АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 4°C
Харьков: 0°C
Днепр: 1°C
Одесса: 5°C
Чернигов: 2°C
Сумы: 0°C
Львов: 3°C
Ужгород: 5°C
Луцк: 3°C
Ровно: 3°C

Пенсійний туризм. Куди пішов мільярд, виплачений "вимушеним переселенцям" з Донбасу?

Пенсійний туризм. Куди пішов мільярд, виплачений "вимушеним переселенцям" з Донбасу?
Пенсійний туризм. Куди пішов мільярд, виплачений "вимушеним переселенцям" з Донбасу?

Готівку переправляли на непідконтрольну Україні територію, в тому числі і для фінансування терористичної діяльності.

У Харківській області завершилася перевірка фактичного проживання тимчасово переміщених осіб, включаючи пенсіонерів. Перевірка допомогла виявити і припинити "пенсійний туризм".

"Якщо три місяці тому в регіоні було зареєстровано 191 тисячу переселенців або 144,2 тисячі сімей, то наприкінці липня їх залишилося 103 тисячі. Через не підтвердження місця проживання з обліку знято 42,2 тисячі осіб, у тому числі, за списками СБУ — 27,1 тисячі. У їхньому числі — так звані "пенсійні туристи": вони приїжджали по пенсію до Харкова з територій, непідконтрольних Україні, і поверталися назад", — повідомив директор департаменту соціального захисту населення Харківської ОДА Юрій Шпарага.

За словами чиновника, відтепер переселенці, які не мешкають за адресами, вказаними після їхнього виїзду з непідконтрольних територій, не вважаються тимчасово переміщеними.

17 червня 2016 року я, як співголова ГІ "Права справа", звернувся до голови Служби безпеки України Василя Грицака та генерального прокурора України Юрія Луценка із заявою про проведення в Харківській області перевірок щодо виявлення незаконних схем соціальних виплат майже 28 тисячам фіктивних переселенців на суму більш як один мільярд гривень на рік.

У заяві йшлося про таке: "Так звані "вимушені переселенці" були зареєстровані в органах соціального захисту, як внутрішньо переміщені особи з районів проведення антитерористичної операції. У документах зазначалося, що всі вони живуть на території Харківської області, хоча фактично за місцем своєї реєстрації вони не проживали.

Так, у м. Ізюм Харківської області за адресою: вул. Фрунзе, 2, офіційно зареєстровано майже три з половиною тисячі переселенців. Ще кілька сотень переселенців зареєструвалися в будинку на вул. Пролетарській, 5. По факту, ніхто з так званих "вимушених переселенців" за цими адресами не живе. Будинку по вулиці Фрунзе, 2 не існує".

На прикладі міста Ізюм, де працівниками управління праці та соцзахисту "вимушені переселенці" на підставі інформації з Єдиної державної інформаційної бази були зареєстровані за неіснуючою адресою, наочно продемонстровано, що в інформаційну базу заздалегідь вносилася інформація, яка дозволяла проводити незаконні оборудки з державними коштами за рахунок виплат пенсій і соціальних нарахувань вимушеним переселенцям, які пройшли реєстрацію за неіснуючими адресами.

Щомісяця пенсії та інші соціальні нарахування призначені для виплат вимушеним переселенцям надходили на українські банківські картки, які потім знімалися готівкою. Ця готівка переправлялася на непідконтрольну Україні територію, в тому числі і для фінансування терористичної діяльності.

 


Теги статьи: Харківська областьЛуценко ЮрійГрицак ВасильШпарага Юрій

Дата и время 24 августа 2016 г., 03:20     Просмотры Просмотров: 1570
Комментарии Комментарии: 0


Комментарии:

comments powered by Disqus
09 декабря 2019 г.
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Чего вы ждете от встречи Нормандской четверки?






Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.157663