АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 24°C
Харьков: 24°C
Днепр: 25°C
Одесса: 27°C
Чернигов: 23°C
Сумы: 23°C
Львов: 20°C
Ужгород: 25°C
Луцк: 21°C
Ровно: 21°C

Transparency International Україна просить прем’єр-міністра Гройсмана сприяти аудиту «Укроборонпрому»

Transparency International Україна просить прем’єр-міністра Гройсмана сприяти аудиту «Укроборонпрому»
Transparency International Україна просить прем’єр-міністра Гройсмана сприяти аудиту «Укроборонпрому»

Антикорупційна громадська організація Transparency International Україна (ТІ) звернулася до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана із пропозицією прийняти рішення про аудит підприємств Державного концерну «Укроборонпром» однією з незалежних аудиторських компаній.

Організація вважає, що аудиту з боку Державної аудиторської служби України або іншої аудиторської компанії недостатньо для отримання об’єктивних даних про фінансовий стан концерну.

На сьогодні перед Міністерством економічного розвитку і торгівлі України стоїть важливе завдання з розробки проектів Стратегії розвитку оборонно-промислового комплексу країни та Державної цільової програми реформування та розвитку оборонно-промислового комплексу на період до 2020 року. Фінансування проектів здійснюється за рахунок державного бюджету.

Для розрахунків обсягів фінансування проектів та програм використовуються дані аудитів «Укроборонпрому» попередніх років, які ймовірно були проведені Держаудитслужбою або іншими недостатньо незалежними від впливу аудиторськими компаніями. ТІ Україна не виключає, що аудит з боку таких установ може бути недостатньо об’єктивним, що в кінцевому підсумку призведе до неефективного використання державних коштів.

Фінансування проектів оборонно-промислового комплексу є пріоритетним для України. Особливо з огляду на те, що у 2016 році на заходи розвитку ОПК заплановано 785,18 млн. гривень. Рішення про обсяги фінансування на наступні роки організація пропонує приймати на підставі даних, отриманих в ході незалежного аудиту, який може бути проведений, наприклад, компаніями «великої четвірки» за сприяння міжнародних донорів.

Тому, на думку ТІ Україна, прем’єр-міністр України має ініціювати незалежний аудиту концерну, а Кабінет міністрів – клопотати перед міжнародними організаціями та іноземними партнерами стосовно виділення необхідних для цього коштів.

Крім того, ТІ Україна звертає увагу, що в концерні «Укроборонпром» від моменту його створення у грудні 2010 року не сформована наглядова рада, однією з функцій якої є забезпечення регулярного проведення незалежного аудиту підприємств концерну. Тому потрібно ініціювати створення такої ради.

Прес-релізПрес-реліз

«Рівень міжнародної допомоги, спрямований у сектор національної безпеки та оборони України, на сьогодні є безпрецедентним. Тому ми маємо демонструвати ефективність використання як міжнародних, так і бюджетних ресурсів, вкладених у цю сферу. Особливо на тлі постійних звинувачень щодо зловживань та нібито нецільового їх використання. Незалежний аудит ключового оборонного підприємства, з одного боку, продемонструє готовність працювати відповідно до міжнародних стандартів і стандартів НАТО, а з іншого, раз і назавжди відкине можливість маніпулювання темою зайвих витрат у сфері нацбезпеки та оборони.

Ефективність використання коштів військового призначення в умовах війни - це не право, а обов’язок української влади. І не тільки перед міжнародними партнерами, а й перед десятками та сотнями тисяч українців, на долі яких навічно викарбувалися літери «АТО», - зазначив виконавчий директор ТІ Україна Ярослав Юрчишин.

Таким чином, Transparency International Україна наполягає, щоб фінансування будь-яких заходів з підготовки або розширення виробництва озброєння з державного бюджету здійснювалося виключно після проведення незалежного аудиту.

zbroya.info


Теги статьи: ГройсманУкроборонпром

Дата и время 18 августа 2016 г., 19:18     Просмотры Просмотров: 1138
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Измена в «Укроборонпроме». На сцену выходит Владислав Бельбас
В 2018 году авиапарк Воздушных Сил пополнят почти 30 отремонтированных и модернизированных самолетов, - командующий Дроздов
Скандал с "подарком" ВСУ из России получил новый поворот

Глава Николаевского бронетанкового завода уволен из-за долгов по зарплате
В Украине показали испытание мощнейших ракет
Волонтер о расследовании взрыва "Молота": Пашинский устроил фарс

Убивает сквозь укрытие: Украина наладила выпуск смертоносного оружия
Украина впервые начала серийное производство боеприпасов для гранатометов по стандартам НАТО
Скандал с угрозами. Стало известно, как Пашинский "решал вопрос" по чиновнице Рады. Документы

Скандал с секретным складом танков: в "Укроборонпроме" назвали виновных
Новые ракетные системы: Турчинов рассказал о главных задачах ОПК
«Молот» и русская рулетка: от чего деформируется ствол миномета?

Комментарии:

comments powered by Disqus
20 августа 2018 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Какой из кандидатов уже заявивших о своем участие в президентских выборах самый достойный?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.059745