АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 0°C
Харьков: 1°C
Днепр: 1°C
Одесса: 0°C
Чернигов: 0°C
Сумы: 1°C
Львов: -1°C
Ужгород: 0°C
Луцк: 0°C
Ровно: 0°C

Чому звільнився міністр Шеремета

Чому звільнився міністр Шеремета
Чому звільнився міністр Шеремета

Міністр економіки Павло Шеремета подав у відставку.

Цю інформацію підтвердили INSIDER у Кабінеті Міністрів. Причиною відставки став конфлікт із приводу призначення заступника міністра з питань євроінтеграції. Сам міністр питання відставки досі не прокоментував.

"Він подав заяву про відставку на ім’я спікера парламенту, а Кабмін повідомив про своє рішення", - розповів співрозмовник INSIDER у Кабміні.

Зранку в четвер Шеремета офіційно підтвердив свою відставку з займаної посади.

"Так, замість далі воювати зі вчорашньою системою, вирішив зосередитись на роботі з завтрашніми людьми, які створять завтрашню систему", – написав він у Facebook, відповідаючи на численні запитання користувачів, чи правдивою є інформація про його відставку.

Як розповіли INSIDER у Кабміні, рішенню передував конфлікт міністра з прем’єром Арсенієм Яценюком.

"Його відставці передувало подання сина Буци - Юрія (сина  заступника міністра оборони, якого звинувачували у провалі матеріального забезмечення армії, наразі його вина не підтверджена - INSIDER) - на посаду заступника міністра економічного розвитку з питань євроінтеграції. Причому його кандидатуру він фактично хотів провести поза конкурсом", - зазначило джерело видання в Кабміні.

Як випливає з документів, які є в розпорядженні видання, 7 липня відбулося засідання спеціальної комісії на чолі з заступником міністра Анатолієм Максютою, яка розглянула 40 кандидатур на посаду заступника відповідно до встановлених параметрів. У підсумку комісія ухвалила не рекомендувати жодної з кандидатур на посаду. Серед кандидатів-невдах був і Юрій Буца.

Однак 21 липня Павло Шеремета вніс кандидатуру Буци, а також Володимира Шамаєва та Катерини Яриної на розгляд уряду за результатами особистої співбесіди. А 19 серпня Шеремета подав уже тільки кандидатуру Буци на посаду свого заступника з питань євроінтеграції.

На засіданні уряду це випливло, відтак кандидатуру Буци не підтримали.

"Яценюк був страшенно розлючений - в обхід відкритого розрекламованого конкурсу, за яким стежили наші європейські партнери, міністр прийняв одноосібне рішення. Міністр підставив фактично уряд, поставивши під сумнів ідею прозорого призначення замів з євроінтеграції", - розповів співрозмовник у Кабміні.

INSIDER звернувся по коментар до міністра економіки, але поки що відповіді не отримав.

Водночас видання Апостроф пише, що вчора Шеремета був єдиним із міністрів хто відмовився голосувати за призначення Валерія П’ятницького на посаду торгового представника України.

Яценюк наполягав на цій кандидатурі, оскільки П’ятницький із 2011 року є урядовим уповноваженим із питань євроінтеграції і готував усі українські документи щодо СОТ.

Прем’єр запропонував провести призначення П’ятницького якнайшвидше, оскільки той має бути у складі делегації з президентом Порошенком у Мінську. Всі міністри проголосували "за", лише міністр економіки - "проти".

"Після голосування він зібрав свої папери і пішов", - каже співрозмовник INSIDER. За його словами, Шеремета хотів бачити на посаді Буцу.

Слід зауважити, що це вже не перший конфлікт прем’єра і міністра. 2 липня в ЗМІ вже з’являлися чутки про відставку міністра, але тоді він сам їх заперечив.

Шеремета входить у список найбільших розчарувань Яценюка у своєму Кабміні, оскільки не запропонував жодних реформ.

"За півроку жодної пропозиціі, жодного закону. На засіданнях Кабміну - на жодне запитання відповісти не міг", - зауважив співрозмовник у Кабміні.

Як розповідають народні депутати, під час останнього закритого засідання Ради, коли сам прем’єр подав у відставку, він відверто заявив, що в деяких міністрів не вистачає інтелекту на проведення реформ.

Ще за два тижні до того Яценюк називав на раді коаліції прізвище Шеремети у списку тих, кого він хоче замінити в Кабміні.

Питання відставки міністра економіки тепер має розглянути Верховна Рада. Її засідання відбудеться лише 2 вересня. І не відомо, чи знайдуться там голоси за відставку міністра.

Станом на 24 липня були домовленості, що УДАР зайде в Кабмін і серед посад отримає крісло міністра економіки. Але, як відомо, того дня фракція Віталія Ковальчука вийшла з коаліції.

Оскільки між лідером фракції УДАР і прем’єром є конфлікт, то його фракція може і не підтримати відставку міністра, а отже, він залишиться на посаді до виборів нової Ради. Хоча серед депутатів також багато незадоволених міністром економіки.

Инсайдер


Теги статьи: ШереметаБуца Юрий

Дата и время 21 августа 2014 г., 11:08     Просмотры Просмотров: 4835
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы введение военного положения?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.96957