АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 4°C
Харьков: 0°C
Днепр: 1°C
Одесса: 5°C
Чернигов: 2°C
Сумы: 0°C
Львов: 3°C
Ужгород: 5°C
Луцк: 3°C
Ровно: 3°C

У Генпрокуратури виникли питання до НБУ через банк "Надра", а в адмінсуду – ні

У Генпрокуратури виникли питання до НБУ через банк "Надра", а в адмінсуду – ні
У Генпрокуратури виникли питання до НБУ через банк "Надра", а в адмінсуду – ні

НБУ в офіційній заяві повідомив, що 10 серпня Київський апеляційний адмінсуд підтвердив «правомірність і достатність дій Національного банку при віднесення ПАТ КБ "Надра" до категорії неплатоспроможних» у справі за позовом вкладника-фізособи.

«З огляду на віднесення банку спочатку до категорії проблемних, а вже потім – до категорії неплатоспроможних колегія суддів дійшла висновку, що з боку Національного банку вчинялись дії щодо недопущення віднесення банку до категорії неплатоспроможних, а також, по відновленню такої платоспроможності», - зауважується в повідомленні Нацбанку.

Нагадаємо, як писав Finbalance, згідно з матеріалами Печерського райсуду м. Києва, принаймні, станом на травень поточного року слідчі Генпрокуратури здійснювали досудове слідство в рамках кримінального провадження №42015000000001200, відкрите за фактом привласнення майна банку «Надра» шляхом зловживання службовим становищем.

Слідчі ГПУ встановили, зокрема, що в 2014 році службовими особами банку «Надра» в НБУ отримано кредити для збереження ліквідності на загальну суму 3,3 млрд. грн. «В подальшому, внаслідок навмисних дій з боку керівництва банку, з метою доведення банку до категорії неплатоспроможного тільки протягом першого кварталу 2015 року шляхом дроблення вкладів фізичних осіб та виведення коштів юридичних осіб було зменшено кредитний портфель банку на загальну суму більше 8 млрд. грн. та 1 млрд. доларів США», - йшлося в судових матеріалах.

18 квітня Печерський райсуд м. Києва задовольнив клопотання слідчих Генпрокуратури щодо надання дозволу на тимчасовий доступ і вилучення завірених належним чином копій особових справ низки співробітників Нацбанку (які знаходяться у володінні й зберігаються у приміщенні НБУ за адресою м. Київ, вул. Інститутська, 9), які готували та погоджували постанови правління НБУ по рефінансуванню ПАТ «КБ» Надра».

Звернемо увагу на кілька обставин.

По-перше, на 06 лютого 2015 року борг банку «Надра» перед НБУ становив 12,6 млрд грн, або майже половину всіх зобов’язань фінустанови. Основна заборгованість накопичилися в 2008-2009 рр. (тобто за часів керівництва в НБУ В. Стельмаха). Водночас у березні-квітні 2014 року (тобто за часів керівництва в НБУ С. Кубіва – нинішнього першого віце-прем’єра) Нацбанк ухвалив кілька рішень про надання «Надрі» рефінансування, загалом – на згадані 3,3 млрд грн.

По-друге, не виключено, що йдеться про різке зменшення кредитного і депозитного портфелю банку «Надра», яке відбулося за часів керівництва в НБУ В. Гонтаревої.

Принаймні, «Надра» був віднесений до категорії неплатоспроможних 05 лютого 2015 року. А як неодноразово звертав увагу Finbalance, в І кварталі 2015 року обсяг гривневих кредитів юрособам у портфелі банку зменшився на 6,86 млрд грн, а валютних позик – на 238,7 млн дол; обсяг валютних кредитів фізособам – на 836 млн дол, гривневих – на 1,33 млрд грн.

Обсяг же валютних вкладів юросіб у банку «Надра» в І кварталі-2015 зменшився в 92 рази – з майже 167 млн дол до 1,8 млн дол (тобто впав на 165,2 млн дол), а портфель гривневих вкладів скоротився майже в 5 разів – з 2,76 млрд грн до 566 млн грн (тобто на 2,2 млрд грн). А портфель гривневих вкладів фізосіб у банку «Надра» в І кварталі-2015 збільшився на 127 млн грн…

  Які були причини такої динаміки кредитного й депозитного портфелю? Переуступка прав вимоги? Переведення активів і пасивів в інші банки (наприклад, "Кліринговий дім", який пов`язаний з партнерами Фірташа)? «Схлопування» вимог і зобов’язань банку? Вирахування з кредитного портфелю обсягу резервів, які під відповідні позики мали б бути сформовані? Щось інше?... Схоже, що слідчі ГПУ намагалися/намагаються розібратися.

P.S.

За даними Фонду гарантування, на 01 серпня 2016 року вкладники банку «Надра» отримали компенсації в межах гарантійної суми на 3,65 млрд грн (94,1% суми, яка підлягає виплаті).

Як писав Finbalance, 10 травня слідчий суддя Печерського райсуду м. Києва частково задовольнив клопотання слідчих Генпрокуратури в рамках згаданого кримінального провадження №42015000000001200 та надав дозвіл на вилучення належним чином завірених копій документів [слідчі хотіли оригінали, - ред.], які знаходяться у володінні та зберігаються у приміщенні ПАТ «КБ «Надра» за адресою: вул. Січових Стрільців (Артема), 15, м. Київ, в яких міститься в т.ч. «відомості про причетність топ-менеджерів ПАТ «КБ «Надра», пов`язаних з банком осіб, власників істотної участі, кінцевого бенефіціарного власника [а ним був Дмитро Фірташ, - ред.] до доведення банку «Надра» до неплатоспроможності».

Ще такий штрих.

У прес-релізі НБУ від 06 лютого про віднесення банку «Надра» до категорії неплатоспроможних підкреслювалося, що відповідне рішення стало наслідком нежиттєздатності банку «ще з часів введення тимчасової адміністрації в 2009 році, призначення якої було викликано, зокрема, ризикованою діяльністю попереднього менеджменту на чолі з Гіленко І. В., який не забезпечив якісного управління банком і фактично довів його до банкрутства».


Теги статьи: ГенпрокуратураКиївський апеляційний адмінсудФірташ ДмитроБанк НадраНБУ

Дата и время 24 августа 2016 г., 01:46     Просмотры Просмотров: 1474
Комментарии Комментарии: 0


Похожие статьи

НБУ может завтра объявить о резком снижении учетной ставки, иностранцы уже выводят доллар из Украины
Депутат одного из киевских советов воровал из озера песок
ГПУ провела обыски у Микитася

Депутата одного из местных советов Киевщины подозревают в незаконной добыче песка почти на 32,5 млн гривен
Банки истерично скупают депозитные сертификаты Нацбанка, а иностранцы в шоке от обмана Минфина
НБУ изменил правила выдачи платежных карт украинскими банками

Людей пытаются убедить, что в Украине почти не растут цены
Данилишин заявил о пирамиде ОВГЗ и потребовал остановить бесконтрольность правления Нацбанка
Доллар продолжает стремительное падение: сколько стоит валюта в банках и на черном рынке

У замглавы НБУ Катерины Рожковой нашли два особняка, коллекцию дорогих часов и миллионы в банке
Экс-сотрудник ГПУ Щербина, который пытался за $150 тыс. закрыть дело в ГБР, вышел из СИЗО под залог в 2,1 млн грн
НБУ оштрафовал крупную сеть обмена валют на 100 тыс грн

Комментарии:

comments powered by Disqus
11 декабря 2019 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Чего вы ждете от встречи Нормандской четверки?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.499282