АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: -4°C
Харьков: -4°C
Днепр: -1°C
Одесса: 2°C
Чернигов: -2°C
Сумы: -4°C
Львов: -1°C
Ужгород: 1°C
Луцк: -2°C
Ровно: -2°C

Тимошенко і Турчинов не поділили "Батьківщину"

Тимошенко і Турчинов не поділили "Батьківщину"
Тимошенко і Турчинов не поділили "Батьківщину"

Вчора президент підписав указ про розпуск Верховної ради. Це спричинило новий виток боротьби за місце у партійних списках до наступного парламенту.

У середу відбудеться довгоочікуваний з’їзд партії президента Петра Порошенка "Солідарність". Тим часом, головною інтригою залишається, чи будуть у цьому списку  прем’єр Арсеній Яценюк, спікер Олександр Турчинов  та мер Києва Віталій Кличко.

Як відомо, у п’ятницю Яценюк заявив, що "всі повинні йти єдиним об’єднаним фронтом" і ще до виборів треба домовитися про майбутню коаліцію.

На сьогодні цю ініціативу Яценюка формально підтримала "Батьківщина", але це зовсім не означає, що Яценюк і Юлія Тимошенко разом підуть на вибори.

Негативну роль в цьому може зіграти сварка між Тимошенко та спікером Олександром Турчиновим під час учорашньої політради партії.

Сварка на політраді

Як повідомляють джерела INSIDER, політрада ВО "Батьківщини" відбулася у понеділок і тривала понад 6 годин.

Під час неї Турчинов намагався закріпити свої та Яценюка позиції в партії після того, як Тимошенко провела люстрацію.

Турчинов запропонував офіційне перейменування партії в "Об’єднану Батьківщину"  та повне переобрання керівних органів.

Крім того, спікер виступив з ініціативою підписання коаліційної угоди з партіями "Солідарність", УДАР та "Свобода". Таким чином, на його думку, мав бути заявлений принцип непоборення, координації та підтримки в ході виборчого процесу. І, відповідно, створення коаліції в новому парламенті.

Серед інших умов Турчинова – Арсеній Яценюк мав очолити список та отримати гарантії залишитися прем’єром, а також право визначити 50% партійного списку.

"Після відмови Тимошенко поставити на голосування зазначені пропозиції, Турчинов залишив засідання. Його підтримала значна кількість членів політради "Батьківщини", в результаті чого на засіданні залишилася лише половина учасників", - кажуть в оточенні спікера.

Разом з тим, люди, наближені до Тимошенко, вказують, що насправді вона готова була поступитися Яценюку першим номером у списку, і говорила йому про це на переговорах минулого тижня.

Але у понеділок проти цього виступила частина політради, яка висловилася за те, щоб саме Тимошенко очолила список.

"Після цього Турчинов пішов, а з ним і частина "фронтзмінівців". Те, що вони кажуть, що пішла половина політради, – це неправда. В політраді 70 осіб, а з Турчиновим пішло 10. До речі, Андрій Іванчук (близький соратник Яценюка – ред.) залишився, і досидів до кінця", - каже співрозмовник з оточення Тимошенко.

"В результаті було проголосовано те, про що потім повідомили у партійному прес-релізі", - додав він.

В останньому вказано, що політична рада "Батьківщини" одностайно проголосувала за збереження партійної команди, яка була сформована напередодні виборів 2012 року.

Також політрада ухвалила рішення підтримати кандидатуру Яценюка на посаду прем’єра за наслідками формування коаліції в новому парламенті.
 
"Задля збереження цілісності країни та якнайскорішого припинення війни "Батьківщина" одноголосно виступила за об’єднання з усіма демократичними проєвропейськими партіями в наступному парламенті. Рішення щодо форм співпраці буде ухвалено за підсумками виборів", - йдеться в прес-релізі.

"Тобто ми задекларували багато з того, що вимагав Турчинов", - каже співрозмовник INSIDER.

Однак самого Яценюка на політраді партії не було. Чи буде він у списку "Батьківщини", не можуть з впевненістю сказати ні в оточенні Тимошенко, ні в оточенні Яценюка.

"Після вчорашнього це вже малоймовірно", - зауважують джерела, наближені до прем’єра.

Як відомо, головний конфлікт Турчинова та Яценюка з Тимошенко стався навесні, коли вони просили її не балотуватися в президенти. Водночас Тимошенко була незадоволена кадровою політикою прем’єра і спікера.

Місяць тому прем’єр почав переговори про участь у виборах спільно з політичною силою Петра Порошенка.

Турчинов та Яценюк наполягали на тому, щоб це був блок з умовною назвою "Блок Порошенка, Яценюка, Кличка, Турчинова". Крім того, одним з пунктом переговорів була умова, щоб Яценюк, Турчинов і глава МВС Арсен Аваков зберегли свої посади в уряді, Яценюк очолив список політсили, а їх квота у списку становила 50%.

Тепер в команді Турчинова не виключають, що вони підуть на вибори окремою політсилою, у якій, зокрема, будуть учасники АТО і командири деяких батальйонів.

Хоча рейтинг у цієї умовної партії зовсім не високий.

Згідно з закритою соціологією, яку отримала команда Турчинова минулого тижня, рейтинг партії Порошенка 23,5%, радикалів Олега Ляшка 17,6%, "Батьківщини" – 12,3%,  "Громадянської позиції" Анатолія Гриценка -9,1%, УДАРу – 8,7%, "Народного фронту" Яценюка-Турчинова – 6,6%, "Свободи" - 6,8%.

Об’єднання  в один список Порошенка, Яценюка і Кличка дозволило б їм узяти 41,4%. У Ляшка було б 17,2%, "Батьківщини" – 11,7%, "Громадянської позиції" – 8,4%, "Свободи" – 4,2%.

В опитуванні відсутнє поле "не визначились", але є поле "інша партія" – 3,4%.

Саме ця соціологія змусила команду Яценюка минулого тижня іти на переговори до Тимошенко.

"Солідарність" стане блоком

Ще один варіант розвитку подій - Яценюк не буде балотуватися до Верховної Ради взагалі, а натомість отримає гарантії майбутнього прем’єрства та людей у списку партії Порошенка.

"Він зараз у вилці. Якщо піде, то засвітить свій рейтинг, а прем’єром має бути політик з першим рейтингом", - кажуть в оточенні президента.

В команді Порошенка наразі займаються підготовкою до з’їзду "Солідарності", який відбудеться завтра. Єдине, що наразі відомо - партію перейменують в "Блок Петра Порошенка". Її очолить Юрій Луценко.

А ось, хто буде в списку, поки невідомо.

Станом на п’ятницю існували три варіанти списків.

За однією інформацією, списками займається Давид Жванія. За іншою – глава АП Борис Ложкін та Юрій Стець.

"Потім списки затверджує перший. Співбесіди в нього і завтра і післязавтра. Повного списку на з’їзді не буде, може 5-10 Поки є двадцятка", - розповів  співрозмовник в команді президента.

Оскільки депутати не змінили правила виборів та не скоротили виборчу кампанію, то в команди президента є ще кілька тижнів на прийом охочих. За законом висування кандидатів партіями закінчується за 40 днів до дати виборів, 26 жовтня.

За останніми соціологічними замірами АП, політична сила президента має набрати 23%. У Олега Ляшка, згідно з цими даними, лише 10,5%, у "Батьківщини", - 5,5%, партії Сергії Тігіпка – 3,1, "Свободи" – 2,7%. Кількість тих, хто не визначився – 18%. Опитування проводилось кілька тижнів тому двома найбільшими соціологічними компаніями країни.

Цікаво, що при опитуванні закладалося, що УДАР Кличка піде разом з політичною партією Порошенка. 

В самому УДАРі поки не можуть нічого прояснити щодо формату участі у виборах. "Сподіваюсь, що завтра дізнаємось", - сказав INSIDER один з депутатів партії Кличка.

Станом на п’ятницю в адміністрації президента високо оцінювали перспективи спільної участі у виборах разом з Кличком.

Як відомо, згідно з віденськими угодами, за якими Кличко підтримав Порошенка,  останній обіцяв у разі спільного балотування віддати УДАРу 50% списку, а її лідеру - перше місце. Водночас, те, що депутати не підтримали поновлення участі блоків у виборах, підірвало цю ідею.

"Зараз ми в діалозі, на 90% є ймовірність, що ми підемо разом з УДАРом", - каже співрозмовник в оточенні президента.

Правда, не уточнює, як в такому випадку бути з партією УДАР. Адже повністю втрачати бренд Кличко навряд чи захоче.

На завтрашньому з’їзді "Солідарності"  об’єднання політсил точно не буде.

Щодо мажоритарки, то кандидатів поки не узгодували, але з великою імовірністю угода про не поборення буде укладена між партією Порошенка, УДАРом,"Свободою" і партією Яценюка.

Инсайдер


Теги статьи: ТимошенкоТурчинов

Дата и время 26 августа 2014 г., 22:53     Просмотры Просмотров: 3688
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

Александр Турчинов и Гендер: секретарь СНБО не дружит с головой
Турчинов заявил, что за толерантностью и борьбой за права женщин и ЛГБТ стоит неомарксизм
Арестович: Порошенко победит на выборах в 2019 году, этому есть всего одно объяснение

Борис Беспалий: «Порохоботи, на коліна!»
Поразит врага на расстоянии 300 км: Украина успешно испытала крылатую ракету ’’Нептун’’
Почему Порошенко дал заднюю: стали известны неожиданные причины

Военное положение в Украине уже заработало: Турчинов озвучил неожиданный нюанс
Турчинов: В период военного положения могут ограничивать права и свободы людей
Военное положение в Украине: стало известно о торгах в Раде

Военное положение: это похоже на спектакль. С трагическим концом
Что такое военное положение, как оно может повлиять на будущие выборы, работу СМИ и мои права?
Если введут военное положение, выборы на Украине будут отложены — Турчинов

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Поддерживаете ли вы введение военного положения?


Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.197547