АНТИКОР — национальный антикоррупционный портал
Киев: 19°C
Харьков: 20°C
Днепр: 21°C
Одесса: 21°C
Чернигов: 18°C
Сумы: 19°C
Львов: 16°C
Ужгород: 19°C
Луцк: 17°C
Ровно: 17°C

Лук’янов озвучив план Путіна по Україні

Лук’янов озвучив план Путіна по Україні
Лук’янов озвучив план Путіна по Україні

Усі сторони конфлікту в Україні мають піти на поступки, каже російський експерт із зовнішньої політики Федір Лук’янов. В інтерв’ю він висловився за пакетне розв’язання. В іншому випадку країні загрожує розвал.

 

SPIEGEL ONLINEПане Лук’яновперші переговори між українським і російським міністром закордонних справ в Берліні завершилася без прориву. Чи бачите ви ще шанси для досягнення згоди?

 

Лук’яновТе, що після першого туру жодні результати не були оголошені, виглядає для мене скоріше оптимістично. Ми перебуваємо в катастрофічній політичній ситуації, з якої є лише декілька шляхів длявиходуКожне необережне висловлювання може поставити під загрозу переговорний процес.Ми дізнаємося більш детальну інформацію про переговори, або якщо вони зазнають невдачіабо якщо буде знайдене цілісне пакетне рішення.

 

SPIEGEL ONLINE: З чого воно може складатися? 

 

Лук’яноввсі повинні піти на поступки.Східна Україна повинна отримати статус автономії. Москва хотіла б, щоб лідерів проросійських сил визнали як партнера по переговорах, на що Київ не готовий. Було б корисно,створити політичне крило повстанців, на кшталт Шинн Фейн в Ірландії, для того, щоб бувпростір для політичної гнучкостіГазове питання необхідно вирішувати комплексно, з урахуваннямборгів Україниціни на газпитання про транзитЩе одне важливе питання:хто заплатить за реконструкцію УкраїніЯ думающо Захід розуміє: якщо Росія бойкотуватиме країну економічноУкраїна не має шансів. Росія повинна, принаймні зберегти статус-квоекономічних відносинЧетвертим питанням переговорів є неприєднання України до військових блоків.


SPIEGEL ONLINE: Що досягне тут Росія? 

 

Лук’янов: У Росії, починаючи з розширення НАТО на Східну Європу, більше не вірять в усні запевнення. Те, що Україна не буде членом НАТО, має бути чітко письмово закріплено. 

 

SPIEGEL ONLINE: Чи є питання Криму частиною переговорів? 

 

Лук’янов: Для Росії – ніАле президент Путін у своїй нещодавній промові в Криму також визначив межу (провів лінію): російські експансіоністські цілі обмежені. Після приєднання Кримувін не має намірів до подальшого розширенняЦе був сигнал для тиххто вірить в російське вторгнення в Україну.Вторгнення Росії не відбудеться.

 

SPIEGEL ONLINE: Що станеться, якщо переговори зазнають невдачі? 

 

Лук’яновТоді нас очікує війна до повного знищення країни.

 

SPIEGEL ONLINE: Але українська армія досягла останнім часом військових успіхів.

 

Лук’яновКраїна перебуває в безвихідному становищі: вона економічно і політично на межі, тому Київнамагається знайти швидке військове рішення. Якщо армія зупиниться на півдорозігромадяниспитають: за що ми пожертвували так багато? Але навіть якщо військові будуть переважати на сході, слід очікувати партизанську війну.

 

SPIEGEL ONLINEКілька лідерів сепаратистів з російської національністю вже передали свої посади українцям. Що це означає?

 

Лук’янов: Те, що керівництво регіону було в руках російських громадянбуло дуже несприятливим збігом обставин для РосіїНа думку Москви події у Східній Україні є все-таки внутрішнім конфліктом.

 

SPIEGEL ONLINE: Наскільки великим є вплив Москви на проросійські сили?

 

Лук’яновЗвичайно Москва має політичний впливале не абсолютнийАле війна також має свою логіку, яку Москва не може змінити.

 

SPIEGEL ONLINEЧому Росія продовжує далі підтримувати сепаратистів у Східній Україні?


Лук’янов: Для того, щоб забезпечити хорошу відправну позицію на переговорах.

 

SPIEGEL ONLINEНа Заході нещодавно міркували про розкол в російській еліті стосовноантизахідної політики Путіна. Як ви думаєтеце можливо?

 

Лук’янов: Ні. Навіть, якщо в еліті є люди, які незадоволені, що вони можуть зробити в умовах триваючого зростання популярності Путіна в народі? 

 

SPIEGEL ONLINEЯк Путін діє в останні місяціЧи є у нього чіткий план?

 

Лук’янов: Ні, Путін реагує на зовнішні імпульси. Але навіть якщо він тут цілком успішно діє, все одно убагатьох людей зростає невизначеність. Вони не розуміють, яку мету він прагне.


SPIEGEL ONLINE: Проте, рейтинг Путіна наближається до 90 відсоткової позначки...

 

Лук’яновЧим більший тиск із Заходу, тим більше так думають нормальні росіяниви можете щось нам заподіяти. Ми не Північна Корея, з якою можна поводитися безцеремонно! В очах багатьохРосія,в кінцевому рахунку залишається великою державоюі протягом останніх 25 років ми завжди йшли лише на поступки.

 

SPIEGEL ONLINE: Путін дає своїм громадянам образ Росії як «обложеної фортеці». Чи поділяєти ви цей образ? 

 

Лук’янов: політика Заходу щодо Росії повністю зазнала невдачі. Я згоден з Генрі Кіссінджером, який сказав: "демонізація Володимира Путіна не є політикою, це привід для відсутності політики." У перші роки Путін був досить відкритий для інтеграції з Заходом. Але в останні роки зникла його довіра спочатку до США, а потім і до Європи. Втручання Заходу, починаючи від Афганістану, Іраку й включно з Лівією є цинічними або помилковими в його очах. Україна стала для нього, мабуть, останнім підтвердженням.

 

Інтерв’ю брав Моріц Гатман, Spiegel

 


Теги статьи: ПутинЛукьянов Федор

Дата и время 26 августа 2014 г., 23:56     Просмотры Просмотров: 3907
Комментарии Комментарии: 0

Похожие статьи

«У вас вообще ничего нет!». Письмо отца троих детей убитых в небе над Донбассом Трампу растрогало мир
Референдум на Донбассе: Госдеп и Администрация Трампа четко ответили на предложение Путина
В Украине Порошенко дожились до того, что приходится надеяться на Путина — эксперт

Тука и Геращенко ответили на предложение Путина провести референдум в “ЛДНР”
«Хочет закончить войну!» Что предлагает Путин
Появилась реакция Евросоюза на предложение Путина о референдуме на Донбассе

The Atlantic: Украина – отправная точка кризиса между Россией и Западом
Андрей Пионтковский: И даже без военных игр. Путин провел успешную спецоперацию
Отношения Трампа и Путина: нас ждет политическое землетрясение

Трамп пригласил Путина в Вашингтон
Путин предложил Трампу провести референдум на оккупированной части Украины - Bloomberg
Путин объявил об изменении внешней политики России

Комментарии:

comments powered by Disqus
loading...
Загрузка...

Наши опросы

Какой из кандидатов уже заявивших о своем участие в президентских выборах самый достойный?
Показать результаты опроса
Показать все опросы на сайте
0.091566