АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 4°C
Харьков: 0°C
Днепр: 1°C
Одесса: 5°C
Чернигов: 2°C
Сумы: 0°C
Львов: 3°C
Ужгород: 5°C
Луцк: 3°C
Ровно: 3°C

Фальшивомонетники. Як Росія знову переписує історію

Фальшивомонетники. Як Росія знову переписує історію
Фальшивомонетники. Як Росія знову переписує історію

Банк Росії випустив серію монет, присвячену столицям держав "звільнених радянськими військами від німецько-фашистських загарбників"

Прекрасна можливість, прикриваючись історією Другої світової війни, помістити на свої монети чужі столиці - немов би нагадуючи, що майже все це було «нашим».

У цій серії - практично все брехня, спроба знову переписати історію. Ну, почнемо з того, що те, що сьогодні називається звільненням, під час самої війни називалося зовсім інакше для багатьох міст, які увійшли до серії Банку Росії.

Я онук ветерана війни і добре пам’ятаю, що було написано на медалях мого діда. Не було жодних звільнень Відня або Будапешта. Було - взяття. Ці міста не сприймалися як окуповані гітлерівцями, а сприймалися як столиці або важливі центри самого Рейху та його союзників.

А звільнення Риги, Вільнюсу і Таллінну - так і трактувалося. Тільки ось ці міста - як, втім, і Мінськ із Києвом - не вважали ніякими столицями держав. Це були столиці союзних республік. І знову неув’язочка.

Литва, Латвія та Естонія увійшли до складу СРСР в результаті змови союзників - Сталіна і Гітлера. Так що у 1945 році відбулося не звільнення, а відновлення окупації. І від того, що союзники Сталіна по антигітлерівській коаліції вважали за краще закрити на це очі, суть того, що відбувалося, не змінилася.

Більш того, багато союзників так і продовжували вважати балтійські країни незалежними державами. А у серпні 1991 року Держрада СРСР визнала відновлення незалежності балтійських країн. Факт їхньої окупації був офіційно визнаний і Російською Федерацією. Так про що тоді мова?

З містами, які дійсно були звільнені, теж великі проблеми. Радянський солдат приніс жителям Белграда, Братислави, Бухареста, Варшави та Праги не перемогу - а нове поневолення. Югославії вдалося порвати з Радянським Союзом вже у 1948 році.

Всім іншим довелося кілька десятиліть чекати загибелі сталінської імперії. В результаті радянські війська з’явилися на вулицях Братислави, Будапешта і Праги, постійно залякували інтервенцією поляків.

Для жителів звільнених країн, що опинилися в радянській сфері впливу, були не одна, а дві окупації. Кожна - по-своєму жахлива.

Адже ніякої особливої різниці між Рейхом і СРСР, між Сталіним і Гітлером, між нацизмом і комунізмом немає. Різниця тільки в тому, що Рейх давно став сумною історією, а Радянський Союз все ще агонізує, й хоч зменшився до розмірів путінської Росії, але все ще несе смерть і руйнування навколишнім країнам.

І в цьому зв’язку випуск Банком Росії монети, присвяченої Києву - ще одна ілюстрація сучасної російської аморальності. Хіба після окупації Криму і Донбасу, після тисяч смертей, після спроб дестабілізувати ситуацію в нашій країні потрібно доводити, що це - фальшива монета?

Віталій ПОРТНИКОВ


Теги статьи: ПортниковБанк Россия

Дата и время 04 августа 2016 г., 23:41     Просмотры Просмотров: 1632
Комментарии Комментарии: 0


Похожие статьи

"Холопы отступают, а Украина останется": Портников ярко обратился к сторонникам капитуляции
Інстинкт кріпака знову штовхає нас у пастку: дійові особи й помилки – ті ж самі
Дойдет до Харькова: Портников дал прогноз по захвату Путиным Украины

Портников: я сторонник того, чтобы Украина была на тех исторических территориях, на которых была УССР
"Плюньте на Украину": в поджоге дома Гонтаревой увидели показательный нюанс
Виталий Портников: "Подушки безопасности" для Украины больше нет

Путін використав бажання Зеленського і тепер виграє
Ни парламента, ни парламентской демократии в Украине больше нет, а Зеленский даже не пытается это скрыть - Портников
Інтереси олігархії та охлократії збіглися, це може призвести лише до катастрофи – Портников

Самой серьезной угрозой для Украины являются сами Украинцы - Портников
Портников: Сегодня элита Украины - это Пинчук, Ахметов, Коломойский и Фирташ. Именно они назначают президентов, депутатов, и договариваются о политике в целом
За діями Трампа й Макрона немає реальної серйозної політики – Портников

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Надо ли сажать в СИЗО экс-нардепа Олега Ляшко?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.107716