до перекриття доступу (стежок, доріг) до річки Рось жителям смт Рокитне. (Порушено ст.47 Водного Кодексу України).

3. Земельні ділянки, власниками яких є Дідик С.А., Усенко Ю.М., Слободяник О.П. у натурі налягають на земельну ділянку Товстухи О.Р.(Пауль О.Р.), яка здійснила приватизацію своєї земельної ділянки раніше, використавши право першочерговості. Чим порушено вимоги п. 6 ст. 24 (знаходження в межах земельної ділянки, яку передбачається зареєструвати, іншої земельної ділянки або її частини є підставою для відмови її реєстрації) Закону України «Про Державний земельний кадастр». Фахівцем Каревим М.А., який є членом погоджувальної комісії, розроблена схема накладки вказаних ділянок відповідно до єдиної системи координат України. Дана схема є фактичним підтвердженням накладки чотирьох земельних ділянок в натурі (додається).

4. На приватній земельній ділянці Липовенка М.М. цільове призначення – ведення особистого селянського господарства, яка розташована поза межами смт Рокитне ведеться будівництво, що порушує норми чинного законодавства а саме: ст. 26, 27, 37 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» стосовно самочинного будівництва, пп. а п. 1 ст. 91, пп. а п.1 ст. 96 Земельного Кодексу України щодо забезпечення використання землі за цільовим призначенням.

5. За інформацією мешканців вул. Жовтневої мають місце погрози з боку власників земельних ділянок, які ввійшли до проекту на їхню адресу».

Погоджувальна комісія вирішила:

1) Проект Детального плану території садово-дачного масиву за межами смт Рокитне Рокитнянського району Київської області не підлягає затвердженню, у зв’язку з невідповідністю вимогам чинного законодавства та таким, що не пройшов громадські слухання громади.

2) Рекомендувати відділу архітектури та містобудування Рокитнянської РДА та Рокитнянській селищній раді, призупинити будь-які розробки іншої містобудівної документації – детального плану садово-дачнного масиву до узгодження всіх спірних питань між мешканцями вулиці Жовтневої та власниками земельних ділянок.

3) Ураховуючи накладання земельних ділянок громадян Дідик С.А., Слободяник О.П та Усенко Ю.М. на земельну ділянку гр. Пауль О.Р. рекомендувати цим громадянам вирішення питання усунення порушень прав власності на земельні ділянки вирішувати у судовому порядку.

4) Щодо невідповідності розташування земельної ділянки гр. Пауль О.Р. в публічній кадастровій карті України до фактичного розташування її в натурі згідно правових документів, звернутися з відповідною інформацією до Держгеокадастру України в Київській області, з метою розміщення її в вище вказаній карті відповідно до Єдиної державної системи координат України.

5) Стосовно вирішення питання відновлення природоохоронної зони річки Рось з метою усунення налягання приватних земельних ділянок рекомендувати мешканцям селища звернутися до Державної екологічної інспекції України, Басейнового управління водних ресурсів річки Рось та природоохоронної прокуратури з цього питання.

6) Інформацію щодо будівництва на приватній земельній ділянці сільськогосподарського призначення направити до Департаменту інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю у Київській області з метою проведення відповідної перевірки з приводу правомірності проведення будівельних робіт за межами смт Рокитне поряд з вулицею Жовтневою.

7) Рекомендувати власникам земельних ділянок після врегулювання всіх спірних питань виділити вільні проходи та проїзди до річки Рось за рахунок власної площі земельних ділянок, які перебувають у їх приватній власності.

8) З питань законності приватизації земельних ділянок біля річки Рось рекомендувати громадянам звертатися до відповідних судових та правоохоронних органів.

Наявні спірні питання, які виникли під час розгляду проекту Детального плану території садово-дачного масиву між жителями вулиці Жовтневої та власниками приватизованих земельних ділянок, зокрема по питаннях їх черговості приватизації, встановлення прибережних захисних смуг, виділення проїздів до річки Рось вважати підставою для визнання недійсними державних актів на право власності вказаних громадян у судовому порядку.

Водночас, для мешканців земель понад Россю висновки комісії ще не означають перемоги. Вони чекають реальних результатів не на папері, а в дійсності.

Валентина Новицька, «Ні корупції!»


Теги статьи: Земельные аферыЖанна Усенко-Черная

Дата и время 04 августа 2016 г., 13:37     Просмотры Просмотров: 9946
Комментарии Комментарии: 0


Похожие статьи

СБУ раскрыла наглую земельную схему в Одессе: воровали у государства
Как старые коррупционеры рвутся возглавить Госгеокадастр Украины
Торговал чужими земельными участками: под Киевом будут судить “бизнесмена”

Как закрывали дело Порошенко и хоронили документы по грифом «секретно»
Чиновникам аграрной академии сообщили о подозрении в хищении земли под Киевом
Руководство Академии аграрных наук присвоило сотни гектар земли под Киевом

Винницкие чиновники «отжимали» землю с помощью ветеранов АТО
Прокуратура Крыма расследует скандальную сделку посла Украины в Канаде
Братья Супруненко застолбили место у Октябрськой больницы

На Днепропетровщине бойцам АТО давали в аренду землю без их ведома
«Ледокол»: история самозванца
Аферисты под прикрытием: как группа мошенников спокойно проворачивает земельные и банковские аферы без наказания

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Надо ли сажать в СИЗО экс-нардепа Олега Ляшко?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.313689