АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 20°C
Харьков: 21°C
Днепр: 22°C
Одесса: 22°C
Чернигов: 20°C
Сумы: 20°C
Львов: 17°C
Ужгород: 21°C
Луцк: 18°C
Ровно: 19°C

Забрати квартиру у дитини: методи колишнього замміністра Кредісова

Забрати квартиру у дитини: методи колишнього замміністра Кредісова
Забрати квартиру у дитини: методи колишнього замміністра Кредісова

На початку неприхованої агресії з боку російської сторони на Сході України українська армія була босою, голою, беззбройною і беззахисною. Це вже потім переважно завдяки волонтерам і всупереч державницькій бюрократії вона почала матеріально і технічно оснащуватись. 

Виникає цілком логічне запитання – а чим же займались раніше на своїх посадах керівники міністерства оборони, і чому така ситуація стала можливою?

«Ні корупції!» розповість про це на прикладі діяльності колишнього заступника міністра оборони України В’ячеслава Кредісова.

Цю посаду він обіймав при міністрові Гриценку у 2005-2006 роках, здебільшого опікувався саме питаннями економіки та фінансування Збройних Сил України. На практиці ж, як кажуть, займався продажем надлишків військового майна та був звільнений з посади саме через втрату морального обличчя.

Нині голова об`єднання підприємців «Нова формація» і колишній державник В’ячеслав Кредісов робить вигляд, що займає патріотичну проукраїнську позицію – висловлюється за повернення Криму та роздає поради військовим (можемо лише додати, що така його активність у ЗМІ стала впадати в око якраз після того, як правоохоронці органи наклали арешт на все майно, на яке він має претензії – авт.).

А паралельно зі своєю продержавницькою позицією Кредісов відсуджує квартиру у 5-річної дівчинки Даринки. Бо, бачте, вона була побудована у спілці з компанією, де він був співвласником, і якій він начебто допоміг придбати землю міноборони для будівництва цього житлового комплекса.

Детальніше про оборудку екс-зама міністра оборони і його претензії на житлові метри родини розповідає мама Даринки Наталя Толуб:

«Три роки тому ми купили квартиру в ЖК «Коцюбинський» в компанії «Аверс-сіті» і 100% її оплатили. Наступного дня після введення комплексу в експлуатацію міліція наклала арешт на квартиру. Причина – начебто неповернення податків попереднім забудовником-банкротом компанією «РБІ» «Надра-банку». Замовником цього арешту був Кредісов, який колись, 7 років тому, був співвласником комплексу, але посварився зі своїми колишніми партнерами і, таким чином, хоче повернути начебто свою частку квартир у ЖК (які, знову ж таки нагадаю, вже за гроші були продані новим власникам, що про конфлікт між співвласниками попереднього забудовника не здогадувались в принципі – авт.)».

Нині Кредісов відбирає квартиру у Даринки та ще у 20 родин, що купили квартири у ЖК «Коцюбинський», на підставі ось цього документу – своєї заяви до колишніх партнерів по бізнесу. Після розриву своїх стосунків зі співвласниками він вимагав у партнерів 40% від власності комплексу. При цьому у судах він надає в першу чергу договір бронювання на квартири з забудовником-банкрутом РБІ ще у 2007 році, тому виникає запитання, чому він не судився раніше? Нині всі терміни подачі судових позовів минули.

Водночас, якщо прослідкувати всю історію передачі прав на квартири у ЖК «Коцюбинський» від забудовників до людей, що нині є власниками квартир, то претензії пана Кредісова вже відпали, як кажуть, на півдорозі.

За словами Наталії Толуб, вони як власники квартири взагалі не мають жодного документального відношення до підставної компанії «Мьолі – Інвест – Україна» Кредісова та до нього особисто. «А він давно не має відношення до нашої квартири, що видно зі схеми», – головить Наталя. Квартири йому не належать, фактично він виборює право власності на ці квартири у судах, відбираючи майно у звичайних громадян.

Для наочності – на цій таблиці яскраво видно, скільки разів і кому переходило право власності на квартиру Даринки.

«Ми були змушені виборювати своє право власності на квартиру в судах. Виграли ВССУ, першу і другу інстанцію, оформили дарчу на квартиру на дитину. І тут в судах з”явився Кредісов і через свою підставну фірму «Мьолі – Інвест – Україна» (до слова, у цій фірмі працює одна людина, і фірма не проводить жодної господарської діяльності) почав стверджувати, що у нього є договори бронювання на 20 квартир. При цьому він замовчує той факт, що також є всі документи, згідно з якими багато років тому він ці квартири продав іншій фізособі. Потім було ще два перепродажі і тільки потім ми купили квартиру у нового забудовника «Аверс-сіті». Було рішення господарського суду, згідно з яким, при банкрутстві попереднього забудовника компанії «РБІ» конкурсним кредитором на наші квартири було призначено людину, якій він їх продав.

При цьому суди цього начебто не бачать і відміняють усі договори. Адвокати Кредісова ще за тиждень до суду розповідають, що ми все програємо. Так і вийшло. У нас в касації відмінили своє ж перше рішення. Це абсолютно незаконно. У сусідів в апеляції на першому засіданні без їх присутності визнали право власності на їхню квартиру за ««Мьолі – Інвест – Україна», виселили і зобов»язали оплатити всі видатки Кредісову. Усе на одному засіданні. Це поза межею добра і зла!», – говорить Наталя і припускає, що суди виносять рішення на користь Кредісова за матеріальну винагороду.

«Ми показували свої рішення різноманітним юристам, представникам Люстраційного комітету, членам Ради юстиції (нової). Вони були шоковані нахабством суддів. Повторюю, у ВССУ нам відмінили своє ж перше позитивне рішення по квартирі і написали, що ми отримали право власності передчасно! Юристи взагалі не могли зрозуміти, що це значить. Це суперечить усім законам. ВССУ не має права змінювати рішення по одній і тій же справі. Більше того ми є добросовісними набувачами, які повністю оплатили це майно. Тому відповідь на запитання, чому суд не бачить документи за якими наша квартира вже була продана Кредісовим, цілком зрозуміла», – зітхає Наталя.

Куди тільки не скаржилася родина. «Днями мені подзвонили з Прокуратури з претензією, мовляв, як я посміла написати на них стільки скарг?! У нового кервіництва МВС сказали, що нічим допомогти не можемо, хоча знаємо, що Кредісов розікрав Міноборони і що він шахрай. Нині сподіваюся тільки на себе і на підтримку медійників і громадськості.

У нас було безліч депутатських запитів та своїх заяв до прокуратури. Писали в усі можливі органи влади – від Адміністрації Президента до Уповноваженого з прав дитини і людини. Результат нульовий. Нам пишуть, що направили всі документи по справі у прокуратуру. Прокурори на допитах нам рік розповідали, що все це незаконно, але кримінальне провадження не відкрили. Хоча я тричі подавала туди заяви з приводу скоєння злочину проти малолітньої дитини, зокрема, викликів її на допити.

Це було так. У нас в черговий раз за заявою Кредісова була арештована квартира податковою Києво-Святошинського району, яка, до слова, взагалі не має до нас жодного відношення. Нам вислали офіційну повістку на 4- річну дитину , щоб вона прийшла на допит. Причому, з 20-ти квартир таке запрошення отримали лише ми. Я так розумію, що це через мою активну позицію у війні з Кредісовим. Так от, моя дитина, яка не вміє читати та не знає літер, мала пояснити у податковій, чому мій забудовник не заплатив міфічні податки. Я взяла своїх колег журналістів і поїхала на допит. Податківці закрили перед нами двері і кричали, що тут нікого немає. Після сюжетів на телебаченні людей, причетних до виклику на допит дитини, звільнили», – розповідає Наталя і додає:

«У мене надто активна позиція, я пручаюсь, тому отримувала і повістки для своєї доньки і погрози своїй родині. Торік було відкрито кримінальне провадження стосовно погроз, але мені навіть ніхто з правоохоронців не дзвонив, і все було спущено на гальмах».

Це копія повістки з податкової, яку отримала Даринка. У ній жодним словом не вказано, що на допит  може прийти не вона сама, як це повинно відбуватися згідно з законом, а її представники. У судах на боці родини виступають представники органів опіки.

Сам Кредісов уже судиться із власниками квартир у ЖК «Коцюбинський» у регіонах України, а не в столиці. Так, у лютому цього року був суд в Івано-Франківську, де Кредісов уже не через свою підставну фірму, а сам особисто відміняв держреєстрацію уже зразу на 20 квартир. Їхні власники про це навіть не здогадувались.

«Івано-Франківський окружний суд, прийнявши позов Кредісова, порушив усі статті по підсудності. Адже арештовувати майно та судитися по ньому можна лише за його місцем розташування, тобто, у Києві. Сам позов у наших юристів викликав гомеричний сміх, настільки він був непрофесійно складений. Однак суд його прийняв. Завдяки суспільній підтримці та величезній допомозі «Правого сектору», суддям довелося вчинити по закону та закрити справу.

Тепер Кредісов подав позов у Львівський апеляційний адміністративний суд. Засідання 28 серпня о 12 годині. Там він вимагає переглянути рішення першої інстанції, оскільки воно порушило права його фірми «Мьолі». Цікаво, а права моїх сусідів, яких виселяють без жодної компенсації, не були, часом, порушені?», – запитує Наталя.

Наталя також розповіла, що має особистий досвід спілкування з екс-замом міноборони, який має претензії на її квартиру.

«Спочатку мені запропонували робити чорний піар проти забудовника, потім підписати угоду купівлі-продажу на мою ж квартиру (довідку про оплату видавати відмовилися). А потім Кредісов заявив, що у нього все куплено, і нам ніхто не допоможе. На мене збирають досьє, відстежують усі коментарі у ЗМІ, а потім дзвонять туди і розповідають, що я шахрайка. Журналісти вже сміються з них. Також випитують через підставних людей на Фейсбуці, де я працюю та що буду робити, якщо на мою дитину подадуть в суд. Відповідаю публічно ще раз – на моїй стороні публічна підтримка, я нічого не віддам, бо роками разом з чоловіком заробляли на цю квартиру!», – говорить Наталя і додає, що вона не вірить українському судочинству, але вірить у суспільний розголос і громадську підтримку. Також вона зазначила, що всі її сусіди – власники 20 квартир, до яких Кредісов має претензії, судяться поодинці, а не згуртовано. За її словами, вони не вірять, що українські суди можуть прийняти злочинні рішення і відібрати квартири, а дарма, бо така практика вже є.

Хоча нині вже є перший вагомий успіх у простистоянні власники квартир – Кредісов. Правоохоронці відкрили справу і почали досудове розслідування за фактом шахрайства Кредісова. І не тільки за заявою забудовника «Аверс-сіті», по рішенню суду були арештовані квартири фізичних осіб, на які претендує Кредісов.

«З величезними зусиллями нам вдалося відкрити досудове слідство в МВС та прокуратурі за статтею шахрайство в особливо великих розмірах. Все завдяки київському ОБЕПУ. Потрібно віддати належне – там відразу ж зайнялися нашою справою та взяли її під особистий контроль», – радіє Наталя.

Водночас попереду ще судове засідання у Львові.

Валентина Новицька, «Ні корупції!”


Теги статьи: Кредисов Вячеслав

Дата и время 22 августа 2014 г., 11:49     Просмотры Просмотров: 5743
Комментарии Комментарии: 0

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Кто виноват во взрывах на оружейных складах?Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.089725